Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

Pozz,jel mozete prokomentarisati kako se ponasa baterija nakon apdejta?

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Tako malo?
Bas sam pogledao dosta recenzija i svi nahvalise bateriju u smislu jeste mala ali je cpu stedljiv,optimizovan softver,svi kao lagano preko 7 sati imaju

Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
 
Znam sve to, doduše kupio sam tel star 3 meseca i kao imam garanciju, šta je lik radio pre mene nzm al ne znam ni ja sta dalje

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Skinut sa punjača jutros oko pola 8. Malo sam koristio pa je SOT nešto jače od 2h. Ali je na 56% trenutno baterija.
aed9b8aaee2c93ad184a5bc52ba0b699.jpg
a39b4579a3b2eac3a70e871963e2b668.jpg


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
I meni je na 56 bat ali je dopunjen danas oko 15h sa 60% na nekih 80ak %,u nečemu je fora, razmišljam hard reset da uradim ali nzm da li ću nešto postici

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
U zadnjih par dana sam primetio sledeci problem. Ne znam sta izazove jer se desava da veci deo dana se ovo ne dogodi, a nekada zaredja za kratko vreme. Stoji mi ono ambijent osvetljenje da se vidi sat i notifikacija (za sada kako vidim radi samo od sms-a i poziva dok za viber ne radi) i kako ga podignem tako mi zasvetli gde je za otisak pristiju i tako normalno radi. Ali nekada je crn ekran, otisak ne radi, osvetljenja nema i da bi mogao da otkljucam moram da stisnem na palenje-gasenje ekrana dugme tada mi se pojavi za otisak. Da li neko zna u cemu je problem?
 
Rusi nemam taj telefon ali odradi hard reset i verujem da ćeš rešiti problem.
Ja planiram da ga kupim i spremao sam se za juče, bio je popust 20% u mi-store ali se crni već ujutro rasprodao, kasnije i violet i ostao samo plavi.
Koliko sam čitao i gledao za telefon sve je odlično samo me baterija plaši.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Da se nadovežem u vezi baterije. MIUI 10 - android 9 ima daleko duže trajanje baterije u odnosu na MIUI 11 - android 9. Isprobao sam nekoliko puta, vraćao na MIUI 10 i jeste tako. Nema tu ni hard reset niti bilo šta, verovatno će doći do poboljšanja nakon ispravki ili androida 10 ali stabilne verzije. Probao sam MIUI 11 - Android 10 (ruski МиРум) na kome nema našeg jezika i nije loše mada štucka i secka.
Trenutno sam na xiaomi.eu ROM-u i baterija je slična kao stock mada radi sve brzo, glatko, ima srpskog jezika, sve aplikacije su oslobođene reklama i plus imate mogućnost da ubacite bilo koju temu ili na kompu da izmenite šta god hoćete u vezi teme (isto je i sa МиРум u vezi tema).
Sve što sam isprobao rađeno je sa istim podešavanjima da bih mogao da uporedim. Sve zavisi za šta koristite bilo koji telefon, to sam vremenom uključenosti ekrana je po meni čista glupost. Napunite telefon i koristite ga kako ga inače koristite i ispratite bateriju koliko će vas poslužiti. Zadovoljan sam telefonom - prezadovoljan, naročito kada uzmem u ruku svoj tel. a neko drugi izvuče ciglu od mobilnog. Sa dimenzijama su preterali i ovo je jedan od retkih, novijih telefona kompaktnih dimenzija. Ne bih menjao svoj 9 SE nikada.
 
Evo malo SOTa od danas. Skinut oko pola 8 sa punjača.
b865521715a6952d8e11d177934c014a.jpg


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Jel se i vama dešava da Google play services najviše troši baterije? Ograničio sam mu servise ali mi i dalje stoji kao najveći potrošač.Osim toga, update za skener otiska prsta od pre dva dana značajno poboljšao preciznost istog...
 
Da podelim iskustvo u vezi baterije i sl.
Trenutno koristim xiaomi.eu_multi_MI9SE_9.12.19_v11-10. Iako je beta u pitanju, odlično se pokazala. Na beti je sve super i nemam nikakvih zamerki. Baterija drži kao što je držala i na globalnoj stabilnoj verziji kada sam kupio tel. (MIUI 10, Android 9) a možda i malo duže. Otisak prsta radi neuporedivo bolje, odziv je zaista brz.
Jedino me nerviraju teme za MIUI 11, koje dorađuje ko god stigne i na kraju ih iskasape. Zato sam počeo da preuzimam originalne kineske teme i da ih prevodim na srpski (ćirilica). Treba dosta vremena ali zato sada imam sve kompletno i onako kako volim.
Preporučujem svima xiaomi.eu ROM - MIUI kakav je nekada bio, bez ograničenja u pogledu tema i bez dosadnih reklama.

Ako neko ima problema sa gubljenjem signala tj. da telefon odbaci karticu i ne prepoznaje je, a koristi jednu sim karticu, prebacite je u drugo ležište a dodatno možete na poleđini sim kartice da zalepite jedno 3 sloja lepljive trake i izrežete, tek onda je ubacite u ležište. Primetio sam da su u odnosu na ležište naše sim kartice dosta tanje. Od kada sam uradio ove 2 stvari pre desetak dana, ni jednom tel. nije odbacio karticu a ranije se povremeno dešavalo i morao sam da ga restartujem i na globalnoj i na xiaomi.eu verziji ROM-a.
 
Drugari moze pomoc. Kod drugara na viberu kad salje poruke stoji ukljucena lokacija, a kad se ugasi dozvola lokacije za viber onda pri svakom slanju poruke iskace ono upozorenje da je iskljucena lokacija. Kako to regulisati, mislio sam da to ima u podesavanjima vibera ili je vezano za miui.
 
Drugari moze pomoc. Kod drugara na viberu kad salje poruke stoji ukljucena lokacija, a kad se ugasi dozvola lokacije za viber onda pri svakom slanju poruke iskace ono upozorenje da je iskljucena lokacija. Kako to regulisati, mislio sam da to ima u podesavanjima vibera ili je vezano za miui.
Neka proba da isključi ovo da screenshota kod svakog chata.
5b30617dd85f3fe2cd5bb6f0666f5b57.jpg


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Vidim da je tema u potpunosti zamrla, za razliku od inostranih foruma. Da malo osvežim, uradio sam desetak adaptacija starijih tema i u potpunosti prilagodio za MI 9 SE i sve su na srpskom. Par sličica za teme "The Puppet" (bilo je dosta posla) i "10,000 years before shit" (obrada teme koja je pravljena za MIUI 5 i bilo je dvonedeljnog posla ali ne žalim jer obožavam ovakve teme).
Primetio sam da se ne koristi dovoljno ono što može da pruži miwallpaper. Iskoristiću ga maksimalno da prenesem sa ios-a jednu od najpopularnijih tema a to je Coffee Diary. Već sam započeo...
 

Prilozi

  • 01-2.jpg
    01-2.jpg
    778.8 KB · Pregleda: 134
  • 02-2.jpg
    02-2.jpg
    728.1 KB · Pregleda: 126
Lude teme. :d
Ja na ovakvoj temi ne bih mogao da se snađem, svaka tebi čast. :d
 
Moze da koristi zato sto je Phantom,u svakom drugom slucaju bila bi neka klasik.. :)
 
Da li ima negde da se skine zvaničan android 10,ili mora da se čeka

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Zvanični nema još uvek. Poslednja verzija je V11.0.6.0.PFBMIXM global-stable (android 9) od 06.01.2020.
Probaj xiaomi.eu rom, nećeš se pokajati jer su i beta verzije stabilne a dobiješ android 10.
 
Zvanični nema još uvek. Poslednja verzija je V11.0.6.0.PFBMIXM global-stable (android 9) od 06.01.2020.
Probaj xiaomi.eu rom, nećeš se pokajati jer su i beta verzije stabilne a dobiješ android 10.
Da li mora da se otključava telefon za instalaciju

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Pre nekog vremena prestala je galerija da prikazuje nove slike i videe sa Vibera. G. Photos, file manageri video se slike i videe jer su tu fizicki. Vidim u settingu galerije da nema nista sta bi imalo vize sa time.
Sve ostalo galerija evidentira.
Ako imate neku dobru zamenh za ovu galeriju preporucite.

I zanima me da li se moze iskljuciti ono zapitkivanje na 3 dana da upisem sofru telefona?
 
Coffee Diary tema sa ios-a u mojoj režiji. Ranije su nešto pukašli da prebace na MIUI ali daleko je to bilo od originala. Tek kada sam počeo da ispitujem šta sve može MIUI bez ikakvih dodataka tipa KWGT ili Nova Launcher, skontao sam koliko je dobar ako znate šta i kako radite.
Miwallpaper dopušta da uradite bukvalno šta god vam padne na pamet.
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    949.9 KB · Pregleda: 129
Možeš li da mi pošalješ temu/link?

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno