Šta je novo?

Asus X540LA-DM1052T - mišljenje?

faca

Slavan
Učlanjen(a)
08.08.2004
Poruke
3,583
Poena
435
Moja oprema  
Laptop
Acer Aspire A5 515 Ryzen 5 5500
Mobilni telefon
Xiaomi Poco F4 8/256
Pametni uređaji
Xiaomi watch S1
Xiaomi Body Composition Scale 2
Pristup internetu
  1. Optički internet
Шта мислите овом лаптопу.
Ова цена горња ми делује пренадувано, велика је разлика за попуст.

d0bf714eb1dfb9d9826bc85673c180d5.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Да ли вреди за ове паре?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
ne. za slične možeš da uzmeš daleko moćniji ryzen 2500u laptop. lenovo npr.
 
Za te pare je taj laptop ozbiljna pljačka, na stranu to što je bio "aktuelan" prije 4-5 godina....

Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
 
Значи ово је неки стари лаптоп?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Са SDDом бих морао да дам још 50 еура за екстерни хард диск. Нисам нешто гледао лап топове са SDDом.
На прво око ме је запао попуст од скоро 30000, мада ми је то одмах било сумњиво.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Kao što su ti ljudi napisali, takvi popusti su čist marketing (AKA: laž). SSD je nešto što u najvećoj meri daje "živost" računaru, mislim da je danas to apsolutni must have. Imaš laptopove sa kombinacijom HDD+SDD, pogledaj tako nešto. SSD (od bar 128GB) bi naravno bio za Win i glavne programe, a hard za skladištenje svegabi svačega.
I pazi na kvalitet ekrana. Nisam mnogo različitih laptopova upoređivao, ali recimo jedan Lenovo iz serije 320 što sam gledao, pa to je tuga koliko je loš ekran. TN panel sa apsolutno nikakvim uglovima gledanja. Bukvalno ne možeš da se namestiš da ceo ekran izgleda dobro, a čim pomeriš poklopac laptopa za par cm, ne vidi se skoro ništa. Bio sam u neverici da se tako nešto danas prodaje, pa čak i najnižoj klasi laptopova.
Nisu svi TN paneli tako loši, zato se bolje raslitaj ovde šta vredi.
Ili uzmi neki laptop sa IPS panelom, ukoliko ti se uklapa u budžet. Jesu skuplji, ali slika je kako treba. Ja sebi merkam (i sakupljam pare) jedan HP Pavilion, sa FHD IPS ekranom, Ryzen 2300u, SDD+HDD, ali to je u cenovnom rangu od oko 60+ hiljada.
 
Nazad
Vrh Dno