Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

https://forum.xda-developers.com/mi-9-se/help/pocket-mode-t3933216
Ovdje su bar dvojica koji su imali problem sa buđenjem u đžepu potvrdili da je nakon jednog update-a problem nestao iako nije ubačen pocket mode.

https://www.youtube.com/watch?v=u3jZE51LLTI
Ovaj španjolac mi je ozbiljan i dobar za analize. Obično stavi dosta korisnog kod testiranja kamere. Za MI9 SE kaže da mu je baterija kroz cijeli dan dala 07:38 SOT-a, a na sljedećem punjenju i 20 minuta više. Predobro. Koliko sam skužio nema neke zamjerke, zadovoljan je. Radije koristi face unlock nego fingerprint jer je brži, samo double tapne i paf, otključa se.


Mislio sam da su kamere iste? Cak mi se cini da je u nekim recenzijama A3 bio u prednosti... Iako mi je baterija najveca mana, na A3 moze i dva dana... Ja ne igram igrice, ali umem dosta da fotkam i obrađujem slike pa mi je to znacajno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
A3 po usporednim battery drain testovima pokazuje vrhunsku bateriju, kada se ugase također izdržljivi Mi9T i CC9 njemu ostane još oko 20%.
Ono malo što sam ja vidio na youtube od A3, ima malo lošije ili neoptimiziranije kamere nego Mi9 SE, ali pogledaj si i ti na youtube sve, gledaj, uspoređuj, svi daju neke primjere videa i slika u recenzijama. Opet, kladio bih se da mora biti dosta bolji s kamerom od jednog galaxy A50, od kojeg sam puno materijala pregledao.
 
https://forum.xda-developers.com/mi-9-se/help/pocket-mode-t3933216
Ovdje su bar dvojica koji su imali problem sa buđenjem u đžepu potvrdili da je nakon jednog update-a problem nestao iako nije ubačen pocket mode.

https://www.youtube.com/watch?v=u3jZE51LLTI
Ovaj španjolac mi je ozbiljan i dobar za analize. Obično stavi dosta korisnog kod testiranja kamere. Za MI9 SE kaže da mu je baterija kroz cijeli dan dala 07:38 SOT-a, a na sljedećem punjenju i 20 minuta više. Predobro. Koliko sam skužio nema neke zamjerke, zadovoljan je. Radije koristi face unlock nego fingerprint jer je brži, samo double tapne i paf, otključa se.


A3 po usporednim battery drain testovima pokazuje vrhunsku bateriju, kada se ugase također izdržljivi Mi9T i CC9 njemu ostane još oko 20%.
Ono malo što sam ja vidio na youtube od A3, ima malo lošije ili neoptimiziranije kamere nego Mi9 SE, ali pogledaj si i ti na youtube sve, gledaj, uspoređuj, svi daju neke primjere videa i slika u recenzijama. Opet, kladio bih se da mora biti dosta bolji s kamerom od jednog galaxy A50, od kojeg sam puno materijala pregledao.
Nekako vise naginjem ka Mi 9 SE... Probao bi nesto novo (miui) i nfc bi želeo. Mada kod mene trenutno ima extra ponuda za Mate 20 pro (450 e... Cak na rate bez kamate) koji nije toliko siri pa mi je i od tih užih zapao za oko i Note 10 (ima neka fora da placas mesecno i ukljuceno osiguranje od grebanja, razbijanja, a posle 18 meseci mozes da menjas za novi fon) [emoji23] Zvuci glupo, ali imam problem sa rukom, ligamenti itd i cini mi se da bi mi prijao "manji" telefon, inace mi ne bi padalo na pamet da menjam Mi A1, koji mi radi savrseno nekih godinu i po... Gcam u jednoj lowlight situaciji je slikala bolje od drugarovog P20 pro.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koje BT slusalice preporucujete za njega? Da je dobar odnos cene i kvaliteta. Za trcanje bi najvise koristio.
 
Odlicni prvi utisci ovog mobilnog!
Zeznuo sam jednu stvar. Kada sam pokrenuo mob. pitao me da li hocu da emigriram sa starog (p9 lite), prihvatio, uparili su se i onda sam imao opcije da mi instalira sve aplikacije ali sam mislio da ce mi ih prikazati pa da cekiram koje hocu. Mob. je krenuo sve da downloduje i povukao je i Huawei aplikacije. Takodje mi se ucinilo u opisu te migracije da ce povuci i konfiguracione fajlove od aplikacija ali nije. Neke konfiguracije jeste, verovatno za Google. Valjda mi je sve po defaultu telefona kao da i nisam povezao sa gmail-om....

Kako sledeci put da odradim, da znam? Samo da spremim za migraciju i sam uradim download iz play-a sta zelim?
 
Da li vam radi aod,ili kako da se podesi,sve mi je uključeno i ne izlazi,tipa flashscore,viber...

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ja se dvoumim izmedju Mi9se i mi9t, a sad i A3 gledam, mada, ne verujem da bi njega, jer trenutno koristim A2, i ne vidim neki napredak sem baterije... Najviše me interesuju kamere, ako je neko koristio sve modele...
 
Ja se dvoumim izmedju Mi9se i mi9t, a sad i A3 gledam, mada, ne verujem da bi njega, jer trenutno koristim A2, i ne vidim neki napredak sem baterije... Najviše me interesuju kamere, ako je neko koristio sve modele...
Znam za a3 i mi 9se,oba odlične kamere,a3 ima brutalnu selfi kameru, mnogo bolju od mi 9se.
Od sva tri po meni a3 best buy za te pare, zavisi koliko para ti se daje

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Znam za a3 i mi 9se,oba odlične kamere,a3 ima brutalnu selfi kameru, mnogo bolju od mi 9se.
Od sva tri po meni a3 best buy za te pare, zavisi koliko para ti se daje

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Ma ja vise naginjem ka mi9t jer mi 9se mali, pogotovu u odnosu na A2 koji koristim i koji takođe ima odlicnu selfi kameru...
E sad da li Vredi razlika u ceni izmedju A3 i 9t...
Jel možes da mi uporediš A2 iA3?
 
Ma ja vise naginjem ka mi9t jer mi 9se mali, pogotovu u odnosu na A2 koji koristim i koji takođe ima odlicnu selfi kameru...
E sad da li Vredi razlika u ceni izmedju A3 i 9t...
Jel možes da mi uporediš A2 iA3?
Imao sam a2 i a3,nisam instalirao romove ...
Što se tiče brzine telefona tu su negde, kamere su bolje na a3, ekran takodje a o bateriji neću ni da pričam
Prodao sam a3 doplatio i uzeo mi 9se ne mogu mogu više velike telefone ali se nisam nesto spec usrecio, eto

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Imao sam a2 i a3,nisam instalirao romove ...
Što se tiče brzine telefona tu su negde, kamere su bolje na a3, ekran takodje a o bateriji neću ni da pričam
Prodao sam a3 doplatio i uzeo mi 9se ne mogu mogu više velike telefone ali se nisam nesto spec usrecio, eto

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Je l mozes da kažeš nesto vise tj da usporedis A3 i SE9... Ja se dvoumim izmedju njih, hocu manji fon (trenutno imam A1) za se9 mi naginje kao bolji ekran i nfc, a odbija baterija u odnosu na A3... A kamere su mi prioritet. S tim sto mi Miui deluje zanimljivo... Čisto promebe radi... I svidja mi se AOD bas kako su uradili

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
To su ti neke slatke muke pri odabiru..Vecita problematika,jedan ima ono sto ovaj drugi nema i obrnuto..Uporedi koji ti se vise svidja vizuelno,oba su dobra..Mada je 9se bolji osim u bateriji,pa vidi koje imas prioritete..
 
Je l mozes da kažeš nesto vise tj da usporedis A3 i SE9... Ja se dvoumim izmedju njih, hocu manji fon (trenutno imam A1) za se9 mi naginje kao bolji ekran i nfc, a odbija baterija u odnosu na A3... A kamere su mi prioritet. S tim sto mi Miui deluje zanimljivo... Čisto promebe radi... I svidja mi se AOD bas kako su uradili

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Isti si kao i ja tj isti razlozi
Ja sam kupio se9 star 3 meseca za 220 msm da sam jeftino prošao ali sam sa baterijom razočaran,možda jer sam imao nedelju dana a3 koji je šampion sa baterijom prvi tel na kome mi je baterija dva dana gurala,se9 mnogo lošiji Sot ali se jako brzo puni.
Aod je nula na se9 dok ne stigne miui 11ili ja nzm da podesim.
Se9 dosta brzi i fluidniji od a3 ipak je jača mašina
Msm da su zadnje kamere slicne, selfi je mnogo bolja na a3

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Isti si kao i ja tj isti razlozi
Ja sam kupio se9 star 3 meseca za 220 msm da sam jeftino prošao ali sam sa baterijom razočaran,možda jer sam imao nedelju dana a3 koji je šampion sa baterijom prvi tel na kome mi je baterija dva dana gurala,se9 mnogo lošiji Sot ali se jako brzo puni.
Aod je nula na se9 dok ne stigne miui 11ili ja nzm da podesim.
Se9 dosta brzi i fluidniji od a3 ipak je jača mašina
Msm da su zadnje kamere slicne, selfi je mnogo bolja na a3

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
Otisak je jako los na a3,se9 je mnogo brži,a otključavanje licem je fantastično na se9

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ili nešto nije u redu,ili je slaba bat
Sad je na 60% ali je imao dopunu oko 13h na 96% sa 70%,vozio sam kola pa sam ga dopunio

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
 
Ja se dvoumim izmedju Mi9se i mi9t, a sad i A3 gledam, mada, ne verujem da bi njega, jer trenutno koristim A2, i ne vidim neki napredak sem baterije... Najviše me interesuju kamere, ako je neko koristio sve modele...
Mi 9T > Mi 9 SE > Mi A3

Послато са Mi 9T уз помоћ Тапатока
 
Ja sam zadovoljan kako radi A2, sto se tice brzine otvaranja... verujem da je A3 brzi za nijansu 9 ke još brze, ali meni to nije prioritet... kao ni baterija, nisam zahtevan, na A2 izguram dan, dan i po...
Kamere su mi bitne, msm bzv mi da dajem 70 e vise za 9se ili 90 za 9t, u odnosu na A3, a kamere tu negde, još neko rece da je selfi kamera na A3 najbolja...naravno, nista dok ne uzmem u ruke svaki... Mi 9 se sam jedino video uzivo, od ova 3, nikako u kg da naletim na 9t...I valjda nije strasan prelazak sa stocka na miui, nako neki kazu..
 
Isti si kao i ja tj isti razlozi
Ja sam kupio se9 star 3 meseca za 220 msm da sam jeftino prošao ali sam sa baterijom razočaran,možda jer sam imao nedelju dana a3 koji je šampion sa baterijom prvi tel na kome mi je baterija dva dana gurala,se9 mnogo lošiji Sot ali se jako brzo puni.
Aod je nula na se9 dok ne stigne miui 11ili ja nzm da podesim.
Se9 dosta brzi i fluidniji od a3 ipak je jača mašina
Msm da su zadnje kamere slicne, selfi je mnogo bolja na a3

Послато са Mi 9 SE помоћу Тапатока
A je l mislis Aod notifikacije ili izgled... Meni je bas super onaj mesec i sat

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Moji utisci posle par meseci korišćenja:

- Zvuk tokom poziva izlazi negde sa strane - ?? moram ili da retardirano držim telefon ili da uključim spikerfon.
- Muzika jako često zabaguje kao da su slušalice propale, krene da krči jedna sluška pa nestane zvuk u njoj skroz pa onda tako druga počne da krči i na kraju se i ona ugasi. Kada promenim pesmu onda sve radi normalno, dakle nije problem u slušalicama.
- Kad pojačam na 90% - ton je negde na 50%. Od 90% do 100% ton može jednom ili dvaput da se pojača i to skoči na 100%. Tako da mogu da biram između da ništa nečujem ili da ogluvim
- Na A5 (2017) sa 4GB rama sam mogao da šaltam dve jače aplikacije da ne ubiju jedna drugu, ovde se često desi da jedna drugu ugase i da moraju ponovo da se startuju
- Još nekih sitnih bagova ima, recimo da izađe tastatura ali da se kuca u prazno
- Većinu notifikacija mi uopšte ne prikazuje gore levo, bitno da mi pokaže alarm... sve u svemu jako nepregledne notifikacije, kada se spusti "status bar" (ili kako se već zove) ceo ekran se zatamni bez potrebe iako stoji samo jedna notifikacija

Par puta sam bio na ivici da nov telefon zakucam u beton da nije Snapdragona koji sve jako brzo podigne.
 
