Šta je novo?

Problem sa driverom za zvuk Acer A515-51G

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,427
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Imam problem sa driverom za zvuk već duže vreme koji nisam uspeo da rešim. Naime instaliram Realtek driver sa oficijalnog sajta i sve radi ok, dok nakon nekog vremena (vrv nakon update-a, nisam siguran) Windows sam obriše driver i instalira neki Realtek SST koji umesto 24bit-96khz ograniči na 16bit-48khz i nema nijedne opcije u enhancements delu. Ima li neko ideju kako sprečiti ovo bez gašenja update-a (ako je uopšte do toga) ?
 
Kucas u start meniju "Device install", izaci ce ti podesavanje za dozvolu Windowsu da instalira drajvere, postavis na No. Meni je to prva stvar koju uradim kad podignem Windows, neke verzije Windowsa su znale da u sred igranja azuriraju GPU drajver, mislio sam da mi crkava GPU.

Btw, sada preko DDU-a mozes obrisati i drajver za zvuk.
 
E to nisam znao, nisam do sada imao ovakvih problema pa nisam ni čačkao ništa, hvala na odgovoru, probaću večeras.
 
Ugasio to, i preko DDU obrisao drivere, radilo lepo sa njegovim driverom, dok sinoc opet isti problem, siguran sam da ovaj put nije bio update, ne znam sta bi moglo biti... Postoji li mogucnost da se skroz obrisu driveri i da ubacim win defaultni? I na njemu se bolje cuje nego na ovom sto sam instalira...
 
U DDU kad odaberes da obrise drajver za zvuk, on u potpunosti obrise drajver za zvuk.

Ako si brisao GPU drajver, to je druga stvar.
 
Nisam naravno dirao GPU drivere, nego evo juce bas obrisao audio i on nasao neki win default koji ok radio, i opet uvece palim lap i instaliran realtek... Pomirio sam se sa time vec, odustajem, planiram DAC da uzmem tako da cu zanemariti problem.
 
Iskljucio si instalaciju uredjaja od strane Windowsa i on opet instalira drajvere?
 
@ivanbass1 Da, i posle toga instalira..

@djalf To gasi totalno update a to ne bih, ali da je s**nje to što sam radi šta hoće jeste, korisnik nema nikakvu kontrolu...
 
Ne, sa njim mozes samo update drajvera da iskljucis posebno a update ostavis.
Da li si brisao drajver iz Device Managera? Ono desno dugme pa deinstall pa cekiras Delete driver.
 
Poslednja izmena:
Ovako. Posto si odabrao u Device Installation Settings opciju: Never install drivers from Windows Update i naravno NO (your device might not work as expected), sledeci put kada ti instalira drajver preko toga, idi u device manager, nadji tvoju zvucnu i idi na properties iste i uradi Roll Back driver. Restartuj komp. Trebalo bi Windows da upamti to sto si uradio i da ne dira vise taj drajver.
 
Da obrisan je sa svih mogućih mesta, pokušaću i jedan i drug predlog večeras pa javljam.
 
Nazad
Vrh Dno