Šta je novo?

United group ugasila rts dijaspori

... ето, ја мислим да је ехит један од најгорих могућих фестивала који постоји а музика је нешто што има вредност ~0.

Jel ti ovo boldovano globalan stav ili se odnosi samo na muziku koja dominira na Exit-u?
 
Кулекс је класични антипод, увек мора да тера контру. :)
 
Nemaju! Vec godinama unazad su u modi neki blesavi ego trip i autosovinizam tako da ukoliko neko zeli sebi da da na znacaju, mora da naglasi da ne gleda Pink, RTS...ili onako, sampionski - Ja ne gledam TV uopste, nego, eto...:D
Oni koji drze do svog mentalnog zdravlja, NE gledaju.
 
Oni koji drze do svog mentalnog zdravlja, NE gledaju.

Dakle, i tvoj post a i postovi ostalih koji tako pisu...retko su vam glupavi postovi. Ali zaista. Evo, samo par izvanrednih emisija koje emituje RTS - Trag, Sasvim prirodno, Balkanskom ulicom, TV lica - kao sav normalan svet, Stranac u Srbiji, Savremeni svetski pisci...Ubedljivo najbolja emisija Kvadratura kruga, pa i SAT, Znanje imanje...

Znate "gospodo", pokondirene tikve su ono najgore u jednom narodu. A hvala Bogu, ima ih i ovde na forumu. Omasovilo se BRE. ;)
 
Poslednja izmena:
Bravo care za post,svaka cast. Nije RTS samo politika i info program,mnogo dobrih emisija ima tu,e sad sto neko to nece da prizna...

Послато са Poco F1 уз помоћ Тапатока
 
Nisam stigao da pogledam ove RTS nove kanale. Jel vrede nešto ?
 
Dakle, i tvoj post a i postovi ostalih koji tako pisu...retko su vam glupavi postovi. Ali zaista. Evo, samo par izvanrednih emisija koje emituje RTS - Trag, Sasvim prirodno, Balkanskom ulicom, TV lica - kao sav normalan svet, Stranac u Srbiji, Savremeni svetski pisci...Ubedljivo najbolja emisija Kvadratura kruga, pa i SAT, Znanje imanje...

Znate "gospodo", pokondirene tikve su ono najgore u jednom narodu. A hvala Bogu, ima ih i ovde na forumu. Omasovilo se BRE. ;)

Odlican post.
 
Dakle, i tvoj post a i postovi ostalih koji tako pisu...retko su vam glupavi postovi. Ali zaista. Evo, samo par izvanrednih emisija koje emituje RTS - Trag, Sasvim prirodno, Balkanskom ulicom, TV lica - kao sav normalan svet, Stranac u Srbiji, Savremeni svetski pisci...Ubedljivo najbolja emisija Kvadratura kruga, pa i SAT, Znanje imanje...

Znate "gospodo", pokondirene tikve su ono najgore u jednom narodu. A hvala Bogu, ima ih i ovde na forumu. Omasovilo se BRE. ;)

Ima ovde puno istine. Autosovinizam i kvazielitizam su dosta cesti na benchu, ako je to jedina alternativa zuto/naprednjackoj bagri, tesko nama.
 
mora da naglasi da ne gleda Pink, RTS...ili onako, sampionski - Ja ne gledam TV uopste, nego, eto...:D
Не мешај ове варијанте, ја рецимо не гледам теве, такорећи и немам телевизор а да бих нешто погледао, морам да чујем да се то емитује, да случајно прочитам или да знам за неки пренос. Онда укључим пријемник, пребацим монитор и погледам. Ретко али се деси и да нешто погледам. Небитно да ли је РТС, Пинк или нека трећа. Н1 ме не занима јер ни на којој не гледам политичке емисије а то је информативно политичка телевизија.
Jel ti ovo boldovano globalan stav ili se odnosi samo na muziku koja dominira na Exit-u?
Мислиш да ли хоћу да кажем да музика уопште као појава има вредност 0? Не, мени интернет па и комп углавном служе за музику, ту сада сабирам оно што ме увек интересовало и правим некакву своју колекцију. На ехит-у је углавном нешто што за мене нема неку вредност као музика, ту и тамо се појави неки ок гост али ретко. Они наступи диџејева су дно. Сама појава некога ко врти плоче а себе представља као композитора који измикса нечију музику ми је смешна.
Филмове не "скупљам" а понекад погледам неки. Спорт ме не занима, осим ако је у питању репрезентација, атлетика или ме баш нешто заинтересује. Ове лиге шампиона, премијер лиге и остало ... ама баш никада и не бацим поглед. Понекад следећег дана погледам голове и то је све.
 
Спорт ме не занима, осим ако је у питању репрезентација, атлетика или ме баш нешто заинтересује. Ове лиге шампиона, премијер лиге и остало ... ама баш никада и не бацим поглед. Понекад следећег дана погледам голове и то је све.
Brate edituj tvoj post vidi li ga moja zena trzice razvod :smash:
 
RTS ima Kosjerinu i već to ga stavlja daleko ispred svih ostalih televizija. :D

Sad ozbiljno, što rekoše otkaz i drugi, na RTS-u ne treba gledati informativni program i političke emisije, a gotovo sve ostalo je vrlo pristojno i prijatno.
 
Politicke emisije ne treba gledati na bilo kojoj televiziji, a informativne emisije hmmmm ... objektivnost, sta to bi... nema ni jedne da ne ulepsava ili zacrnjuje, bas treba se potruditi i izfiltrirati sta je objektivno (donekle)... :(
 
RTS ima Kosjerinu i već to ga stavlja daleko ispred svih ostalih televizija. :D

Sad ozbiljno, što rekoše otkaz i drugi, na RTS-u ne treba gledati informativni program i političke emisije, a gotovo sve ostalo je vrlo pristojno i prijatno.

Nemojmo da se pravimo naivni.
RTS je javni servis koji se finansira novcem građana Srbije (što kroz pretplatu, što kroz budžet) i kao takav, dužan je da ima uravnotežen i taj veoma bitan informativno politički program, za razliku od privatnih televizija, koje mogu ali i ne moraju da budu nepristrasne.
Kažeš, ne treba gledati takve emisije, a sve ostalo je pristojno i prijatno.
Isto to si mogao da napišeš i pre 10 i pre 20 i kusur godina, sve bilo fino, osim informativnog programa, koji gleda najveći deo populacije.
To što ti, ja i još po neko ne gleda takve emisije ili TV program uopšte, ne znači da neko može na nacionalnom kanalu da sprovodi gebelsovsku propagandu, a da opravdanje bude, "ali vidite mi imamo slagalicu, koja je divna i krasna".
Poenta je u sledećem, kada u nekoj uređenoj zemlji predsednik države u udarnom terminu iznese svoj politički stav, isto veče ili sutradan u istom terminu, opozicija ima pravo da iskaže svoj stav na tu temu.
Pri tome predsedniku države ni u ludilu ne pada na pamet da protivnike naziva, bandom, kriminalcima, fašistima, ludacima itd, samo zato što zna da oni neće ni dobiti priliku da mu odgovore, kao kod nas.
Ako smo mi tu gde jesmo, ne znači da treba zabiti glavu u pesak i relativizovati stvari ili stvarnost bojiti duginim bojama.
To što će nas par procenata da eskivira ispiranje mozga, ne znači da njega nema i da neće pogubno uticati na većinu ljudi, koji upravo tu državnu televiziju, koriste kao glavno sredstvo informisanja.
Najlakše je napisati, ja ne gledam ovo, mene ne zanima ono, ja pa ja, niko kao ja...
Samo uzmeš plavu pilulu i nastaviš da živiš u svom ličnom Matriksu.
 
Pa prikazali su ovu rašomonijadu od juče u udarnom terminu, eto opoziciji malo marketinga.
 
Kako je sve ostalo na rts pristojno kad idu reprize glupih serija više nego ikad?
 
Ne moze se poredoti BBC i RTS,ni po programu ni po broju korisnika.
 
Da se uozbiljimo... evo ja sam u dijaspori pa me zanima par stvari oko ove teme:
-Zanima me da li se jos uvek naplacuje 500 din tv pretplate po domacinstvu/stanu?
-Ako da i uzmemo u obzir da imamo 2,5 miliona domacinstava i toliko nastanjenih stanova (popis 2011) i neka samo pola njih plate (iz obe grupe), to je ~10 miliona eura mesecno samo od pretplate, pa jos budzet, pa licence itd itd... Gde idu te pare, da RTS mora da naplacuje toliku cenu za "izvoz" kao i za streaming?

Npr hocu legalno da gledam tj placam pretplatu, otvorim sajt i pise:

Pogledajte prilog 267318

Znaci, za 5e mesecno dobijam RTS paket, koji jeste ok u reonu ali je budimo iskreni, siromasan tj ja ga tako vidim.

U Nemackoj je TV/radio pretplata 17e mesecno. Da radis najgore placen posao, odradices je za 2 sata. Uz neko grubo poredjenje, ispada ista cena kao u Srbiji samo ces malo vise raditi za istu...

Uz net ovde dobijam free ove kanale (pola ih je HD + radio):

Screenshot_2019-03-18 FRITZ Box 6490 Cable.png

Posto pricamo samo madjarski u familiji, supruga prati ove kanale (na crno, full servis sa premotavanjem +automatski snima sve moguce serije i celebrity program + snimanjem na zahtev + bla bla) za 8e mesecno:

Screenshot_2019-03-18.jpg

Takodje za 5e mesecno imate vecinu sa supruzine liste + sve ex yu kanale preko balkanskih IPTV crnih servisa, kada sam probao jedan nudio je oko 160 kanala, 60 domacih + 100 stranih, tako nesto...

Licno ne vidim nikakvu logiku osim neke nostalgije da u inostranstvu pored tolikog izbora programa i servisa sto legalnih, sto ilegalnih (+gde god da duze ostanes naucices nativni jezik) izaberes RTS Planeta paket po toj ceni. Ne treba da bude besplatan, ali treba i ponuditi nesto...
Po mom misljenju ne vredi niti imaju osnova zbog mog gore navedenog vidjenja stvari da traze tolike cifre sto za IPTV sto za licence...
Ovo nema veze sa politikom, tikvama i sl glupim prepucavanjima vec zdrav razum kada gledas u svoj novcanik i sta dobijas za svoje pare.
Ne bih ulazio u dubinu zasto to rade niti me zanima ali ova strategija... ne znam, verovatno ima neke racunice za nekoga...
 
Poslednja izmena:
150 DIN je TV pretplata uz račun za struju.

Ja onu od 500 DIN nisam nikada ni plaćao. Bilo je na netu onih dokumenata kako da se oslobodiš ako te tuže za to pa su plaćali samo neinformisani (dobar deo populacije). Kako je priča počela da se širi i sve manje su imali tu naplatu promenili su sistem plaćanja pa sad to ne možeš da izbegneš.
 
220 din je sada. Kao stavka na racunu za struju.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci, nema vise 500 vec fix 220?
 
Ja se ne secam da je bila 500 ikada.
Nego, Duke, dokle ce biti dozvoljena ovolika poltiika?:)


BBC 10evrocenti? Malo morgen :) BBC (99%) ne mozes gledati van UK, period, barem ne UK verzije direktno. Moze da se prenosi BBC World, ali to ne mozes da poredis sa RTS paketom, BBCW je news/info kanal samo.
BBC ima neke kao branded kanale u nekim zemljama ali to je bas sitno. To sto se neki BBC shows prikazuju na drugim kanalima pak ih ne cini BBC kanalima.
Ko misli da moze mesecno za 10evrocenti da gleda (legalno) BBC van zemlje, bolje da se vrati u predskolsko :)
 
Ceo BBC paket je 10€centi 100%
RTS 1,25€
BBC ima konkurenciju!
Cena je za emitere.Poenta je da nisu ni hteli da idu preko Media Grupe

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U kojoj zaemlji mozes gledati sve BBC kanale?
Ili bolje ovako:
https://en.wikipedia.org/wiki/TV_Channels_and_Radio_Stations_of_the_BBC#List_of_UKTV_channels
Sve iz prvog dela (sem BBC Parliament) i radio stanice iz "List of national radio stations"?
Znaci ne ocekujem Ulster, Gaelic, Scots, Wales pa ni Irish stanice BBCa, nego ove ostale?

Don't take me wrong, radije cu platiti 1.25e za BBC One samo, nego i cent za RTS. Ali relativno sam upucen koliko ima licensing oko BBC programa. Nije problem da svoje programe daju vani, problem je sto filmove, serije i dogadjaje, koji nisu njihovu (tipa koncert iz Beca, utakmice, US serije..), puste van UK, jer su licence za njih vezano samo za UK.
 
Poslednja izmena:
Znaci, za 5e mesecno dobijam RTS paket, koji jeste ok u reonu ali je budimo iskreni, siromasan tj ja ga tako vidim.

U Nemackoj je TV/radio pretplata 17e mesecno. Da radis najgore placen posao, odradices je za 2 sata. Uz neko grubo poredjenje, ispada ista cena kao u Srbiji samo ces malo vise raditi za istu...

Uz net ovde dobijam free ove kanale (pola ih je HD + radio):
Већ је писано, немојте РТС да гледате кроз информативне емисије, ваљда има три дневника и неке вести па би могао да се гледа и на други начин. Неко хоће да из носталгије или сличних разлога гледа старе или нове домаће филмове, серије, слуша (било коју) музику, погледа нешто на свом језику. Нису се сви тотално уклопили и отуђили, неки хоће да задрже нешто своје.

Овде је претплата <2€ и то може да се заради и уз најгоре плаћен посао. У сваком случају не могу да се пореде плате и цене тамо и овде, иначе би нам и стандард био исти. А он каже да се управо у томе и разликује, неко за мање рада добија више ...

Овде је понуда интернета таква да се углавном телевизија добија за џ уз интернет. Сећам се да је СББ (док сам детаљније пратио понуде) нудио пакете са дигиталном телевизијом и свакаквим услугама по нижој цени од голог интернета исте брзине ... проверио сам, исто је и сада. Јесу мало скупљи али им је теве понуда углавном најбоља. Постоје и мањи провајдери са бољом понудом (осим телевизије) али су они релативно регионално ограничени.

Сад сам погледао и понуду из теме, којих 200+ екс ју канала се то нуде? Видим да се рекламирају Пинк, Гранд, Хајат и разни мени непознати за 16-26€ и то је ваљда довољно дијаспори за носталгију. А ко хоће РТС (и вероватно неће неке од набројаних) он ће да плати ~4€ месечно, осим ако се не обеси пре тога.
 
Bar za RTS 1 nije trebalo da se prodaju prava prenosa; trebao je da ostane besplatan za sve koji hoće da ga gledaju, iz bilo kojih razloga.
NetTV ima gomilu domaćih i kanala iz exYU, tako da neće ljudi biti uskraćeni za emisije na svom jeziku. Pretpostavljam da će samo gledanost RTS-a da padne; nisam siguran koliko će ljudi biti zainteresovano da dodatno plaća samo za RTS, kupuje drugi player ili šta već.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno