Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

Hvala za info, definitivno ću pristati na zamenu. Pogotovo što mixu polako pada cena a mi9se je relativno nov telefon, opet će još neko vreme držati cenu (verovatno će u narednih mesec dana cena još malo pasti i tu će se posle zadržati neko vreme).

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Menjaj slobodno,nema greske. Meni jedino sto nedostaje sa Miksa je osecaj keramike pod rukom i ta izrada,to prosto nisam doziveo vise ni na jednom telefonu....

Sent from my S9
 
Da li na ovom telefonu moze da se instalira gcam bez otkljucavanja? I da li su slike primetno bolje nego na rn7?

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Trenutno slike nisu bolje od fabričke kamere.
 
Kupih ga i ja danas :) dajte neki link za gcam ako imate.

P.S da li treba otključavati bootloader ili se samo instalira?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Koliko sam na youtube vidio, još su davno zaključili da sa gcam ispadaju bolje slike.

Mene više brine što 4K nije imao stabilizaciju ni na 30fps. Kakav vam je Full HD kod snimanja videa na ovom telefonu ? Slabiji svijetlosni uvjeti i audio u videu ?
 
Meni su slike u dnevnim uslovima maltene iste kao sa stock kamerom, međutim u noćnim uslovima stock nema šta da traži pored gcam, ubedljivo su bolje slike na gcam.

Takođe, portret je neuporedivo bolji i prirodniji na gcam.

Za video stvarno ne znam, nisam upoređivao ni testirao.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Meni su slike u dnevnim uslovima maltene iste kao sa stock kamerom, međutim u noćnim uslovima stock nema šta da traži pored gcam, ubedljivo su bolje slike na gcam.

Takođe, portret je neuporedivo bolji i prirodniji na gcam.

Za video stvarno ne znam, nisam upoređivao ni testirao.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Koju verziju Gcam točno koristiš ? Pa to i najviše treba, za noćne slike jer su jedino one nešto slabije kod stock. Poslije sam čitao po XDA forumu da za Mi9 SE nije potpuno otvoren camera 2 api (3 level zatvoren, tako nešto), pa gcam ne mogu baš do kraja usavršiti.

Ako bih se odlučio za ovaj mobitel pomirio bih se da ću ga morati puniti svaki dan, što mi do sada sa mobitelima nije bila navika.
Ali sve se nadam da će se neko ''zeznuti'' pa ''greškom'' napraviti mobitel sa većom baterijom, i solidnom kamerom a da nije baš 6,4'' veličine. P30 je takav ali je malo preskup.
 
Ja sam trenutno na ovoj MGC_3.2.045_MI9SE_V1 ali vidim malopre da su izašle neke nove verzije pa ću ih probati danas.

Ja sam se sa punjenjem pomirio pre par godina i uopšte mi ne predstavlja problem što telefon punim svakodnevno.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Postoji li mogucnost koriscenja fingerprint skenera samo za odredjene aplikacije, a da ostane glavno otkljucavanje telefona bez ikakve zastite?
 
Da. Najbolja opcija na miui
Ali iskreno ne znam da li u tom slučaju glavno otključavanje može da bude bez "zaštite " :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Bilo bi sjajno da moze, nisam nikad video poentu zakljucavanja celog telefona, zakljucam samo neke 'skakljive' aplikacije poput gphotos i gdrive.. Ne daj boze izgubis telefon, cak i da ga neko normalan nadje ne bi mogao da ti ga vrati..
 
Sada sam probao. Čini mi se da ne može ta varijanta koju tražiš , glupost ali tako je

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
https://www.youtube.com/watch?v=EjTeCDnx754
Ovaj poznati reviewer je dobio 8 sati SOT-a, a igrao je igre 3-4 sata. Istaknuo je da je to kineski rom i da po njegovom iskustvu kineski romovi uvijek imaju bolju izdržljivost baterije.
Se ovo može izvući i sa globalnim romom ili ovaj čovjek laže ?

Ovdje bih razmišljao o kupnji kineske verzije, B20 mi ne bi bi falio, jer za sada sam stalno na 3G bez problema, ali imao bih ovdje i 4G da baš želim jer je B20 rijeđi.
Imao sam već Redmi 3 kinesku verziju i google aplikacije su mi ok radile. Šta mislite ?
 
Taj čovek uvek ima abnormalne rezultate baterije , računaj -2,3 sata sot u odnosu na njega

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Uvek možeš da flešuješ xeu koji je baziran na kineskom romu i da imaš malo bolju autonomiju od Global.
 
https://www.youtube.com/watch?v=0sy6qN_sSZ0

Evo jedan ok test kamere sa globalnom verzijom Mi9 SE. I bolje da je manje poznati reviewer, dobar video je sastavio.
Na testu se vidi da i na 4K 30 fps lagano radi software stabilizacija videa, ne savršeno ali vidio sam i puno trzavije primjere kada EIS ne radi ni malo.
Druga stvar, autofokus radi dobro, bar pri dobrom osvijetljenju, zadovoljan sam.
 
Niko se nije oglasio do sad, jutros mi je stigao update (global stable verzija) pored security-a u stock kameri je dodata opcija 48M i opcija slikanja meseca.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Niko se nije oglasio do sad, jutros mi je stigao update (global stable verzija) pored security-a u stock kameri je dodata opcija 48M i opcija slikanja meseca.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Koja je oznaka te zadnje globalne verzije? Kod mene je 10.2.2.0 (PFBMIXM)
 
10.3.1.0.
eeed3ee28182086ffca23bdae0895727.jpg


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
https://www.youtube.com/watch?v=eb7nMiqvUT8
U komentarima je ovaj talijanski reviewer dao verziju Gcam za Mi9 SE, koja po njegovim riječima radi perfektno. Našao ju je u nekoj telegram grupi gdje pišu uglavnom rusi.
Ako netko ima povremeni lag onda ide u menù BSG MOD i uključi "Aux to Camera Switch" i u sekciji FIX uključiti "Buffer Fix" i namjestiti Image Format u JPEG. To je jednom u komentarima potpuno riješilo povremeni lag.
 
Jesi li je isprobao?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Na 15:37 minuta je testiran mikrofon prilikom snimanja buke. Dobar. Inače ovaj mob je po pitanju tog audia bolji i od MI9, koliko sam čitao po recenzijama.
https://www.youtube.com/watch?v=n29KT6HAxVs

Jedna zanimljiva tema sa reddita: ''Koliko je vaš Xiaomi telefon trajao ?''
https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/bh9e4i/how_long_has_your_xiaomi_phone_lasted/

Pročitao sam većinu komentara i uglavnom su zadovoljni ljudi. Po 3-4 godine, pa i više, jedino im baterija degradira, normalno. I da, recimo da je slabija točka on/off bočna tipka, nakon 2-3 godine radi samo ako ju se jako pritisne...ali zato postoje softwareska riješenja pa da se ta tipka uopće ne mora ni dirati.
 
Poslednja izmena:
Razmisljam se da mozda kupim ovaj telefon. Citam neke komentare, ljudi kazu da je baterija slaba, kamera štuca, i da je mikrofon i kvalitet zvuka loš? Ima li istine u svemu tome, kakva su vaša iskustva nakon zadnjih updateova ?
 
Nema istine. Ovo je možda i najzaokruženini Xiaomi, dimenzije ideala za leto, prelepog izgleda, ekran odličan amoled, može GCam. Šta više :)
 
Nazad
Vrh Dno