Moji utisci posle par meseci korišćenja:

- Zvuk tokom poziva izlazi negde sa strane - ?? moram ili da retardirano držim telefon ili da uključim spikerfon.
- Muzika jako često zabaguje kao da su slušalice propale, krene da krči jedna sluška pa nestane zvuk u njoj skroz pa onda tako druga počne da krči i na kraju se i ona ugasi. Kada promenim pesmu onda sve radi normalno, dakle nije problem u slušalicama.
- Kad pojačam na 90% - ton je negde na 50%. Od 90% do 100% ton može jednom ili dvaput da se pojača i to skoči na 100%. Tako da mogu da biram između da ništa nečujem ili da ogluvim
- Na A5 (2017) sa 4GB rama sam mogao da šaltam dve jače aplikacije da ne ubiju jedna drugu, ovde se često desi da jedna drugu ugase i da moraju ponovo da se startuju
- Još nekih sitnih bagova ima, recimo da izađe tastatura ali da se kuca u prazno
- Većinu notifikacija mi uopšte ne prikazuje gore levo, bitno da mi pokaže alarm... sve u svemu jako nepregledne notifikacije, kada se spusti "status bar" (ili kako se već zove) ceo ekran se zatamni bez potrebe iako stoji samo jedna notifikacija

Par puta sam bio na ivici da nov telefon zakucam u beton da nije Snapdragona koji sve jako brzo podigne.
Da nije do tvog primerka? Nisam čitao nigde takve utiske

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ne znam, nov iz kutije otpakovan...
Koliko vidim prijavljivali su ljudi po netu problem, i po Mi forumima...
 
Poslednja izmena:
Ovo me podseća na bilo koji Samsung, ali bukvalno.
Za muziku skini neki plejer koji nije stock pa isprobaj.
Za slušalice isprobaj neke od ekvilajzera koji su preinstalirani za razne tipove slušalica, meni je to pomoglo oko kvaliteta i jačine zvuka.
Za aplikacije isključi lepo MIUI optimizaciju za određenu aplikaciju pa je neće ubijati u pozadini.
Za tastaturu prvi put čujem, to mi se dešavalo na S7 s vremena na vreme.
Za notifikacije moraš da podesiš u podešavanjima za koje aplikacije hoćeš da ti telefon prikazuje i gde (statusna traka, zaključani ekran, bedž na ikonici). Za ovu "crninu" imaš opciju da biraš da li hoćeš da ti bude pozadina crna ili blurovana.
 
Ne znam, nov iz kutije otpakovan...
Koliko vidim prijavljivali su ljudi po netu problem, i po Mi forumima...
A izgleda kod svih uredjaja ima problema... Kod nekih vise kod nekih manje... Na kraju krajeva se svodi na to koliko imas sreće

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ovo me podseća na bilo koji Samsung, ali bukvalno.
Mene ne podseća ni na jedan Samsung, uvek sam imao Samsung nijedan nije imao ovakvih problema.

Za muziku skini neki plejer koji nije stock pa isprobaj.
I na stock i na Guglovom je ista situacija.


Za notifikacije moraš da podesiš u podešavanjima za koje aplikacije hoćeš da ti telefon prikazuje i gde (statusna traka, zaključani ekran, bedž na ikonici). Za ovu "crninu" imaš opciju da biraš da li hoćeš da ti bude pozadina crna ili blurovana.
Za statusnu traku stoji "Show icons for INCOMING notifications"... dakle samo kad stignu promeni se sat u ikonicu i posle nestane. Kad uđem u konkretnu aplikaciju bukvalno je sve moguće pouključivano, džabe.

Tražio sam to za "crninu" i ne mogu da nađem...

Evo još jednog baga, od pre par dana pokušava da skine neki update ali se ništa ne dešava, samo stoji "Getting info..."
 
Tebi je zapao neki loš primerak....

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Prijatelju prodaj ti to i vrati se na Samsung. Meni S7 ni najmanje ne nedostaje, preporodio sam se sa Mi8.
 
pre prodaje zagrizi metak,bekapuj sve bitno,uključi i odradi i google i mi bekap i sinhronizaciju i prepiši čisto softver.prozivaj me javno na forumu ako ti ne reši skoro svaki problem. :)
 
Prijatelju prodaj ti to i vrati se na Samsung. Meni S7 ni najmanje ne nedostaje, preporodio sam se sa Mi8.

Preporodio si se sa 2 godina novijim telefonom? Svaka čast, da mi je neko drugi rekao, ne bih verovao.

Neću prodavati i uvaliti nekom drugom ovu bedu. Razvaliću ga o beton.

pre prodaje zagrizi metak,bekapuj sve bitno,uključi i odradi i google i mi bekap i sinhronizaciju i prepiši čisto softver.prozivaj me javno na forumu ako ti ne reši skoro svaki problem. :)

Nisam siguran da sam razumeo... da fabrički resetujem telefon?
 
Nazad
Vrh Dno