Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

Nije ovo Samsung pa da jede bateriju na 4g. :d Od kako sam prešao sa S7 na Mi 8 preporodio sam se što se tiče autonomije (naravno i dosta drugih stvari), komotno guram 5-6h SOT-a na 14h rada na 4g. Ne verujem da Mi 9Se ima duplo lošiju autonomiju od Mi 8.
 
Da li se malo ispeglao problem sa Proximity senzorom i brljavljenjem oko njega?

Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
 
Jedan mali OFF.
Kad sam prodavao moj mi8 , kupac dosao kod mene, pita koliko traje baterija?. Kazem ja tu negde oko 6h SOT.
Pita on sta ti je to :) Covek je programer, radi za neku Svedsku firmu .
Eto koliko je bitan SOT
 
Jedan mali OFF.
Kad sam prodavao moj mi8 , kupac dosao kod mene, pita koliko traje baterija?. Kazem ja tu negde oko 6h SOT.
Pita on sta ti je to :) Covek je programer, radi za neku Svedsku firmu .
Eto koliko je bitan SOT
Četiri dana ako ti je stalno isključen ekran, jedan dan ako ti je pola dana uključen. :)

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Jedno pivo po ceni 2 piva a drugo dobijate za dinar :d (tako nekako i SOT).
ebf8f3a87ee419012ecd0e69f2ccc21b.jpg


Sent from my P20 Midnight Blue using Tapatalk
 
Jel presao neko na Mi9 se sa mi8?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Brat od strica mi ima ovaj telefon. Pitao me je da li postoji neka aplikacija da se na ekranu pojavi tačka različite boje za različite notifikacije. Želi da vidi sa razdaljine od npr 5 metara da li ima neka nova poruka na telefonu i sl.
 
Brat od strica mi ima ovaj telefon. Pitao me je da li postoji neka aplikacija da se na ekranu pojavi tačka različite boje za različite notifikacije. Želi da vidi sa razdaljine od npr 5 metara da li ima neka nova poruka na telefonu i sl.

eto. aod a nije aod, miui je nesto najgore sto postoji
 
Koji je najbolji način da se prebace podaci sa stare xperie na 9SE? Uzeo ženi 9T i ovaj 9SE,ipak se odlučila za 9SE,manji je i prelepa lila boja. Vratio 9T i zadržio ovaj.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Koji je najbolji način da se prebace podaci sa stare xperie na 9SE? Uzeo ženi 9T i ovaj 9SE,ipak se odlučila za 9SE,manji je i prelepa lila boja. Vratio 9T i zadržio ovaj.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
Javi kakva je baterija... Isto se dvoumim... I Mi A3


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
A3 je ispao iz trke brzo ( mada jeftiniji je dosta od 9SE ) posle 720p rez ekrana, ono se baš primete pixeli, to sam cackao malo u radnji i A2 lite koji mi klinac ima je neuporedivo bolji prikaz da ne pričam o maximalnih 500 nitsa za razliku od A3 koji ima 380 ili tako nešto, a 9SE ima max 650 nitsa. Meni lično više se svideo 9T ali žensko oko ipak vidi drugačije stvari [emoji2957] 9T 128gb bio skuplji za 20€ od 9SE 6/128 ali ovaj je baš imao prelepu lavander boju.

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Snimanje zvuka na koncertu, u ovim teškim uvjetima, ipak loše. Ali čitam nešto da vrlo malo mobitela, samo koji imaju duple membrane na mikrofonima, mogu snimati ovako nešto glasno i blizu izvora zvuka, bez distorzija. Ostale video klipove koje sam gledao za Mi9 SE u prosječno bučnom okruženju, kao npr.pokraj prometne ceste, ili govor dok istovremeno puše vjetar, je dobro i čisto.

https://www.youtube.com/watch?v=HF4xm3drvIk

Mene isto zanima da li su riješili problem sa proximity senzorom, to su valjda na Mi9 riješili sa pocket mode-om koji je došao u nekom update-u, da li je i za SE došao ?
 
Kakva podesavanja imate na gcam (Ako koristite) ?

Jel neko probao pixel experience rom ?

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Uzeo sam u vipu mi a3 ali sa namerom da ga prodam,dodam neki dinar i uzmem mi 9se,mi a3 je interesantan telefon,baterija odlicna kamera takodje cak je i rezolucija ekrana dobra,ti pixeli se ne vide koliko ...
Sad sam u dilemi da li menjati uz doplatu za mi 9se

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Ma kakvi.. po meni je bolji a3 ako ti rez ne smeta

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
realno mi ne smeta,samo sam bio u dilemi zbog rez ali to uopste nije strasno

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Ako si zadovoljan nema razloga da daješ još para. Biće dogodine neki Mi 10se da se dokupi :)

Sent from my Mi 9 SE
 
Uzeo sam u vipu mi a3 ali sa namerom da ga prodam,dodam neki dinar i uzmem mi 9se,mi a3 je interesantan telefon,baterija odlicna kamera takodje cak je i rezolucija ekrana dobra,ti pixeli se ne vide koliko ...
Sad sam u dilemi da li menjati uz doplatu za mi 9se

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
Ja sam u dilemi sta kupiti od ta dva... Ne toliko zbog rezolucije, koliko osvetljanja što se tice ekrana, koliko zbog baterije... I voleo bi NFC...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imao oba(Mi 9 SE i A3), ponovo bi uzeo A3.

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Razlike u realnom radu (znači uzmeš telefon/e i koristiš ga, a na da čitaš i gledaš tuđe komentare), u prikazu na ekranu nema. A3 je i brži jer nije opterećen fabričkim interfejsom(Miui). A ono najvažnije je i da je jeftiniji. Uostalom, idi u prodavnicu pa probaj oba i sam odluči...

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Kako vam radi gcam app link iz prvog posta? Jel stabilna,rade sve kamere?Treba li neko posebno podesavanje posle instalacije?
 
Razlike u realnom radu (znači uzmeš telefon/e i koristiš ga, a na da čitaš i gledaš tuđe komentare), u prikazu na ekranu nema. A3 je i brži jer nije opterećen fabričkim interfejsom(Miui). A ono najvažnije je i da je jeftiniji. Uostalom, idi u prodavnicu pa probaj oba i sam odluči...

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
A tvoje iskustvo Miui vs stock?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Rekoh već, stok Android brži, ali i jednostavniji, a neko bi rekao i siromašniji(kako za koga).

Послато са Mi 9T Pro уз помоћ Тапатока
 
Što se tiče tog proximity senzora i njegovog otključavanja u đžepu, koje izgleda software ne može popraviti, lako je riješiti isključivanjem double tap opcije, jer i tako nije potrebna kad se telefon otključava otiskom prsta direktno iz sleep stanja.

Bacio sam i ja bio pogled na MI A3 jer je i on malo manji od većine današnjih mobitela. Rezolucija mi vjerovatno i ne bi puno smetala ali kamera je koliko sam vidio po nekim youtube primjerima ipak nešto lošija nego na SE, recimo nema ni pravi 2X optički zoom.
Da i pod suncem se slabo vidi, kaže ovaj talijan https://www.youtube.com/watch?v=PDkXa6piI0k
Možda su to još dječije bolesti koje će kasnije softverski srediti. I ja bih puno radije MIUI nego čisti android, tako da mu je to meni minus.
A opet za mrvicu veći ekran je ovo i dosta teži uređaj.
Meni je MI9 SE u prednosti, taman su ga speglali, ubacili su i 1080p 60fps snimanje u novi stock rom. Igre ne igram tako da će mi baterija uvijek izdržati cijeli dan.

Više me zanima koji će uskoro manji mobiteli izaći jer će možda samsung sa svojim manjim modelima navući i Xiaomia da izda stvarno Mi10 SE iako je onaj neki njihov direktor rekao da neće više izdavati manje mobitele sa jačim specifikacijama jer je kao teško ugurati to unutra, laže čovjek bez srama.
 
Što se tiče tog proximity senzora i njegovog otključavanja u đžepu, koje izgleda software ne može popraviti, lako je riješiti isključivanjem double tap opcije, jer i tako nije potrebna kad se telefon otključava otiskom prsta direktno iz sleep stanja.

Bacio sam i ja bio pogled na MI A3 jer je i on malo manji od većine današnjih mobitela. Rezolucija mi vjerovatno i ne bi puno smetala ali kamera je koliko sam vidio po nekim youtube primjerima ipak nešto lošija nego na SE, recimo nema ni pravi 2X optički zoom.
Da i pod suncem se slabo vidi, kaže ovaj talijan https://www.youtube.com/watch?v=PDkXa6piI0k
Možda su to još dječije bolesti koje će kasnije softverski srediti. I ja bih puno radije MIUI nego čisti android, tako da mu je to meni minus.
A opet za mrvicu veći ekran je ovo i dosta teži uređaj.
Meni je MI9 SE u prednosti, taman su ga speglali, ubacili su i 1080p 60fps snimanje u novi stock rom. Igre ne igram tako da će mi baterija uvijek izdržati cijeli dan.

Više me zanima koji će uskoro manji mobiteli izaći jer će možda samsung sa svojim manjim modelima navući i Xiaomia da izda stvarno Mi10 SE iako je onaj neki njihov direktor rekao da neće više izdavati manje mobitele sa jačim specifikacijama jer je kao teško ugurati to unutra, laže čovjek bez srama.
Mislio sam da su kamere iste? Cak mi se cini da je u nekim recenzijama A3 bio u prednosti... Iako mi je baterija najveca mana, na A3 moze i dva dana... Ja ne igram igrice, ali umem dosta da fotkam i obrađujem slike pa mi je to znacajno

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno