Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

Pre nekog vremena prestala je galerija da prikazuje nove slike i videe sa Vibera. G. Photos, file manageri video se slike i videe jer su tu fizicki. Vidim u settingu galerije da nema nista sta bi imalo vize sa time.
Sve ostalo galerija evidentira.
Ovo se i meni desilo. Pored toga, postoje još neki bagovi koji me dosta nerviraju. Pisao sam Xiaomi-ju kroz one sugestije, i verujem da nisam jedini. Problem sa zvukom mi je možda najgori, kada se zvuk pojačava sam od sebe dok slušam muziku ili prestane u jednoj slušalici. O tome da na always on ne rade notifikacije neću ni da pričam, kao ni da dark mode nije implementiran kroz ceo sistem. Genralno sam zadovoljan izgledom, građom i funkcijama, ali me ove stvari jako nerviraju. Ne znam da li i drugi imaju ovakva iskustva, i da li redmi linija ima iste probleme, ali ja ću sačekati još malo i moraću da promenim telefon ako se nešto ne popravi...
 
Devojka ima ovaj telefon i kucni wifi joj je 4-5 puta sporiji nego kod mene na iphone-u.
Reset network settings nije pomogao. Ideje?
 
Da li je vama došao neki security update prošle nedelje? Ja sam ga iskulirao, pa mi se sada ne pojavljuje. Ili sam sanjao. :-D

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Meni nije. Stizali su samo neki apdejtovi njegovih aplikacija. Stvarno se nadam da nas neće zaboraviti za daljim apdejtovima, jer deluje da već jesu. Moram priznati da sam pomalo razočaran Xiaomijem, jer sam nekako više očekivao... Sad i ne znam koji bi sledeći telefon kupio a da radi kako treba i bez ovoliko bagova...
 
stigao je android 10 za mi 9 se .Ali sada imam drugi problem , pozadina ekrana je stalno u tamnom režimu i nemam opciju da promenim . Da li postoji neko rešenje

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Koji android 10 da skinem,global ili stable

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
stigao je android 10 za mi 9 se .Ali sada imam drugi problem , pozadina ekrana je stalno u tamnom režimu i nemam opciju da promenim . Da li postoji neko rešenje

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Možda neko može da pomogne. Dakle nakon update na Android 10 ne mogu da isključim Dark mode . Jedino kada se mod može isključiti je kada telefon stavim na punjač . Ima li neko ideju šta bi to moglo biti .

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Možda neko može da pomogne. Dakle nakon update na Android 10 ne mogu da isključim Dark mode . Jedino kada se mod može isključiti je kada telefon stavim na punjač . Ima li neko ideju šta bi to moglo biti .

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Jesi li probao ovde?

8443adce49d5b438e847315890b48df8.jpg


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Jesam , kod mene izgleda ovako . Do problema je došlo kad mi je na mobilnom stigao update na android 10 . Screenshot_2020-03-31-09-20-17-392_com.android.settings.jpg

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Jel to ovo ? Izaberem svetlu temu, restartujem ali nema promene
c1e8165ef1f96e21f108441e1fa028ba.jpg


Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
stigao je android 10 za mi 9 se .Ali sada imam drugi problem , pozadina ekrana je stalno u tamnom režimu i nemam opciju da promenim . Da li postoji neko rešenje

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока

Pozdrav !

Trenutno sam na android 9 i kroz noć mi iscuri cca 6÷8 % a sve je praktički ugašeno - mreža , wifi , svi procesi ugašeni + štednja baterije uključena zajedno sa airmodom.

Zamoli bih ako može info kako vam se čini potrošnja baterije nakon updejta na android 10 - ima li kakvih poboljšanja u vidu "curenja" baterije ?

Svaki komentar dobrodošao !
 
Pozdrav !

Trenutno sam na android 9 i kroz noć mi iscuri cca 6÷8 % a sve je praktički ugašeno - mreža , wifi , svi procesi ugašeni + štednja baterije uključena zajedno sa airmodom.

Zamoli bih ako može info kako vam se čini potrošnja baterije nakon updejta na android 10 - ima li kakvih poboljšanja u vidu "curenja" baterije ?

Svaki komentar dobrodošao !

Ima li tko kakav info ?
 
Kod mene nema neke razlike, isto radi kao i na 9. Nisam primetio nikakvo curenje baterije, radi dobro.
 
Kod mene nema neke razlike, isto radi kao i na 9. Nisam primetio nikakvo curenje baterije, radi dobro.

Može info koliko vam se potroši baterije kroz noć ?
U mojem slučaju kad je praktički sve ugašeno (ugašena mreža , wifi , svi procesi ugašeni + štednja baterije uključena zajedno sa airmodom) je 6÷8 % pa mi se čini previše.
 
Sinoc sa 1% baterije ukljucio airplane mod. Ujutru i dalje 1%. Cak je izdrzao jos par minuta cackanja i onda stavljen na punjac. Nije se ugasio. RN5 u pitanju.
Koliko ti potrosi baterije kad nije sve iskljuceno? Bilo bi normalno tih 6-8% kad je sve ukljuceno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Sinoc sa 1% baterije ukljucio airplane mod. Ujutru i dalje 1%. Cak je izdrzao jos par minuta cackanja i onda stavljen na punjac. Nije se ugasio. RN5 u pitanju.
Koliko ti potrosi baterije kad nije sve iskljuceno? Bilo bi normalno tih 6-8% kad je sve ukljuceno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Moram priznati da nisam ostavljao sve uključeno kroz noć jer svaku većer gasim sve.
Budem danas ostavio sve uključeno pa javim.
 
Meni na custom romu tokom noći 1-2% airplane je uključen.

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk
 
Sinoc sa 1% baterije ukljucio airplane mod. Ujutru i dalje 1%. Cak je izdrzao jos par minuta cackanja i onda stavljen na punjac. Nije se ugasio. RN5 u pitanju.
Koliko ti potrosi baterije kad nije sve iskljuceno? Bilo bi normalno tih 6-8% kad je sve ukljuceno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Evo isprobano - uključeni mobilni podaci i štednja baterije ALI airmode isključen - portrošilo se 9% baterije.
Čini mi se pun iako baterija na uređaju nije pretjerano velika.

Molio bih neki savijet od vlasnika Mi 9Se koji imaju manju potrošnju baterije od moje navedene.
 
Jel ti aod upaljen? Ja bih ti savetovao da instaliraš custom rom, ja sam mnogo zadovoljniji spravom.

Ne znam možeš i probati neka podešavanja miui-a, gugluj fix miui 11 battery drain. Vidim da ima dosta nekih saveta.

Probaj i app greenify. Evo ja je bas instalirao da vidim šta vele.

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel ti aod upaljen? Ja bih ti savetovao da instaliraš custom rom, ja sam mnogo zadovoljniji spravom.

Ne znam možeš i probati neka podešavanja miui-a, gugluj fix miui 11 battery drain. Vidim da ima dosta nekih saveta.

Probaj i app greenify. Evo ja je bas instalirao da vidim šta vele.

Sent from my MI 9 SE using Tapatalk

Kako se ne kužim previše u tehniku , znam što znači AOD ali može kratko objašnjenje gdje se upali/isključi ?
Inastaliran je orginalni xiaomijev rom , jer kako sam već rekao , ne kužim se baš u te stvari pa se bojim da ne zeznem nešto kod instaliranja i dodatno si zakompliciram stvari. Možda preporuka za neki provjereni rom koji "štedi" bateriju pa da onda probam sam instaliranje, uz pomoć yutuba naravno.
Trenutno sam još na miui10 , čekam moguće reakcije korisnika na potrošnju i ostale bugove , pa ću onda ažurirati sustav.
Sad sam instalirao app greenify , treba neka posebna podešavanja u postavkama - što treba uključiti/isključiti ?
 
Ne znam I ja baš evo gledam kako da podesim greenify. Ako ti je aod upaljen on vuče bateriju, al opet ne znam koliko bi to trebalo da bude, na settings pretraži always on, tu je opcija. Probaj u toku noći koristiti greenify sa aggressive doze opcijom.

Takodje probaj i da isključi miui optimizaciju


Go to Settings > About Phone

Press "MIUI Version" 7 times dok ne aktiviraš developer opcije

Go back to Settings > Additional Settings > Developer Options

Scroll to the bottom and turn off "MIUI Optimisation"



Sent from my MI 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne znam I ja baš evo gledam kako da podesim greenify. Ako ti je aod upaljen on vuče bateriju, al opet ne znam koliko bi to trebalo da bude, na settings pretraži always on, tu je opcija. Probaj u toku noći koristiti greenify sa aggressive doze opcijom.

Takodje probaj i da isključi miui optimizaciju


Go to Settings > About Phone

Press "MIUI Version" 7 times dok ne aktiviraš developer opcije

Go back to Settings > Additional Settings > Developer Options

Scroll to the bottom and turn off "MIUI Optimisation"



Sent from my MI 9 SE using Tapatalk

AOD sam već ranjie iskljućio(negdje sam pročitao preporuke za uštedu baterije) a sad i miui optimizaciju.
U vezi greenify , ima dosta opcija koje se mogu ukčljučiti/isključiti. Možda znate koje se trebaju dodatno aktivirati ?
 
Ja sam ostavio default podešavanja, samo sam uključio aggressive doze experimental.


5851faa9f0018588743844bdfbc603ba.jpg
 
Poslednja izmena:
Astro-foto prvi test. mi 9 se kamera. Nema puno zvezda svakako, a tresla mi se i ruka, plus slike su kompresovane.
bdaea2e9d41246b8d72312774fd05b79.jpg
cb4e00c24d0e615ce3ee4dda5f2ecc64.jpg


Sent from my MI 9 SE using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno