Šta je novo?

I opet, šta uzeti da traje?

gileip

Slavan
Učlanjen(a)
18.12.2005
Poruke
1,236
Poena
360
Ponovo sam u dilemi šta da uzmem, a da zadržim 2 godine.
Pre dvadesetak dana sam odlučio da uzmem Xiaomi Mi8 i uzmem ga, nov, u kutiji, neraspakovan.
Pre toga nisam imao mogućnost da ga negde probam i vidim uživo.
Telefon je lep spolja, plava boja, ali kad sam uključio i video onaj notch, totalno sam se razočarao, još kada sam dobio apdejt pa nisam više mogao da ga eliminišem, onda me još više razočarao.
Da li je do telefona bilo, ali otisak prsta je bio katastrofalan, drugi kažu da je super. Još neke stvari mi se nisu svideli, nedostaci u odnosu na Samsung koji sam pre toga imao, tako da sam rešio da ga prodam i odmah sam ga i prodao.
Onda sam odlučio da privremeno uzmem Honor 8x.
Telefon je lep na oko, odlično radi, ekran super na suncu, baterija FANTASTIČNA, gasim telefon noću, a izgura 2 dana bez ikakvih problema, igrice ne igram.
Za moje potrebe je odličan, ali ima i nedostatke, a najvažniji je kamera, solidno je to, ali, ali...
Nervira me i što nema brzo punjenje, nekada stvarno zatreba i što nije USB C jer sad u kući svi imaju USB C, a ja ne i onda mora još jedan punjač za njega.
Ona LED dioda mu je stvarno minijaturna, a glupo je što nema da se uključi zvučni signal koji se ponavlja za propuštene pozive i poruke, na Samsungu je to odlično radilo.
E sad, ovaj telefon ću sigurno koristiti, ali hoću nešto bolje i razmišljam da li uzeti
1) LG G7 ThinQ 4/64 ili
2) Huawei P20 4/128.
Oba su oko 350 evra, ali sa onim garancijama bez fiskalnog, doduše radnja je u pitanju.
Da li uzimati P20 sada ili sačekati mesec-dva jer izlazi P30, pa pretpostavljam da će cena sigurno pasti, a mislim da će i G7 da se spusti na nekih 300, pretpostavljam, i šta izabrati?
Realno, važna mi je kamera, baterija, da je na suncu vidljiv, da mu je dobra notifikacija.
Ne bih da kupujem pa da opet prodajem.
Problem je i što taj LG nema nigde da se vidi, P20 ima, njega sam gledao. Gledao sam i Honor 10, ali ne znam, mislim da je P20 bolji telefon.
Maksimum je 350 evra, a kupujem isključivo nov, polovni mi ne padaju na pamet.
Hvala unapred na mišljenju.
 
Svi su oni od napred crni, tako da nema veze boja poklopca, kad ionako idu u futrolu.

Moj sin ima S9 ljubičasti(jedva sam ga nagovorio da ga uzme, u pitanju je bila zamena za racunar) i u crnom silikonu se ne razlikuje od mog crnog S8.
 
Definitivno sam odlučio da kupim S8 ili S8+ ako ga nadjem po dobroj ceni i sa validnom garancijom, ne bih da rizikujem.
Koristiću do tada ovaj Honor 8x, nije loš telefon, da ima brzo punjenje sa USB C i bolju kameru ne bih ni tražio ništa drugo, koliko malo mu fali da bude ekstra, a to malo vodi ka S8!
 
Aj da dodam i ja,od s5 nisam ni pomisljao na samsung,probao huaweije,honore,ove,one i na kraju (iako kao hejter samsunga) vratio se na isti,ipak je najkompletniji aparat.Ove ostale sam menjao na svakih mesec-dva,svima je nesto falilo.Jedino mi sa njih fali baterija,tu samsung podbacuje.Ako ides na s8 ili s9 idi na plus varijantu,na obicnim je baterija krs.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Sve je to manje ili više pitanje novca, uvek će skup telefon trajati dosta duže nego jeftin, bilo zbog daleko boljeg klvaliteta izrade, bilo zbog dosta duže softverske podrške proizvođača.

U dosta slučajeva, jeftiniji modeli, pa i oni iz srednje klase, imaju relatiovno kratku softversku podršku, samo jedan glavni Android update i to je to.
 
Softwerrska podrska.... sta to znaci... znaci da tel za dve god nece da ima zadnji android... dali ce neka funkcija na njemu da bude uskracena? Ili neka aplikacija nece da radi? Ne.. radice sve i na starom androidu jedino sto nece da pise tamo u opcijama da je zadnja verzija...
To da ce skuplji da traju duze ne slazem se... po meni najduze traju srednja klasa telefoni tipa samsung A, koji imaju vrhunsku izradu, slabiji cipset koji se malo greje, manje trosi bateriju i slicno tome...
Sto se tice S8 ja bih smeo da ga uzmem bez garancije, tj uzeo sma 3 do sada bez g

