»RSS Benchmark sajt

Strana 16 od 19 PrvaPrva ... 61213141516171819 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 226 do 240 od ukupno 282

Tema: Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        122
        Citat Citiram korisnika: shut_down Pogledaj poruku
        Trenutno je na 40% baterija, screen on je 4h.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
        To je ok... Slicno ko moj Mi A1... Mada voleo bi da ne razmišljam ako bas vise fotkam ili slicno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Member Avatar korisnika dzile1984
        Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        111
        Moj Sot,skinut tel da punjača jutros u pola 7

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
        Menjao dzile1984 : 10.10.2019. u 22:36

Member Avatar korisnika Asi
        Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        274
        Citat Citiram korisnika: dzile1984 Pogledaj poruku
        Moj Sot,skinut tel da punjača jutros u pola 7
        Ovo mi dosta slabo izgleda, i još si većinom bio na WI-FI, bez igrica i kamere ?
        GPS i lokacije uključeni ? Sync ? Osvijetljenje na max ?

Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        111
        Citat Citiram korisnika: Asi Pogledaj poruku
        Ovo mi dosta slabo izgleda, i još si većinom bio na WI-FI, bez igrica i kamere ?
        GPS i lokacije uključeni ? Sync ? Osvijetljenje na max ?
        Na wi-fi od 16h,bez ijedne igrice i kamere,dete je gledalo YouTube nekih sat,sat ipo vremena, jedino to

Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        274
        Citat Citiram korisnika: dzile1984 Pogledaj poruku
        Na wi-fi od 16h,bez ijedne igrice i kamere,dete je gledalo YouTube nekih sat,sat ipo vremena, jedino to

youtube bi trebao malo trošiti, koliko i obično surfanje, bar tako izgleda na raznim battery drain testovima. Nešto ti tu guta previše baterije. Ja ću sigurno s svojom upotrebom imati bar 7 SOT na Mi9SE. Jer sam na Redmi 3 Pro i Redmi Note 4X imao lako preko 10 sati sot-a.

Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        111
        youtube bi trebao malo trošiti, koliko i obično surfanje, bar tako izgleda na raznim battery drain testovima. Nešto ti tu guta previše baterije. Ja ću sigurno s svojom upotrebom imati bar 7 SOT na Mi9SE. Jer sam na Redmi 3 Pro i Redmi Note 4X imao lako preko 10 sati sot-a.
        Ne znam o čemu se radi, razmišljam da ga odnesem u servis, šatro ima garanciju pa da vidim,a GPS ugašen, sinhronizacija radi i automatsko osvetljenje je uključeno.

Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        274
        Takve stvari obično nisu za servis, bar ne da ga tamo ostaviš. Treba ga dati u ruke nekome u prodavaonici, tko se razumije,da ga pogleda samo. Ovdje po forumima prvo preporučuju reset na tvorničke postavke, ali to je gnjavaža kad imaš već sve instalirano i posloženo. Za Wi-Fi znam da je dobro isključiti neku opciju ''always scan'', tako nešto.....ako treba idi od aplikacije do aplikcije i svih njihovih postavki, pa od sistemske postavke do postavke, i isključi stvari koje ti nisu potrebne, neke automatike i slično. Ako nisi siguran guglaj.

Ja da imam neki novi xiaomi telefon i da postižem dobar sot, postavio bih ovdje sve promjene koje sam napravio u sistemu, u google aplikcijama itd.

Imaš skoro sigurno vodiče na youtube ''miui 10 battery saving tips'' pa gledaj što su oni radili. Isto možeš po imenu mobitela tražiti: ''Mi9 best battery settings'' i slično. Osim na youtube možeš i guglati, ima takvog materijala koliko hoćeš
        Menjao Asi : 11.10.2019. u 10:39

Na forumu od
        Dec 2016
        Poruka
        111
        Takve stvari obično nisu za servis, bar ne da ga tamo ostaviš. Treba ga dati u ruke nekome u prodavaonici, tko se razumije,da ga pogleda samo. Ovdje po forumima prvo preporučuju reset na tvorničke postavke, ali to je gnjavaža kad imaš već sve instalirano i posloženo. Za Wi-Fi znam da je dobro isključiti neku opciju ''always scan'', tako nešto.....ako treba idi od aplikacije do aplikcije i svih njihovih postavki, pa od sistemske postavke do postavke, i isključi stvari koje ti nisu potrebne, neke automatike i slično. Ako nisi siguran guglaj.

Ja da imam neki novi xiaomi telefon i da postižem dobar sot, postavio bih ovdje sve promjene koje sam napravio u sistemu, u google aplikcijama itd.

Imaš skoro sigurno vodiče na youtube ''miui 10 battery saving tips'' pa gledaj što su oni radili. Isto možeš po imenu mobitela tražiti: ''Mi9 best battery settings'' i slično. Osim na youtube možeš i guglati, ima takvog materijala koliko hoćeš
        Hvala na savetima,probacu

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2018
        Poruka
        5
        Pozdrav ljudi. Pošto nema posebne teme za Mi9 Lite, pišem ovde jer su najpribližniji modeli. Planiram da uzmem Mi9lite, našao sam ga za 240e na kp nov naravno i smatram da je Best buy za taj novac. Šta me koči? Rekao bih da mu kamere nisu nešto ali da GCAM ne postoji, odnosno da koristi GCAM kao Mi 9SE. Medjutim i za SE GCAM je jako loš, ni približan kao na recimo RN7 ili Mi 9T. Glupo je da RN7 sa GCAM pravi bolje slike nego Mi 9 SE ili Lite.

Jel postoji neka verzija GCAM da radi normalno za SE i generalno šta mislite o Mi9 Lite, ima li neke "falinke" i bagove?

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        1.417
        apropo priče o reinstalu na šaomijima,ima gugl bekap i na miui pride mi klaud,tako da sve što treba je da se odradi i malo strpljenja,i ne gubi se ništa.

pošto sam sređivao nekoliko šaomija u nekom proteklom periodu većina problema je zbog neadekvatnog petljanja,i običan reset najčešće nije dovoljan.ogromnu većinu tih fonova sam vratio u optimum sa čistim flešom poslednjeg global stable-a (ili najpribližnije tome što ima) sa xiaomitoolv2.sa mi flash možemanje više isto da se postigne ali xiaomitool2 je praktičnije rešenje (i koristi proverenu verziju mi flash-a inače).

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        122
        Citat Citiram korisnika: Filip89 Pogledaj poruku
        Pozdrav ljudi. Pošto nema posebne teme za Mi9 Lite, pišem ovde jer su najpribližniji modeli. Planiram da uzmem Mi9lite, našao sam ga za 240e na kp nov naravno i smatram da je Best buy za taj novac. Šta me koči? Rekao bih da mu kamere nisu nešto ali da GCAM ne postoji, odnosno da koristi GCAM kao Mi 9SE. Medjutim i za SE GCAM je jako loš, ni približan kao na recimo RN7 ili Mi 9T. Glupo je da RN7 sa GCAM pravi bolje slike nego Mi 9 SE ili Lite.

Jel postoji neka verzija GCAM da radi normalno za SE i generalno šta mislite o Mi9 Lite, ima li neke "falinke" i bagove?
        Odakle to da je toliko bolji gcam za te telefone? Ja koliko sam gledao recenzije gcam nije uopšte toliko bolji od stock kamere

Newcomers
        Na forumu od
        Sep 2018
        Poruka
        5
        Ima punooo klipova na YT za RN7 sa GCAM i to je bolesno šta radi od fotografija. Čak sam gledao i grupi na FB Xiaomi Fan Srbija gde su ljudi kačili svoje fotke sa RN7 i Mi9t sa GCAM i razlika je baš uočljiva naspram Stock kamere.

Dok za SE razlike gotovo i da nema izmedju GCAM i Stock, gore dole 5%.

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        122
        Citat Citiram korisnika: Filip89 Pogledaj poruku
        Ima punooo klipova na YT za RN7 sa GCAM i to je bolesno šta radi od fotografija. Čak sam gledao i grupi na FB Xiaomi Fan Srbija gde su ljudi kačili svoje fotke sa RN7 i Mi9t sa GCAM i razlika je baš uočljiva naspram Stock kamere.

Dok za SE razlike gotovo i da nema izmedju GCAM i Stock, gore dole 5%.
        Mislim da je to zbog toga što je stock na ovim prilicno dobar... Ja imam Mi A1 i gcam je bas bolji što je manje svetlosti... Lično sam slikao sa njim bolje od p20 pro...

Na forumu od
        Aug 2012
        Poruka
        274
        Kod većine tih testova za fotografije, koji se mogu naći, slika se u polumraku mrtva priroda (bez ičega pokretnog u sceni), i onda ''pametnjakovići'' stave ekspoziciju na maksimum, to je ono kad na stativu jednu fotografiju moraju slikati pola minute, i zato je obavezno da se ništa na sceni ne miče (i stativ je obavezan).

I onda takvi ''pametnjakovići'' hvale svoje slike u mraku kao da su neviđeno dobre. Takve slike su neupotrebljive u praksi.
        Koja umobolna osoba će slikati mrtvu prirodu po mraku ?

Takve slike služe samo da pojedinci glumataju frajere po forumima i youtube. Pritom zajebu buduće kupce.

Ako će normalna osoba slikati nešto u polumraku biti će nešto pokretnoga na slici, ljudi, auti, ovo-ono, a tada taj njihov način slikanja ne dolazi u obzir. Ali bitno da su frajeri glumili znalce i da su im slike ispale čiste, a način kako su došli do toga im je nebitan, i da li ce to nekome pomoći ili odmoći.

99.9% ljudi slika na automatskom načinu.
        Zato se ne bih odmah zanosio da je gcam uvijek bolji u mraku jer većina tih fanatika koji testiraju gcam postavljaju slike po netu baš onakve mrtve prirode sa dugom ekspozicijom, koju sam gore opisao. Manjina ih testira gcam po mraku na automatskom režimu - i čisto sumnjam da si se ti divio automatskim slikama.
        Menjao Asi : 16.10.2019. u 06:52

Newcomers
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        122
        Kod većine tih testova za fotografije, koji se mogu naći, slika se u polumraku mrtva priroda (bez ičega pokretnog u sceni), i onda ''pametnjakovići'' stave ekspoziciju na maksimum, to je ono kad na stativu jednu fotografiju moraju slikati pola minute, i zato je obavezno da se ništa na sceni ne miče (i stativ je obavezan).

I onda takvi ''pametnjakovići'' hvale svoje slike u mraku kao da su neviđeno dobre. Takve slike su neupotrebljive u praksi.
        Koja umobolna osoba će slikati mrtvu prirodu po mraku ?

Takve slike služe samo da pojedinci glumataju frajere po forumima i youtube. Pritom zajebu buduće kupce.

Ako će normalna osoba slikati nešto u polumraku biti će nešto pokretnoga na slici, ljudi, auti, ovo-ono, a tada taj njihov način slikanja ne dolazi u obzir. Ali bitno da su frajeri glumili znalce i da su im slike ispale čiste, a način kako su došli do toga im je nebitan, i da li ce to nekome pomoći ili odmoći.

99.9% ljudi slika na automatskom načinu.
        Zato se ne bih odmah zanosio da je gcam uvijek bolji u mraku jer većina tih fanatika koji testiraju gcam postavljaju slike po netu baš onakve mrtve prirode sa dugom ekspozicijom, koju sam gore opisao. Manjina ih testira gcam po mraku na automatskom režimu - i čisto sumnjam da si se ti divio automatskim slikama.
        Gcam je drastično bolji u mraku od stock na Mi A1... Btw ne znam dabli gcam sad ima pro mode, ali moja nema, sve je automatski...

Strana 16 od 19 PrvaPrva ... 61213141516171819 PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •