Šta je novo?

Oric Nova 64 napajanje - alternativa?

Mozes jednostavno da otvoris napajanje i vidis koji su pinovi spojeni. Multimetrom prosto utvrdis koji je kraj negativan ili ispratis veze do elektrolitskog kondenzatora gde se vidi koji je kraj negativan. Davno sam takvo napajanje prepravio rodjaku za osmobitni nintedo unutra ima torusni trafo navodno predvidjen da moze da istera i flopy drajv ali je i sa golim orikom onako knap.
 
Davno sam takvo napajanje prepravio rodjaku za osmobitni nintedo unutra ima torusni trafo navodno predvidjen da moze da istera i flopy drajv ali je i sa golim orikom onako knap.
Uhh po meni je grota prepraviti Orikovo napajanje za NES, jer tih nintendovih napajanja ima na svakom koraku za dz, a Orikovo nepamtim da sam ikad video na nekoj aukciji.

Ima Zarko taj kabel pa ce multimetrom samo videti raspored pinova. To mi je nekako sigurnije posto nisam bas vican elektronici :D
 
Evo kako izgledaju veze na originalnom kablu:

OricNova64PowerCable.jpg

+9 je po Oric Atmos specifikaciji, nisam našao šta je specifikacija za Oric Nova 64, ali jesam izmerio napon na mom napajanju na prazno i daje 7V.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno Zarko. Sastavio sam kabel i dobijam 7.4V. Dobijam kuckanje tastera sto pre nije bio slucaj sa Spectrumovim napajanjem, jos samo da ga spojim na tv :) Ipak je preziveo ono grejanje regulatora sa Spektrumovim napajanjem, juhuu :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno