Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

Da li je iko stavio zaštitno staklo na ekran i kako se pokazalo? Ima par varijanti na KP ali nemam pojma koje bi vršilo posao a da otisak prsta ne brljavi zbog njega.
 
Ja sam stavio neko kinesko od 1$. Realno ne može da bude kao da ga nema, vidi se i kvari dizajn. Otisak za nijansu radi lošije ali ja svakako u 90% slučajeva koristim face unlock.

Svestan sam da mi je dosta puta to staklo pomoglo i prelazim preko svih tih stvari da bih sačuvao sam telefon i ekran :)

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Ja sam stavio neko kinesko od 1$. Realno ne može da bude kao da ga nema, vidi se i kvari dizajn. Otisak za nijansu radi lošije ali ja svakako u 90% slučajeva koristim face unlock.

Svestan sam da mi je dosta puta to staklo pomoglo i prelazim preko svih tih stvari da bih sačuvao sam telefon i ekran :)

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

Jeste tako kako kažeš, sa jedne strane može zlu ne trebalo da pomogne a sa druge strane šta znam... Umalo da uporedim sa "nečim" :D
 
Odlična je stvar Style skins, video sam da ih ima po tržnim centrima a i Peca je odradio video na tu temu. Pitanje je samo koliko se isplati dati 40 eur za zaštitu telefona kome je cena trenutno oko 250 eur.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Nakon nekoliko dana korišćenja mogu da kažem sledeće za ovaj mob.
1) Nalazim se u delu gde je signal jako slab, prošli telefoni su ispadali iz mreže često (Samsung, Iphone, Huawei). Ovo mi je prvi Xiaomi i što se tiče signala do sada nešto najbolje što sam imao. Sagovornici me lepo i čisto čuju kao i ja njih.
2) Obavio sam na desetine poziva i isključuje ekran kada se približi uhu uvek i to radi super.
3) Dizajn i kompaktnost za čistu desetku.
4) wi-fi radi besprekorno

Znam da za razliku od 30-ak evra može da se kupi Xiami MI 9T, ali 9 SE ne bih menjao za njega nikada. Jednostavno ne volim da koristim telefone tih dimenzija ili veće, ma kakvog izgleda ili performansi bio.

Nabavio sam i Nillkin Super Frosted Shield koji je po meni odlično odrađen (štiti ivicom i kameru nazad i ekran napred). Na ekranu nemam zalepljeno kaljeno staklo i ne znam hoću li ga nabaviti, jer tel. sa Nillkin-om može da stane u mekane futrole koje sam slučajno otkrio kod Kineza, a koštaju 150 din. i super izgledaju (lepše su uživo nego na slici).

IMG_20190811_115008.jpg
 
Poslednja izmena:
Nlikin super frost, pa onda stavis u koznu futrolu ?!
 
Darko kako se pokazala baterija, koliki je sot, koliko potrosi nocu.?

Nisam neki "opaljeni" korisnik, koristim normalno tel. npr. malo po netu, malo youtube, uslikam koju sliku, malo igrice, koji poziv, telegram i čačkanje po temama jer mi je to omiljeni deo.Wi-fi je uključen stalno ali sam poisključivao sve reklame u aplikacijama plus neke aplikacije kroz XiaomiADBFastbootTools tako da mi izgura 2 dana. Noću potroši 5-6% jer sam obratio pažnju. U suštini sve zavisi šta ti je uključeno, šta radi u pozadini itd.
 
Preporučujem svima da posete temu za MI 9 SE na 4pda.ru (ako znaju ruski još bolje), imate mnogo korisnih stvari a i tema ima 171 stranicu za razliku od ovih 7. Pozdrav svima i svako dobro.
 
Preporučujem svima da posete temu za MI 9 SE na 4pda.ru (ako znaju ruski još bolje), imate mnogo korisnih stvari a i tema ima 171 stranicu za razliku od ovih 7. Pozdrav svima i svako dobro.
Sve to super ali kako da se registrujem a ne znam ruski, hteo još davni dana ali ona identifikacija gde moram da prepoznam brojeve napisane slovima na ruskom mi zadaje ogromne poteškoće. Ima dobri modovani aplikacija ali dzaba mora registracija.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Pa daj ovde SS ja ću da ti prevedem :)

Za toliko valjda znam Ruski :)

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Koristim stock rom, poslednja stabilna nadogradnja (ne znam za ranije ali sada je prisutna opcija da se prorez oko kamere isključi skroz i to su lepo odradili). Takođe u igricama koje se ne prikazuju preko celog ekrana već je odsečena leva strana, možete nakon instaliranja igrice da u podešavanjima omogućite da vam se prorez stalno prikazuje a ne da bude na automatskom.
- Čitajuči postove braće Rusa a naročito uputstva, došao sam do sledećeg, telefon mi je noćas za 8h nekorišćenja potrošio svega 2% baterije. Sve zavisi šta želite i volite, ja sam poisključivao sve što mi ne treba, zadnje je bilo da isključim prikaz skenera otiska prsta na ugašenom ekranu (takođe i prikaz sata na isključenom ekranu tokom noći).
- Ko hoće extra brzo otključavanje moja preporuka je da se uključi opcija buđenja telefona nakon podizanja sa stola + prepoznavanje lica, jednostavno brže od ovoga ne može jer se obavi u trenu.
- Za prenos podataka na drugi mob. ili komp koristim fenomenalnu aplikaciju ShareMe koja me je oduševila, ako niste obavezno je isprobajte.
- Pomenuo sam da sam koristio XiaomiADBFastbootTools (ne treba root ili sl.) a sada sam kompletirao listu i tu. Kada uklonite šta želite, sve ostaje tako dok ne vratite tel. na fabrička podešavanja, a isntaliranje nadogradnji se obavlja nesmetano. Pojedine stvari su namenjene Kinezima i samo bzv. zauzimaju mesto. Ja sam uklonio:
Analytics ................... com.miui.analytics (reklame)
Facebook .................... com.facebook.system
.................... com.facebook.appmanager
.................... com.facebook.services
Feedback .................... com.miui.bugreport
Games ....................... com.xiaomi.glgm
Google App .................. com.google.android.googlequicksearchbox
Google Chrome ............... com.android.chrome
Google Drive ................ com.google.android.apps.docs
Google Duo .................. com.google.android.apps.tachyon
Google Lens ................. com.google.ar.lens
Google Photos ............... com.google.android.apps.photos
Google Play Music ........... com.google.android.music
Joyose ...................... com.xiaomi.joyose (reklame)
Mi App Store ................ com.xiaomi.mipicks
Mi Credit ................... com.xiaomi.payment
Mi Pay ...................... com.mipay.wallet.in
...................... com.mipay.wallet.id
MSA ......................... com.miui.msa.global (reklame)
Quick Apps .................. com.miui.hybrid
Yellow Pages ................ com.miui.yellowpage

Reklame sam već poisključivao u svim aplikacijama tako da ne znam i da nisam da li bi sa ovim nestale u potpunosti, ali za prikupljanje podataka od vas tj. špijuniranje i na osnovu toga reklamiranje raznoraznih gluposti zaduženi su kao što vidite iznad:
1) Analytics (com.miui.analytics)
2) Joyose (com.xiaomi.joyose) i
3) MSA (com.miui.msa.global) - može da se isključi i kroz podešavanja.
- Umesto Google Chrome koristim Firefox, a kada sam uklonio Google App sada dužim pritiskom na srednji navigacioni taster pristupam Firefox-u.
- Pre uklanjanja neke aplikacije kroz ADB npr. Google Chrome, prvo u podešavanjima telefona obrišite sve podatke aplikacije i deinstalirajte nadogradnje ako ih je bilo, tek onda uklanjanje preko ADB programa.

Ako želite da isprobate, za vremensku prognozu možete da koristite Geometric Weather - potpuno besplatna aplikacija bez reklama. Koristim i POCO Launcher koji je po meni bolji, sa više podešavanja.
Ako želite više tema, za region postavite Indiju. Jedino mi smeta nemogućnost instaliranja tema koje su iz drugih izvora tj. može ali se sve vrati na staro za pola sata-sat. Zato sam već poslao zahtev i čekam odobrenje da mogu i ja da kreiram teme tj. da mogu da primenjujem bilo koji .mtz fajl. Uputstva za to su zastarela, moraćete da se snađete uz pomoć Google prevodioca i direktno prevedete sa kineskog.

Nadam se da sam nekom postojećem ili budućem korisniku ovog telefona pomogao bar malo.
 
Poslednja izmena:
Ako hoćete da deinstalirate Facemoji keyboard for xiaomi, treba prvo da ga aktivirate tj. izaberete kao glavnu tastaturu i uđete u kuckanje poruka npr., ostavite aktiviran (ne treba da kuckate) i sačekate minut ne treba više, onda odete u Podešavanja/Baterija i performanse/Trajanje baterije i tu kliknete na Facemoji keyboard i videćete opciju da ga uklonite. Drugačije ne može, samo ovako da prevarite tel. koji nudi opciju uklanjanja za aplikaciju koja previše troši bateriju.
Kod mene je bilo dovoljno da sačekam minut, ako treba sačekajte više ali radi provereno 100%.
 
Darko hvala, vrlo koristan post.

https://github.com/Saki-EU/XiaomiADBFastbootTools
To bi bila ta aplikacija ? Super bi bilo imati app koja može lagani debloat napraviti, ili bar pogasiti neke suvišne sistemske stvari. Ja inače volim pogasiti stvari koje ne koristim, ovaj alat će dobro doći. Inače i defaultna dark tema pomaže za bateriju, vjerovatno i nju koristiš kada ti je baterija tako dobra.

Koji stock rom koristiš, kinesku verziju ili global, možeš li napisati točnu verziju i kojom metodom si instalirao tu novu nadogradnju, pretpostavljam ugrađenim updaterom, samo si prihvatio update koji ti je bio ponuđen i sve je automatski instalirano ?
 
Poslednja izmena:
Darko hvala, vrlo koristan post.

https://github.com/Saki-EU/XiaomiADBFastbootTools
To bi bila ta aplikacija ? Super bi bilo imati app koja može lagani debloat napraviti, ili bar pogasiti neke suvišne sistemske stvari. Ja inače volim pogasiti stvari koje ne koristim, ovaj alat će dobro doći. Inače i defaultna dark tema pomaže za bateriju, vjerovatno i nju koristiš kada ti je baterija tako dobra.

Koji stock rom koristiš, kinesku verziju ili global, možeš li napisati točnu verziju i kojom metodom si instalirao tu novu nadogradnju, pretpostavljam ugrađenim updaterom, samo si prihvatio update koji ti je bio ponuđen i sve je automatski instalirano ?

Da, to je ta aplikacija.
Ne koristim tamnu (crnu) temu već svetlu (belu). Baterija mi je i dalje ostala na trošenju preko noći 2-3%, ništa preko toga.
Global Stable Rom - 10.3.4.0 (PFBEUXM) a nadogradnju sam instalirao baš tako kako kažeš, samo sam prihvatio i instalirao kada se pojavila, sve samo odradi. Prestao sam odavno da čačkam i eksperimentišem ubacujući raznorazne custom rom-ove. Kada se sve lepo podesi i stock je super bar meni, a MIUI inače volim, ne treba mi čisti android.

U igricama ako vam smetaju reklame imate 2 opcije, da isključite umrežavanje u potpunosti u podešavanjima, nudi za svaku aplikaciju posebno (pod uslovom da nije online igrica) ili da instalirate DNS66 v0.6.0 (21) - provereno radi. Nemate je na marketu, izguglajte, lako se nalazi.
 
Poslednja izmena:
@DarkPhantom

Uklonio si Photos (najbolju Android aplikaciju) i Duo (najkvalitetniji pozivi, audio i video). Cemu to? :D
 
Možda je dobra melodija ako si u Indiji :)

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Ako hoćete da deinstalirate Facemoji keyboard for xiaomi, treba prvo da ga aktivirate tj. izaberete kao glavnu tastaturu i uđete u kuckanje poruka npr., ostavite aktiviran (ne treba da kuckate) i sačekate minut ne treba više, onda odete u Podešavanja/Baterija i performanse/Trajanje baterije i tu kliknete na Facemoji keyboard i videćete opciju da ga uklonite. Drugačije ne može, samo ovako da prevarite tel. koji nudi opciju uklanjanja za aplikaciju koja previše troši bateriju.
Kod mene je bilo dovoljno da sačekam minut, ako treba sačekajte više ali radi provereno 100%.

Hvala puno na svim savjetima, pomoglo je. Zanima me ovaj jer vidim da smo na istoj verziji roma, no ja ovog nemam, tj nemam Facemoji keyboard, samo gboard. Jel to mozda do odabira regije ili neceg drugog?
 
Kupio sam suprugi ovaj tel , odlican je bas, ali ima problem sa baterijom, pa ako neko zna nek napise moze li se u podesavanjima podesit da baterija traje duze.unaprijed zahvalan na pomoci

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Uglavnom baterija traje jedan dan. Oko 4h SoT.

Sent from my Mi 9 SE
 
Ona kaze da je dosta losa, pa pretpostavljam da je nejka apk trosi bateriju, i koji je gcam najbolji za mi 9se

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Sutra planiram da kupim ako nema niko ništa protiv :d
 
Bio sam skeptičan pre i posle kupovine s obzirom da jako malo opcija postoji od "manjih" telefona.
Malo sam bio u panici kako se šta radi, podešava jer sam navikao na Samsung ali ono... čovek se na sve navikne. Kako vreme odmiče sve više MI se dopada.
Oduševio sam se kojom brzinom otvara i menja aplikacije, bez ikakvog zabadanja što je bila regularna pojava na A5 (2017). Da ne grešim dušu, možda se Samsung "izmorio" - videćemo.
KamerE žderu resurse, dešava se da aplikacije iz memorije puknu.
Za oko 4 sata je skinuo 50% baterije, zahtevnije aplikacije uključene, pregledač, fejs, busplus, podaci uključeni i šerovani, GPS. Osvetljenje često skoro do kraja.
Jedne noći za 6 sati je otišlo 2% baterije, sve je bilo pogašeno i izbrisano iz memorije. Drugu noć za 6 sati ostale uključene aplikacije i wifi - isto je 2% skinuo.

Zaključak: nisam skorije bio zadovoljniji nekom kupovinom.
 
Kakvo je tvoje iskustvo sa AON - om

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno