Šta je novo?

United group ugasila rts dijaspori

Bar za RTS 1 nije trebalo da se prodaju prava prenosa; trebao je da ostane besplatan za sve koji hoće da ga gledaju, iz bilo kojih razloga.
Zasto? Mi placamo ovde pozamasnu cenu (naspram toga sta se dobija naravno), a oni tamo da dobiju ceo spektar besplatno? Itekako treba da se placa.
Pa ni BBC (koji se uopste mogu gledati van UK) nisu besplatni, niti su nemacki kanali besplatni van Nemacke... a placaju se kao i RTS.
Zasto bi onda RTS bio besplatan za one van Srbije? I da jos SBB od toga zaradjuje? Ali bukvalno zaradjuje, jer ljudi uzmi SBB paket zbog toga, jer ga drugi verovatno ne nude.

@Neshtry, nemoj "gledam", gde mogu svi oni izlistani kanali da se gledaju LEGALNO, van UK?
Ne moras non-English kanale, vec sam rekao, mada to itekako znaci Skotima/Velsanima/Ircima van UK.
 
BBC i poznati nemački,francuski itd kanali su po 10€centi a RTS 1.25€ za emitere...kome još nije jasno?
Zarađuje se na reklamama a ne programu.
Emisiona tehnika i mreža takođe nije besplatna


Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Daj KOJI to BBC kanali su 10evroceni, i gde sve mogu da se gledaju?
Ovako je rekla-kazala.

Jer smejurija je da poredis BBC One i BBC Four samo sa RTS paketom, ali ako dobijes sve one kanale sa list (Eng only) za 10evrocenti, tu nesto ne valja :) Jer kaze, upoznat sam dobro (licno) kako rade licence u BBCu, i nemaju pravo da puste sve kanale van zemlje.
 
Razlika je u tome sto navedeni kanali ulaze u mnoge inostrane mreze sa milionima pretplatnika,pa im se isplati da daju za 10evrocenti. Koliko pretplatnika ima NetTv? Dobar deo kanala na NetTv je vlasnistvo UG.. ako za sve ostale placaju po par centi,a pretplata im je minimum 17e,moze se videti da im smeta cena RTS-a. Pri tome jedini trosak koji imaju je strimovanje kanala. Boxeve koje dele prodaju po punoj ceni. Ovde se mali Perica naljutio sto mu je podignuta cena 33puta.
 
NetTv ima ogroman broj predplatnika u to netreba sumnjati, nekoliko godina sam sa njima uspesno saradjivao. Dijaspora generalno iz mog iskustva gleda nacionalne kanale ne interesuje njih bbs,rtl,rai, i td jer sve te kanale imaju kod njima domacih provajdera. Letos me je cerka molila da joj obezbedim ili pusim strim rts-a da gledaju svetsko prvenstvo u fudbalu na nasem jeziku. Jer je bio rts nedostupan za korisnike na nettv-u. Ja licno nevidim zbog cega im nebi UG dao te pare za reemitovanje rts-ovog sadrzaja jer im je vec enormna zarada ali to je vec politika firme..Mislim da ce izgubiti znacajan broj korisnika zbog ovih nesuglasica. Tako je bilo isto i sa hrt-om i hayatom svojevremeno. I obicno to sve bude po dzepu korisnika..
 
Profitirace ovi sto strimuju kanale. Znate li koliko ljudi vani pa i ovde koristi to pa ih UG ne ganja,a trpe direktnu stetu? Po meni ovo je klasicno spinovanje.
 
Poslednja izmena:
Profitirace ovi sto strimuju kanale. Znate li koliko ljudi vani pa i ovde koristi to pa ih UG ne ganja,a trpe direktnu stetu? Po meni ovo je klasicno spinovanje.

Hehehe pa ne restrimuju oni UG servere jer su oni malo vise zastitili (naravno za majstore nema zastite :d:d:d ) svoje strimove, tako da nemoze svaka shusha da restrimoje njihovu ponudu..
 
To znam. Poenta je u tome sto tu UG gubi eto samo za njihove kanale sto ih neko strimuje preko neta i to naplacuje.
 
Pa ni ne moraju da restrimuju, UG svakako trpi stetu od toga...
 
Pa to je normalno. Kupljena su prava samo za emitovanje u zemlji. Pa pola kanala iz okruzenja kojo se emituju na SBB-u je zatamljeno kad ide neki sport,kviz pa i serija.
 
Mislim da je ovde problem NETTV koji je unutar United Media i SBB-a a imaju istog vlasnika – fond koji čine KKR i EBRD.
Oni posluju u inostranstvu i blokada se za njih odnosi. Nekad je nettv bio geo blokiran i nije bio u Srbiji dostupan. A sto se tice gubitaka pa nisu jedini na trzistu ja bar znam 4-5 firmi koje legalno rade u inostranstvu i prodaju kanale na trzistu. Valjda se to zove konkurencija..
United Media je vlasnik kanala N1, SK, Ultra i Mini Ultra, Cinemania, Lov i ribolov, Grand Production, IDJ, Fight Channel sve drugo se kupuje na legalnom trzistu a ujedno se kupuje i sama ponuda UG..
 
Poslednja izmena:
Po pisanju na RTV forumu UG je ubacila Arene na NetTV.
 
Dijaspora generalno iz mog iskustva gleda nacionalne kanale ne interesuje njih bbs,rtl,rai, i td jer sve te kanale imaju kod njima domacih provajdera.

Iskreno, ja bih uzeo Net TV Plus pretplatu ili bilo koju drugu (legalnu) Ex-YU IPTV uslugu da imaju više "stranih" kanala. Tako bih otkazivao kablovsku i štedio pare umjesto da plaćam i jedno i drugo
 
Nazad
Vrh Dno