Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

Kod većine tih testova za fotografije, koji se mogu naći, slika se u polumraku mrtva priroda (bez ičega pokretnog u sceni), i onda ''pametnjakovići'' stave ekspoziciju na maksimum, to je ono kad na stativu jednu fotografiju moraju slikati pola minute, i zato je obavezno da se ništa na sceni ne miče (i stativ je obavezan).

I onda takvi ''pametnjakovići'' hvale svoje slike u mraku kao da su neviđeno dobre. Takve slike su neupotrebljive u praksi.
Koja umobolna osoba će slikati mrtvu prirodu po mraku ?

Takve slike služe samo da pojedinci glumataju frajere po forumima i youtube. Pritom zajebu buduće kupce.

Ako će normalna osoba slikati nešto u polumraku biti će nešto pokretnoga na slici, ljudi, auti, ovo-ono, a tada taj njihov način slikanja ne dolazi u obzir. Ali bitno da su frajeri glumili znalce i da su im slike ispale čiste, a način kako su došli do toga im je nebitan, i da li ce to nekome pomoći ili odmoći.

99.9% ljudi slika na automatskom načinu.
Zato se ne bih odmah zanosio da je gcam uvijek bolji u mraku jer većina tih fanatika koji testiraju gcam postavljaju slike po netu baš onakve mrtve prirode sa dugom ekspozicijom, koju sam gore opisao. Manjina ih testira gcam po mraku na automatskom režimu - i čisto sumnjam da si se ti divio automatskim slikama.
Gcam je drastično bolji u mraku od stock na Mi A1... Btw ne znam dabli gcam sad ima pro mode, ali moja nema, sve je automatski...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Burazer planira kupovinu telefona pa ima dilemu oko ovog ili note 8pro. Do skoro je imao dilemu da li da uzme redmi note 7 ali sobzirom da je izasla 8ca razmatra nju. Sta je po vasem misljenju bolji izbor?

Ps. Otvorio sam i temu za ovo pitanje u podforumu kojem pripada ali nema neki feedback a voleo bih da cujem misljenje ljudi.
 
dva po meni potpuno različita fona u svemu,zato nemaš odgovora jer bi ti svako preporučio šta njemu više leži plus imaš problem da je za 8p regularna cena i dalje naduvana (ali tu imaš kp i mađare).

po meni je lako,ako hoće kompaktniji fon - se,ako hoće ciglu - 8pro.to je za standardno korišćenje najbitnija razlika.

najbolje da se iscimate do šaomi šopa da vidi 8p uživo,dobili su ga pre neki dan.
 
Kad će 11 ica, rekoše da će danas da izadje

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
SE bi bio apsolutni miljenik, samo da je dosao sa baterijom od 4K. A pretpostavljam da je s namerom "osiromasen" kako bi ostavio prostora za naredne modele, kao sto je Mi 9 Lite.
Steta, jer dosta ljudi zudi za kompaktnim telefonima, a premalo ih je. SE je savrsen i po velicini i po izradi, ali onda je uskracen na nekom polju. Ne kazem da je kardinalna mana, ali je cinjenica da bi bio mnogo bolji sa vecom baterijom.
 
SE bi bio apsolutni miljenik, samo da je dosao sa baterijom od 4K. A pretpostavljam da je s namerom "osiromasen" kako bi ostavio prostora za naredne modele, kao sto je Mi 9 Lite.
Steta, jer dosta ljudi zudi za kompaktnim telefonima, a premalo ih je. SE je savrsen i po velicini i po izradi, ali onda je uskracen na nekom polju. Ne kazem da je kardinalna mana, ali je cinjenica da bi bio mnogo bolji sa vecom baterijom.
Apsolutna istina... Ta baterija me toliko odbija, a 9lite ima fantastičanu po gsmareni...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imao sam A40 koji je slične veličine ekrana i baterije, ako je za uporediti. Mislim, nije da ćeš da ostaneš u škripcu uz malo jaču upotrebu, ali nije ni da će ti ostati za sutra...
To je ona filozofija kojom neki pravdaju manje kapacitete, u smislu da ako telefon može da pruži automiju u danu, da je ne bi trebalo dogoditi u pitanje. Šta reći onda za Pixel 4 koji ima još manju.
 
Imao sam A40 koji je slične veličine ekrana i baterije, ako je za uporediti. Mislim, nije da ćeš da ostaneš u škripcu uz malo jaču upotrebu, ali nije ni da će ti ostati za sutra...
To je ona filozofija kojom neki pravdaju manje kapacitete, u smislu da ako telefon može da pruži automiju u danu, da je ne bi trebalo dogoditi u pitanje. Šta reći onda za Pixel 4 koji ima još manju.
Pa ima nešto i u tome... Al fora je sto ja umem bas dosta da fotkam... Recimo na putovanju, a onda budem nestrpljiv pa te fotke i obradjujem... Al vidio sam simpatičan battery case za 9se... Zapravo nije mi jasno zasto je cena veca od 9 lite kad je manji utrošak materijala [emoji23]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa sa razlogom je skuplji. Ima skuplji procesor, ima skuplju izradu jer je od aluminijuma i stakla, Lite je od plastike i stakla, i ima bolje kamere.
SE ima bolju ultrawide kameru od Lite + daleko upototrebljiviju telefoto za razliku od one depth na Lite.

Baš glesam na GSM, imaju istu ocenu autonomije SE i A40, i kažem ti, izguraće ti dan ako ga započneš uz 100% uz jaču upotrebu.
 
Pa sa razlogom je skuplji. Ima skuplji procesor, ima skuplju izradu jer je od aluminijuma i stakla, Lite je od plastike i stakla, i ima bolje kamere.
SE ima bolju ultrawide kameru od Lite + daleko upototrebljiviju telefoto za razliku od one depth na Lite.

Baš glesam na GSM, imaju istu ocenu autonomije SE i A40, i kažem ti, izguraće ti dan ako ga započneš uz 100% uz jaču upotrebu.
Hvala, nisam obracao paznju na lite do nedavno zbog veličine... Ali, ne znam... Evo i MiA1 mi je imao 7 sati sot i gurao dan bez problema, al sad mi uvece vec zahteva punjenje i uz ne neku preteranu upotrebu... Racunam da baterije slabe pa ove sto drze dan i po, dva ce i kasnije gurati dan bez problema

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To da, ako razmišljaš da te služi dugo, za uračunati je da će uz manje baterije lakše da se oseti pad autonomije.
Ako vagaš između ta dva, svakako nećeš pogrešiti ako uzmeš Lite, razlika je ta što nećeš imati telefoto kameru za bolji zum sam.
Osim ako ti veličina nije dealbreaker onda ti je Lite možda i pametniji izbor jer prosto postoji u odnosu na SE.

Ja imam A3 koji ima iste kameru kao Lite i stvarno su odlične fotke za ovaj rang, mada ne koristim previše, a baterija je stvrno neverovatna, Lite ima sličan rezultat kao A3. Desi se i da po 3 dana ne priključim telefon kada ga ne "visim" na njemu.
 
Dosta bi nas htjelo imati manji telefon sa dobrom baterijom, pa da je i što lakši. Ali ne ide to baš, i nema izbora takvih mobitela. Odličan si sot imao na MiA1, ja bih rekao da i Mi9SE ima bar podjednaku autonomiju, ako ne i bolju, zbog amoleda i manjeg ekrana.

Meni je uz Mi9SE glavni kandidat za kupovinu Galaxy A40, jer mi je najbitnija stavka za primarni mobitel da je manji. Tek nakon toga gledam ostale prednosti.
Baterija mi je manje bitna na primarnom mobitelu, ali naravno da bi bilo puno ugodnije znati da ga možeš staviti pod opterećenje bez da se brines da ces brzo ostati sa praznom baterijom.

A40 ima dosta slabiju kameru, ali je lakši, jeftiniji, lakše je ostvariti garanciju i reklamaciju jer bih ga kupio od naših a ne od kineza. Koliko sam vidio po recenzijama i vjerujem da MIUI bolje čuva autonomiju, baterija je malo izdržljivija kod Mi9SE.
Bliže sam Mi9SE ipak, iako me nervira pomisao da mogu dobiti hardwerski zeznut proximity senzor ili ghost touch, pa ga onda šalji nazad u kinu i svašta nešto, čekanje, dodatni troškovi, moguća ista greška na novom...
Ima i kod nas Mi9Se za kupiti ali tada je razlika u cijeni preko 100 eura
 
Dosta bi nas htjelo imati manji telefon sa dobrom baterijom, pa da je i što lakši. Ali ne ide to baš, i nema izbora takvih mobitela. Odličan si sot imao na MiA1, ja bih rekao da i Mi9SE ima bar podjednaku autonomiju, ako ne i bolju, zbog amoleda i manjeg ekrana.

Meni je uz Mi9SE glavni kandidat za kupovinu Galaxy A40, jer mi je najbitnija stavka za primarni mobitel da je manji. Tek nakon toga gledam ostale prednosti.
Baterija mi je manje bitna na primarnom mobitelu, ali naravno da bi bilo puno ugodnije znati da ga možeš staviti pod opterećenje bez da se brines da ces brzo ostati sa praznom baterijom.

A40 ima dosta slabiju kameru, ali je lakši, jeftiniji, lakše je ostvariti garanciju i reklamaciju jer bih ga kupio od naših a ne od kineza. Koliko sam vidio po recenzijama i vjerujem da MIUI bolje čuva autonomiju, baterija je malo izdržljivija kod Mi9SE.
Bliže sam Mi9SE ipak, iako me nervira pomisao da mogu dobiti hardwerski zeznut proximity senzor ili ghost touch, pa ga onda šalji nazad u kinu i svašta nešto, čekanje, dodatni troškovi, moguća ista greška na novom...
Ima i kod nas Mi9Se za kupiti ali tada je razlika u cijeni preko 100 eura
Hardwarska greska senzora? Ghost touch? Kakvi su to problemi? Kako to proveriti?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma to je moje malo pesimisticno razmisljanje, i to se moze dogoditi na svakom novom mobitelu, bilo koje marke. Ok, proximity ima vece sanse da se dogodi na xiaomi mobitelu jer navodno njemu na dosta modela zna biti los proximity senzor.

Ne znam da li je softwerski ili hardwerski ali navodno se zna ne gasiti ekran dok telefoniras a drzis na uhu, pa dolazi do nezeljenih dodira itd. Pa neki kazu da telefoniranje u vodoravnom polozaju, dok recimo lezis, također upali ekran.
Pa i ovo paljenje ekrana u đžepu koje neki spominju na xda forumu, je vjerovatno povezano sa proximity senzorom.

Ghost touch je jos manja vjerovatnoca. To je ono kad ekran zabiljezi dodire koje ti nisi napravio. Imas na youtube primjere.

Inace moj redmi note 4x je imao gresku da sugovornik nije cuo mene dok telefon drzim vodoravno.

Treba imati i srece kod narucivanja
 
Dosta bi nas htjelo imati manji telefon sa dobrom baterijom, pa da je i što lakši. Ali ne ide to baš, i nema izbora takvih mobitela.

Pa recimo Mi A3 je upravo takav telefon. Kompaktan uz bateriju od 4k mAh. Naravno na njemu je zakinuta neka druga stvar, kao sto je 720p displej, sto isitina doprinosi jos vise toj autonomiji. Ali da ima SD 712 kao SE i 1080p displej, to bi bio predobar telefon, isto kao da SE ima bateriju od 4k.
Ali to je prosto prodajna filozofija Xiaomija u srednjem rangu, kada bi neki telefon imao sve, onda ih ne bi bilo toliko.
 
Tako je. Meni recimo moze i slabiji procesor, ali bih 1080p i MIUI. S tim da mi je i njegova tezina malo previse. Radije bih da ima slabiji materijal ali lagan, kao npr.veliki galaxy A50
 
Ma to je moje malo pesimisticno razmisljanje, i to se moze dogoditi na svakom novom mobitelu, bilo koje marke. Ok, proximity ima vece sanse da se dogodi na xiaomi mobitelu jer navodno njemu na dosta modela zna biti los proximity senzor.

Ne znam da li je softwerski ili hardwerski ali navodno se zna ne gasiti ekran dok telefoniras a drzis na uhu, pa dolazi do nezeljenih dodira itd. Pa neki kazu da telefoniranje u vodoravnom polozaju, dok recimo lezis, također upali ekran.
Pa i ovo paljenje ekrana u đžepu koje neki spominju na xda forumu, je vjerovatno povezano sa proximity senzorom.

Ghost touch je jos manja vjerovatnoca. To je ono kad ekran zabiljezi dodire koje ti nisi napravio. Imas na youtube primjere.

Inace moj redmi note 4x je imao gresku da sugovornik nije cuo mene dok telefon drzim vodoravno.

Treba imati i srece kod narucivanja
Defitivno treba imati sreće, najbitnije u zivotu [emoji16] ja na MiA1 imam taj problem prilikom telefoniranja (ugasim ekran ako se setim, tako to resavam) a zna se desiti da mi u dzepu ispritiska svasta... A i ponekad nakon prwkinutog poziva on nazive nekog drugog...mislio sam da ja pritisnem, a ne primetim, ali jednom sam video da je to "gosth" ipak

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moze se sa onog lock screena maknuti dial pad s brojevima za pozivanje. Ja to uvijek mičem. Tako da valja nista ne moze osim ubadati pogresne brojeve psssworda za lock screen....inace uvijek obavezno ugasim ekran prije nego li ga gurnem u đžep.
Logicno da ako upaljenog ekrana guras u džep moze biti problema ako proximity nije savrsen, ali sada na nekim modelima je znalo zezati i kad je ugasenog ekrana, jer u dodiru sa kozom kroz đžep on očitava fingerprint. Ako mu ekran okrenes nasuprot koze, onda si miran.

Za gasenje ekrana je najbolje odozgo sa padajuceg izbornika prebaciti dole na home page "lock" ikonu za gasenje displaya. To se izvede tako da se dugo drzi prazno polje na home page, pa on ponudi widgets, i tu je među njima.
 
Moze se sa onog lock screena maknuti dial pad s brojevima za pozivanje. Ja to uvijek mičem. Tako da valja nista ne moze osim ubadati pogresne brojeve psssworda za lock screen....inace uvijek obavezno ugasim ekran prije nego li ga gurnem u đžep.
Logicno da ako upaljenog ekrana guras u džep moze biti problema ako proximity nije savrsen, ali sada na nekim modelima je znalo zezati i kad je ugasenog ekrana, jer u dodiru sa kozom kroz đžep on očitava fingerprint. Ako mu ekran okrenes nasuprot koze, onda si miran.

Za gasenje ekrana je najbolje odozgo sa padajuceg izbornika prebaciti dole na home page "lock" ikonu za gasenje displaya. To se izvede tako da se dugo drzi prazno polje na home page, pa on ponudi widgets, i tu je među njima.
Stoji... To ako ga ne ugasim, ako je prema koži... Ali ovo za poziv nakon poziva jednom prilikom sam se uverio da je to sam uradio... Bez ikakvog mog pritiska, do tad sam mislio da uvek sam ja nesto pritisnuo... Al kad vidis i "duha" znaci sve je moguće

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
ljudi, jel su popravili notification icons da stoje u gornjem levom uglu po primanju i dal su popravili aod da prikazuje sve ikonice ?
 
Poslednja izmena:
Ljudi, jedno pitanje: ažurirao mi se telefon na Mi 11.04 i to je i dalje Android 9. Jel se nekome ažurirao tako ili na destku odmah?
 
Ljudi, jedno pitanje: ažurirao mi se telefon na Mi 11.04 i to je i dalje Android 9. Jel se nekome ažurirao tako ili na destku odmah?
Evo i meni na 9 upravo. Jel su odustali od 10ke ili je ovo privremeno?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Ako neko zna više ili bolje razume Mi forume neka kaže. Dakle nema funkcija desetke, samo vizuelne promene...
 
Bar je sređen prikaz notifikacija u status baru.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Jeli stigao miui 11 i android 10 ažuriranje na mi 9 se

Poslano sa mog LYA-L29 koristeći Tapatalk
 
Koju verziju gCam instalirati na Mi 9SE ? Da bude stabilna i bez bagova

Послато са Mi 9T уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno