Šta je novo?

kako proveriti SSD sta mu je

danas cu da probam na HP elite. ali evo, za ova tri dana, jednu stvar sam primetio koja se svaki put ponavlja. kad upalim komp, prvi put kad pokrenem HDD mark, prva stavka ide na oko 200Mb, prekinem odmah, jer znam da ce i sve ostalo biti ubagovano. pokrenem ponovo mark, prva stavka onda ide na 310Mb.... prekinem ponovo. treci put kad startujem hdd mark, onda krene prva sa 563Mb, i ostalih 7 budu OK.... mogu posle da pokrecem jos 20 puta, svaki put ce sva iscitavanja biti OK.... ono se desava samo ako ponovo pokrenem komp, i tako identicno svaki put.
cudno?
 
Pa i nije, imas u start up-u mnogo stvari koje se podizu sa sistemom i opterecuju hard disk. Pravi test se radi van sistema, skini Sergei Strelec pa sa njim butuj i testiraj SSD.
 
ali na ovom ssd nije sistem, na transcendu je......
 
evo, sad sam probao, 38 minuta od paljenja kompa, prvi put da obrnem krug mark-ova, i isto..... prvi put zapucan na 200+Mb, drugi put malo brze, i treci put u *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau* na 563Mb...... tako da sumnjam da je da nesto vrti tik posle paljenja, jer je sad proslo 38 minuta.....
 
haha, znaci definitivno zona sumraka :D
lenjivac, jos nisam ubacio u drugi komp, ali to cu da uradim u narednih pola sata.
nego, slucajno, dok je bio crystaldiskMark u radu, pokrenuh kingston SSD manager, i gle sad cuda? :

ssd18.PNGssd19.PNGssd20.PNG

znaci, situacija je sledeca: samo ako ga crystaldiskMark vrti i iscitava, onda kad pokrenem KSSDMan., onda ga iscitava. ako ugasim CrystaldiskMark, onda ga KSM ne iscitava, probao 10 puta tako, i uvek isto. sad cu da ga ubacim u drugi komp i da probam sta tamo kaze.
 
na drugom kompu, na onom HP elite 8100, ga vidi iz prve:

Capture.JPG
 
Možda je taj firmware zezao, ako si ažurirao firmware uradi i ažuriranje drajvera.

To što ga ne vidi verovatno neka nekopatibilnost ili neki zez u Winowsu.

Probaj resetovati power plan ili ugasiti Fast startup.
 
a interesantno, potpuno isti windows je stavljen i na taj HP :)

mislis da je onda sve u redu sa ovim SSD?
 
Više sumnjam na Windows, drajver, bios ili taj firmware je bio problem.
 
Ne cimaj se preterano do FW je, ja sam imao isti problem(isti SSD je u pitanju i velicina takodje) odradi na tom HP FW update i miran si mada meni je trzao i na kompletnom windowsu ne samo na igrama.
 
pokupio je novi FW vec, medjutim na ovom novom kompu se i dalje isto ponasa, doduse ne trza vise u igrama (windows mi je na drugom ssd) ali i dalje KSM ga vidi samo ako ga crystalmark drlja, i crystalmark tek iz treceg puta iscitava prave vrednosti, i onda svaki sledeci put je ok iscitavanje.... ali bitno mi je da ne trzai isto mi je bilo bitno da ga ne nosim na reklamaciju ako je OK...
 
Nazad
Vrh Dno