Šta je novo?

Kako poboljšati kvalitet zvuka?

Učlanjen(a)
10.12.2016
Poruke
1,427
Poena
165
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600x @4.7Ghz + Phanteks PH14
Matična ploča
Msi Tomahawk B450
RAM
16 GB Corsair Vengeance
GPU
RX 6700 XT - XFX
Storage
256Gb M.2 Samsung + 1 TB SSD Samsung
Zvuk
Edifier R2000DB + Lucya DAC + Qed Profile 1
PSU
Corsair RM850X White
Kućište
NZXT Source 530
Monitor
LG 34GN850
Miš & tastatura
Corsair K70 MK 2 + Sabre Mouse
Mobilni telefon
Pixel 7 Pro
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
  2. Mobilni internet
Imam pojačalo (risiver) u 5.0 sistemu - Pioneer VSX-418-K koji mi je služi već 10+ godina i ne bih ga menjao jer je fleksibilan, za muziku ga korisitim u stereo modu a za filmove palim i ostale i daje potpuno pristojan zvuk, glavni zvučnici su Sony SS-F6000 (negde na temi greškom stavio ranije 7000 model) i centralni sa 2 satelita koji daju skroz korektan zvuk za filmove. Uzeo sam sve kablove nove kao i "aux" kvalitetan.

E sada, problem je što nemam uređaj koji bi uzvukao iz sistema neki pristojan zvuk, kada povežem sa telefonom ili laptopom (Acer A 515 G koji ima 16bit 48khz i generalno problem sa driverima) zvuk je generalno loš kada uporedim sa PC jem (koji ima Tomhawk ploču 24bit 196khz) gde se oseti razlika baš, ali je problem nositi mrcinu svaki dan iz jedne sobe u drugu i vraćati.

Interesuje me kako da bez nekog preteranog ulaganja uzmem neki uređaj koji bi podigao kvalitet na viši nivo? Bilo bi super kada bi postojao uređaj na koji bih povezao telefon preko BT pa da on šalje zvuk u pojačalo. I kakva su iskustva sa ekternim zvučnim kartama ili nekim DAC-om, da li bi to poboljšalo kvalitet zvuka iz laptopa i u kojoj meri?
 
U zavisnosti od budžeta, od SMSL X4 na KP-u pa naviše.
 
Malopre pronađoh temu u Audio sekciji, najviše hvale je bilo za Topping D10, izdvojio bih tu sumu jer se to ne uzima često, a na nekom hifi forumu sam pronašao info da je Topping D30 još bolja kupovina, pa da li se isplati dodati još tih 30$ na AE za njega i da li osim AE ima još negde da se može naći povoljno?
 
Poslednja izmena:
Verovatno ću D30 uzeti, hvala na pomoći :)
 
 
D30 definitivno sweet spot, nisam na to obratio pažnju ranije, D30 bi mogao i da se poveže sa TV-om što bi mi itekako značilo, hvala na pomoći :D
 
imam pojačalo filips fa 910 i zvuučnike Ar 18BX izvor zvuka komp sa Realtek HD Al662 audio kodekom tako piše.

Slušam,džez balade, klasiku, akustiku uglavnom opuštajuću muziku.

Ono što me interesuje da bi Brand Name:LUSYA SA9023A + ES9018K2M USB portable DAC HIFI fever external amplifier audio card decoder for Computer Android Set Box A6-017https://www.aliexpress.com/item/SA90...3-a8dd5c4a458c



joj koliki link, doneo neki primetan boljitak u kvalitetu zvuka u odnosu na intergrušu, ili ako imate vi neki predlog za usb dac slične cene?
 
@supermarkomare9

u vezi ovog što je napisao Peja. Khadas tone board, prodaje jedan dečko na Hi Fi forumu. Mislim da je iz BG, pa pre kupovine možeš da isporbaš. Koliko sam video na slikama korektno je modovan, i u full je pakovanju. D30 je isto odličan izbor. Pre kupovine DAC a za mene, isprobao sam njih nekoliko. Što se kablova tiče, ja sam eksperimentisao na preporuku sa gore navedeog foruma sa "paklenim narandžastim". Za baš malo para sam poboljašo zvučnu sliku.

@ivangojkov nisam probao, ali mi ne uliva poverenje. Kao neki minimum preporučujem FX Audio X6. On ti je u klasi kao Xonar DX, stim što može da se moduje. Mada ja za sebe ne bih išao ispod D30 / Khadas tone board. Bolje sačakaj da skupiš još para.
 
Poslednja izmena:
Koji su to "pakleni narandžasti"?

Što se tiče DAC-a od 20-ak evra, ne treba očekivati čuda ali verovatno bi bilo neke razlike u odnosu na integrisanu. Lako bi mogao da ga proda kasnije sa minimalnim gubitkom ako ne bude zadovoljan. Slažem se da takav sistem zaslužuje nešto bolje, ali eto to bi možda moglo da mu bude prva pomoć. Neka je i 20% bolji zvuk (dobro, procenti su totalno subjektivna stvar kada se radi o audiu, samo kao ilustracija) opet vredi, podrazumeva se da koristi lossless materijal ili da pređe na njega ako fura MP3.
 
Poslednja izmena:
Hvala, mislio sam da se radi o interkonektu.:)
 
Nazad
Vrh Dno