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nismo svi zahtevni korisnici, ali ipak na tech forumu smo pa moraš razumeti da ljudi hoce najbolji i najnoviji softver i hardver.
Meni je kod telefona bitno da radi one stvari koje meni trebaju dobro a to su, kamera, pozivi, poruke svih mogućih vibera, bibera, malo društvene mreže i ip68 je jako bitan, bar meni koji znam zaglaviti u svakakvim uslovima[emoji4]
Baterija traje koliko traje, imas fast charge i power bank i teraj, kad crkne staviš novu i idemo dalje.
Meni s8 ispunjava gore navedeno savršeno za ova 4 meseca, puno bolje od npr p10 a cak i od ženinog oneplus 6.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Softwerrska podrska.... sta to znaci... znaci da tel za dve god nece da ima zadnji android... dali ce neka funkcija na njemu da bude uskracena? Ili neka aplikacija nece da radi? Ne.. radice sve i na starom androidu jedino sto nece da pise tamo u opcijama da je zadnja verzija...
To da ce skuplji da traju duze ne slazem se... po meni najduze traju srednja klasa telefoni tipa samsung A, koji imaju vrhunsku izradu, slabiji cipset koji se malo greje, manje trosi bateriju i slicno tome...
Sto se tice S8 ja bih smeo da ga uzmem bez garancije, tj uzeo sma 3 do sada bez g

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
S svime se slažem što je gore napisano, osim sa tim da je A klasa kvalitetnija od S klase. Nije samo jaci cipset u pitanju kod S klase, ima tu i kvalitetnijih materijala koji se upotrebljavaju za izradu telefona.
Takodje sam sva tri puta S8 uzimao/uzeo bez garancije. Ne može i jare i pare.
 
Ja sam imao A5 (2017), odličan telefon, 2 godine je radio bez ijednog baga, mnogo dobro odradjen, samo mu je kamera lošija jer nema stabilizaciju, sve ostalo na odličnom nivou. Bilo mi je žao da ga prodam jer je perfektno očuvan tako da ga je supruga uzela umesto j5 2016. Deci sam uzeo A8 i mogu reći da je i on odlično odradjen, ja mogu da tvrdim da po izradi ne zaostaje za S serijom. Ovi novi A6, A7 i A9 su totalni promašaj i degradacija A klase.
S8 uzimam samo zbog bolje kamere, sve ostalo kod A5 i A8 je bilo u klasi S serije, čak je A8 dobio i LED notifikaciju, ali kamera je ipak dosta lošija u odnosu na S seriju, a to mi je bitno. Neke drugevstvari u softveru mi i ne znače nešto, lepo je imati, ali nije neophodno.
 
Poslednja izmena:
Gledam Samung A seriju i razmišljam, od izlaska A5 i A7 (2017) koji su stvarno bili odlični telefoni, posle njih je izašao A8 koji je išao istom linijom, a onda A7 i A9 (2018) koji su katarstofa u odnosu na A seriju iz 2017. Sad gledam i najavu A90, A70, trend se nastavlja tako što izlaze sve lošiji i lošiji telefoni u odnosu na S seriju!? Šta se dešava, izgleda da je A serija poprilično ugrozila S seriju pa su sad rešili da baš naprave razliku? Ova nova A serija je u rangu nekadašnje J, a J je tu negde gde je i bila.
 
Poslednja izmena:
Kakva je razlika između A8 i A7, nije mi jasno postojanje ovakva dva modela?
Što se tiče trajanja telefona po meni, glavni problem je baterija, kakva god bila (iz prve ugradnje osim ako nije defektna) zbog načina korišćenja jer upotreba današnjih telefona prelazi nekadašnju upotrebu istih, ne može da traje duže od dve godine, zatim dolazi do korišćenja zamenske (šatro originalne) baterije i tu dolazi problema.... a svaka zamena košta jer je integrisana.
 
A8 2018 je poslednji iz kvalitetne izrade ovde serije, odlican kvalitetan vodootporan tel sa gg itd... posle toga sve je kvaliteta negde kao j serija... da se razumemo, a8 se nikako ne moze porediti recimo s8micom osim izradom... imao sam oba

Ovakva zbrka samsunga sa ovim modelima je zapravo konkurisanje nekim kineskim telefonima, koji imaju jedan isti model upakovan u 10 razlicitih kucista... tip p20 honor 10 honor play itd...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima li druge razlike kod S8 običnog i dual sim-a osim što se u dual simu-u gubi mesto za mem.karticu i kako se odražava dual sim na bateriju, hoću reći da li valja ići na dual kod ovog telefona zbog bateriji o kojoj kažete da mu je bolna tačka i drugo pitanje vezano isto za bateriju S8 vs S8+, stoji da u podacima na gsmaren-i da je baterija jača i više izdrži na S8+, ima li korisnika da potvrde da baš tako jer mi nekako nije baš logično, logičnije mi je da je batrija jača zbog većeg ekrana?
I još treće da pitam pošto je cena iymeđu S8+ i S9 približna, kakav bi izbor bio i kakav je S9 sa baterijom?
 
S8+ ima bolju bateriju od devetke.Klinac ima s8+,kod mene s9,razlika je evidentna u bateriji.Ja sam razocaran istom na s9.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
S8 je 380-390e (iz nekog razloga je DS varijanta jeftinija) i S8 Plus je 405e, sta je ovde cudno, osim sto se dve godine stari telefoni prodaju po toj ceni?
 
S8 je i dalje top tel, cak i bolji od vecine ako ne i od svih flagsipova drugih proizvidjaca iz prosle godine, ako nije bolji u nekim segmentima u ekranu, kameri i izradi jeste... po meni i u izgledu, bar nije "pozajmio" x dizajn ko svi kinezi...tako da vredi... da su mu stavili bateriju jacu huh... sa Pie sad je tek odlican..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno