Šta je novo?

64bitni drajver za GeForce GT630

ciciban

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2002
Poruke
943
Poena
620
Imam računar iz 2007. godine sa gigabajtovom pločom sa integrisanom grafikom (ATI Radeon Xpress 1250 IGP). Dogradio sam GeForce GT630 koja je normalno radila u 32bitnom Windowsu 10. Međutim, kad sam instalirao Win 10 64bitni, autoapdejt nije pronašao drajver za karticu. Skinuo sam par Win 10 64bitnih drajvera, čak i onih za Win 8 i Win7, ali ni jedan ne radi ili neće ni da se verifikuje ni pokrene instalacija. 64 bitni Windows sam instalirao jer sam na postojeću memoriju od 2x1GB dual channel od 800mhz dodao i modul od 2GB (takođe nominalnih 800mhz). Međutim sistem prijavljuje 4GB single channel memorije na 667mhz. Nadam se da će i tako brže raditi nego sa 2GB dvokanalne, 800mhz memorije iako mi nije jasno zašto se u jednokanalnom režimu smanjila frekvencija? Naravno, pod uslovom ako nađem drajvere za GeForce GT630. U suprotnom, pitam se da li mi se isplati da se vratim na 32bitni Win10 i da koristim 3GB jednokanalne 667mhz memorije ili je bolja varijanta 2GB dvokanalna memorija od 800mhz?
 
Kad pokreneš drajver instalaciju idi na Custom i čekiraj Clean install. Drajvere skini sa Nvidia sajta. Ako neće probaj skinuti drajvere sa DDU.

Ostavi tih 4GB single channel memorije na 667mhz, mala je razlika Single/dual channel i između 800/667mhz. Sporije radi jer su memorije drugačije: brzina, latencije... Probaj za početak drugačiji raspored u slotovima na ploči: 1GB/2GB/1GB/- ili 2/1/-/1 ili -/1/2/1
 
Poslednja izmena:
Cicibanko, for starters unesi u podešavanja svog profila koj procesor, ploču, grafičku, ram i ostalo poseduješ.
Svaka komponenta ima svoje posebne kerefeke i bagove, tako da je lakše utvrditi problem i rešenje.

Inače komponente koje si naveo bi morale da rade kako treba, ukoliko su ispravne i ukoliko windows instaliraš pravilno.

ps- proveri konekcije (da nisi kabl od monitora ubo u izlaz od integrisane grafike, a ne u gt630)
 
Poslednja izmena:
Kao i ranije sad sam uspeo da instaliram neki drajver iz 2015, ali on, očigledno, opet nije implementiran u sistem (nigde ne vidim interfejs, a ni nemam nativnu rezoluciju monitora 1600x1050)... I Device Manager pokazuje da nešto sa drarjverom nije u redu... Da ne zaboravim, takođe, nemam ni zvuk (izgleda da je i tu umešan neki nvidijin drajver). Pokušao sam da se povežem na integrisanu grafiku, ali izgleda da moram da izvučem eksternu grafiku iz ploče, da bi integrisana radila, pa bi, možda, i zvuk proradio jer se ne bi kosili nvidijini i drajveri od ploče? Na drugom računaru (takođe je instaliran Win 10 64 bit) integrisana grafika radi, ali tamo je novija ploča u pitanju (Asus P8H61-M LX2/V6). Usput, da li je ta, Intel HD, integrisana grafika (ne znam model), možda, jača ili bar približne snage kao GeForce GT 630? Na starom računaru je Gigabajtova ploča GA-MA69GM-S2H, AMD Athlon 64 X2 4200+ procesor, 2x1GB OCZ 800mhz + 1x2GB Transcend 800mhz memorija... Zaboravih da kažem da je na Asusovoj ploči Intel Pentium G620 2,6 GHz procesor a memorija 2x2GB Patriot 1066mhz DDR3, dual channel...
 
U biosu iskluči: Internal Graphics Mode. Podesi Init Display First: PEG

U Device manageru pobriši drajvere Radeon™ X1250 (iz Safe moda )ili najbolje sa DDU pobrisati sve grafičke drajver. Moguće da 10-ka stalno detektuje integrisanu i instalira drajver koji pravi konflikte. Zatim instalirati za 10-ku, najnoviji za GT630.

Ako ne radi 10-ka, za taj komp dovoljna je i 7-ca.
 
Poslednja izmena:
U biosu iskluči: Internal Graphics Mode. Podesi Init Display First: PEG

U Device manageru pobriši drajvere Radeon™ X1250 (iz Safe moda )ili najbolje sa DDU pobrisati sve grafičke drajver. Moguće da 10-ka stalno detektuje integrisanu i instalira drajver koji pravi konflikte. Zatim instalirati za 10-ku, najnoviji za GT630.

Ako ne radi 10-ka, za taj komp dovoljna je i 7-ca.
Samo da ponovim, da u 32bitnoj verziji desetke nisam imao problem sa drajverima... A nisam siguran da se posebno mogu deinstalirati drajveri za integrisanu grafiku, jer pretpostavljam da su oni instalirani u paketu sa drajverima za ploču... Nisam sad pored kompjutera, ali cu pokušati da izvučem eksternu grafiku iz ploče, pa da vidim da li onda funkcioniše integrisana grafika i audio drajveri sa ploče...
 
A za audio izaberi playack device Realtek(ili već koji imaš) umesto Nvidia.

Može i iz padajućeg menija:
pic-1-3.png
 
Poslednja izmena:
Imam računar iz 2007. godine sa gigabajtovom pločom sa integrisanom grafikom (ATI Radeon Xpress 1250 IGP). Dogradio sam GeForce GT630 koja je normalno radila u 32bitnom Windowsu 10. Međutim, kad sam instalirao Win 10 64bitni, autoapdejt nije pronašao drajver za karticu. Skinuo sam par Win 10 64bitnih drajvera, čak i onih za Win 8 i Win7, ali ni jedan ne radi ili neće ni da se verifikuje ni pokrene instalacija. 64 bitni Windows sam instalirao jer sam na postojeću memoriju od 2x1GB dual channel od 800mhz dodao i modul od 2GB (takođe nominalnih 800mhz). Međutim sistem prijavljuje 4GB single channel memorije na 667mhz. Nadam se da će i tako brže raditi nego sa 2GB dvokanalne, 800mhz memorije iako mi nije jasno zašto se u jednokanalnom režimu smanjila frekvencija? Naravno, pod uslovom ako nađem drajvere za GeForce GT630. U suprotnom, pitam se da li mi se isplati da se vratim na 32bitni Win10 i da koristim 3GB jednokanalne 667mhz memorije ili je bolja varijanta 2GB dvokanalna memorija od 800mhz?

GT630 kažeš? Ako je Fermi čip na njoj, onda probaj ovaj drajver. v391.35 je zadnji drajver sa podrškom za Fermi kartice.
https://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/132845/en-us
 
Posle dužeg eksperimentisanja, samo da zaključim, da ne postoje valjani drajveri ni za GeForce GT630, ali ni za ATI Radeon Xpress 1250 IGP, za Windows 10 64bitni sistem, bar ne u smislu da podrže rezoluciju 1680x1050...
 
Nazad
Vrh Dno