Šta je novo?

Xiaomi Mi 9 SE (Gcam prvi post)

Nisam radio detaljno poređenje, na prvu deluju egal. Mi 8 sam jako malo koristio.
 
Moze li neko od vlasnika telefona da izmeri koliko baterije se potrosi preko noci (dok se telefon ne koristi) uz ukljucen wifi i synch.
Trenutni mi5 mi je ocajan po tom pitanju i to je jedini razlog sto mu trazim zamenu.
 
Moze li neko od vlasnika telefona da izmeri koliko baterije se potrosi preko noci (dok se telefon ne koristi) uz ukljucen wifi i synch.
Trenutni mi5 mi je ocajan po tom pitanju i to je jedini razlog sto mu trazim zamenu.

Ne znam koliko trosi, jer nemam mi9se, ali ne bi trebalo vise od par procenata, max nekih 5%.
 
Proveriću ja noćas pa javljam ujutru.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Zahvaljujem.

Koliko sam video kod xiaomia (svi modeli) oko 50% ljudi ima normalnu potrosnju 2-3% za 8 sati dok drugih 50% sa istim modelom imaju 7-15% potrosnje i to izgleda nikako ne moze da se resi.
 
Definitivno obožavaju to da rade. Najgore je što degradiraju na nivou drajvera/libova ili ne znam ni ja čega, tako da ni gcam onda nije tako dobra kao što je bila. To je slučaj sa redmi note 5 kao i ostalim pretpostavljam čim malo zastare i pojavi se novi model.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Zahvaljujem.

Koliko sam video kod xiaomia (svi modeli) oko 50% ljudi ima normalnu potrosnju 2-3% za 8 sati dok drugih 50% sa istim modelom imaju 7-15% potrosnje i to izgleda nikako ne moze da se resi.
Meni je tačno 7% potrošio od 12:10 do 07:00. Iskreno, nikada nisam obraćao pažnju na to, svakako telefon punim svakodnevno i izgura mi dan. Par procenata gore dole mi apsolutno ništa ne znače.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
@Acapn91
Hvala, puno su mi pomogao da se ne prevarim ponovo kao sa MI5. Koliko vidim to je boljka i drugih proizvođača a ne samo xiaomia.
Pošto ja relativno malo koristim telefon u toku dana meni je to jako bitna stavka jer sam sa g2 navikao na punjenje svaki treći dan sa 3h Sot. Xiaomija moram puniti svaki dan.
 
Meni se čini da su je poboljšali, ubacili su 48 mpx i moon mood.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Od juce sam vlasnik ovog telefona, prelazak sa huawei i malo privikavanje na miui, kako mogu da dam neke privilegije da tipa viber ne kasne poruke posle nekog vremena, tj aplikacija se uspava pas eprobudi malo kasnije, vidim da sa novim update-om imaju mnogi problema, na eea verzijama, brikuje im se fon, meni je trenutno na 10.2.2, nema novog update-a, kakva su vam iskustva, globalni mi je rom
 
Ja nista ne kapiram tvoj post, jesu ti na Huaweiu kasnile Viber notifikacije ili sad kad si presao na 9se?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Od juce sam vlasnik ovog telefona, prelazak sa huawei i malo privikavanje na miui, kako mogu da dam neke privilegije da tipa viber ne kasne poruke posle nekog vremena, tj aplikacija se uspava pas eprobudi malo kasnije, vidim da sa novim update-om imaju mnogi problema, na eea verzijama, brikuje im se fon, meni je trenutno na 10.2.2, nema novog update-a, kakva su vam iskustva, globalni mi je rom
Moras zakljucati u RAM-u aplikaciju koju zelis,takodje je potrebno podesiti za odredjenu aplikaciju "no restriction" u delu podesavanja baterije....

Sent from my S9
 
@ Boris Lozac, imao sam huawei sa sam na 9 se
@sinda za no restriction sam skontao, ali gde zakljucavam u ramu?
 
@ Boris Lozac, imao sam huawei sa sam na 9 se
@sinda za no restriction sam skontao, ali gde zakljucavam u ramu?
U recent apps,drzis malo duze na aplikaciji pa ce ti se pojaviti opcija za lock.

Sent from my S9
 
koliko bolja gcam za snimanje video od stock kamere gde po malo secka slika...
 
Danas instaliran 10.2.9.0. Unazadio mi i stock i Gcam i bateriju
 
Poslednja izmena:
https://www.youtube.com/watch?v=uSMAIVyBitE
Na 09:40, snimanje kamerom 1080p, sitni trzajevi prilikom pomjeranja lijevo-desno meni nisu normalna stvar. Nadam se da je to zbog postavki, ili su mu istovremeno uključene neke druge aplikacije koje onda opterećuju procesor pa dolazi do tog trzanja. Većina recenzija za ovaj mob nije imala te probleme. Inače zbog toga bih bez pardona eliminirao ovaj telefon.

Kako vama koji ga imate radi to snimanje ?
 
Noćas je imao neki bug sa kamerom; za oko 6h kamera app potrošila ~40% baterije. Danas popodne sam opet primetio, ali na vreme, pa sam ga restartovao ponovo. Da li je neko imao ovakav problem?
Softver je 10.2.2.0



Sent from my Mi 9 SE
 
Probaj da isključiš u dozvolama opciju start in background, možda se promeni situacija. Možda si omogućio kameri da koristi lokaciju pa ti je aktivirala GPS.
 
okreni, obrni ovaj mob nikako ne može imati goru bateriju od mi a1 ili mi 8 lite.

ipak amoled ekran, soc u 10nm izradi... sigurno može 7-8h sot-a.
 
Naletio sam na komentar gdje se neko požalio da mu u đžepu pokušava prepoznati fingerprint ako mu je mobitel okrenut prema tijelu, pa mu je sve izbrisao nakon 8 promašenih pokušaja.
Prvi put čujem za tako nešto. Kao nije uključio ''pocket mode'', a taj pocket mode je navodno dostupan samo u nekim najnovijim romovima. Ne znam šta da mislim o ovome, ima li tko iskustvo ? Na prethodnim xiaomi mobitelima nisam imao taj problem, ali bio je fizički fingerprint a ne ovaj na ekranu.


https://www.youtube.com/watch?v=QoYxuVo4hqA
Jedan noviji video usporedbe kamere Mi9 SE i Redmi K20. Ovaj prvi se čini bolji na tom polju iako mu 4K nije stabiliziran, K20 očito treba dočekati još softwersko sređivanje.

https://www.youtube.com/watch?v=Bm4d2WK9oOE
Također nova ruska recenzija sa aktualnim globalnim stable romom 10.2.9.0.
 
Ja mislim da nije to baš tako. Bar meni se nije desilo, a probao sam to da li će pokušati da aktivira.

Sent from my Mi 9 SE
 
Pocket mode ne postoji kod mi9se jer ima drugaciji tip senzora (ultrazvucni proxy senzor) od prethodnika, a da brljavi u dzepu, brljavi samo tako. Probano sa svim mogucim romovima i svim mogucim opcijama sto se ekrana tice. Videcu sta ce doneti novi 9.7.11 Weekly XEU ROM.
Jedino ne brljavi kada se ekran okrene ka spoljnoj strani dzepa i kada se iskljuce sve verzije Double Tap-a za ekran.

Mi9SE ima neki tumor definitivno :d
 
Poslednja izmena:
Pa to je prevelik bug, ako tvoj primjerak nije iznimka. Morao bih koristiti face unlock, a za njega uvijek treba prvo pritisnuti bučnu hardware tipku da ga probudim (jer ne smijem ni double tap imati aktivno) ?

Može još neko isprobati staviti u đžep, ekran okrenut prema koži.

https://c.mi.com/thread-2258694-1-0.html
Ali izgleda da dolazi ''pocket mode'' u 10.2.27.0.
 
Poslednja izmena:
Hoce me se odreci brat ako mu preporucim Xiaomi mi 9 se da kupi?

Vidim da su cene sarene, ima ih za 405e ali i za 281e.
http://www.mobilnisvet.com/mobilni/6807/Xiaomi/Mi-9-SE-128GB
U cemu je razlika, odakle su jeftiniji i kakva im je garancija?
Ko je ovlasteni servis za legalne i za jeftine verzije telefona?

Jesu resili prbleme otkljucavanja telefona u dzepu.

Da li je komplikovano i tesko staviti g-cam u telefon (ovaj ili bilo koji drugi)?

Kakvu zastitu ekrana i telefona koristiti, gde kupujete futrole i stakla, koja stakla zastitna stavljate za ovaj telefon...?
 
Poslednja izmena:
Odlican telefon, ima ga i za manje od 280e na oglasima, ali za 300e ide Mi 9T, dosta bolji telefon.

GCam se i na jedan i na drugi ubacuje lagano.

Maskica bi trebalo da ide u pakovanju (za oba), staklo i maskicu porucis sa Aliexpress-a (za ~10$ ukupno kupis i dobro staklo i dobru maskicu), eventualno kupis na KP ili negde lokalno neko da te posluzi dok ne stigne sa Alija.

Sto se tog sajta tice, uglavnom su nelegalne radnje, osim Gige i jos par njih sa visim cenama, od ovih jeftinijih ti dodje na isto gde kupis otprilike, ja bih svakako izbegao kupovinu tamo i uzeo od nekog proverenog prodavca.
 
Poslednja izmena:
Stigao 10.3.3 global rom, konacno, video zapisi 1080p u 60fps, pocket mode nema, ali mozete da iskljucite double tap to wake i resava problem paljenja telefona u dzepu, kamera malo poboljsanja po meni, fluidniji je tel...
 
Nazad
Vrh Dno