Šta je novo?

HDMI spliter

zixon

Cenjen
Učlanjen(a)
30.08.2012
Poruke
59
Poena
160
Zdravo svima . Uzeo sam hdmi spliter jer hocu da povezem komp na 2 tv-a pa me mrzi stalno da izvlacim i ubacujem hdmi kablo u zavisnosti na kom tv-u gledam film .

Sve povezem kako treba, medjutim kad upalim drugi tv restartuje se komp i pise na oba tv-a da nema signal . Izvucem jedno kablo onda radi, dakle jedno po jedno hoce ali kad prikljucim oba nece.

7049.jpg

Mozda je hdmi spliter losijeg kvaliteta ili je do graficke karte pa ne moze da podrzi 2 izlaza ? :S:
 
Koju grafiku imaš? Što ne nakačiš odmah 2 hdmi-a na grafiku i u tv-ove?

Ali definitivno ne bi ništa smelo da ti restartuje komp, tako da računaj da taj spliter nije ispravan. Možda i hdmi port na grafici, ali ako si ih oba nezavisno probao i rade, onda nije do toga.
 
Koju grafiku imaš? Što ne nakačiš odmah 2 hdmi-a na grafiku i u tv-ove?

Ali definitivno ne bi ništa smelo da ti restartuje komp, tako da računaj da taj spliter nije ispravan. Možda i hdmi port na grafici, ali ako si ih oba nezavisno probao i rade, onda nije do toga.

Graficka ATI Radeon HD 6770 , naravno necu da gledam jedan film istovremeno u 2 sobe :D ali radi se o tome sto prikljucim oba kabla u spliter ne dobijam sliku ni na jednom tv-u , kontam graficka je starija ali cudi me da nece bar na jednom tv-u da pusti grafiku ?!?! :D
 
A što ne nakačiti oba na grafičku, i "Win + P" pa izabrati PC(First)/Second screen only,Duplicate. Ako imaš 1 hdmi, možeš koristiti DVI na hdmi adapter za drugi tv.

Inače to ti je splitter signala, isti signal na oba TV-a u isto vreme, različiti TV-i traže različiti signal, zato i dođe do restarta.

Tebi treba hdmi switch sa daljincem ili neki mehanički, koji šalje signal na samo jedan izabrani tv u isto vreme.
 
Poslednja izmena:
A što ne nakačiti oba na grafičku, i "Win + P" pa izabrati PC(First)/Second screen only,Duplicate.

Inače to ti je splitter signala, isti signal na oba TV-a u isto vreme, različiti TV-i traže različiti signal, zato i dođe do restarta.

Tebi treba hdmi switch sa daljincem ili neki mehanički, koji šalje signal na samo jedan izabrani tv u isto vreme.

Probacu da idem na Win+P da vidim sta ce da bude . Bas me mrzi da svaki put kad hocu da upalim komp idem iza kucista i vadim jedan ubacujem drugi kabl u zavisnosti koji tv hocu da koristim zbog toga sam i probao splitter da salje jedan te isti signal na 2 uredjaja :)
 
različiti TV-i traže različiti signal, zato i dođe do restarta.

Apsolutno nije tačno! Ovo sa spliterom što je zamislio @zixon mora da radi. Televizor "ne traži ništa", jednostavno će pustiti koji god signal mu dođe na ulaz, nebitno da li on dolazio iz kompjutera ili sa splitera.

Verovatno HDMI spliter koji poseduješ nije ispravan.
 
Restartuje se komp ne TV, i po ovom podešavanje grafičke (rezolucija, osvežavanje i sl) ništa ne znače. Radi će ti spliter bez problema sa DVD plejerima, TV risiverima i sl., dok sa kompom neće, bar ne ovi jeftini od 5-10€. A pošto grafa ima više izlaza splitter ili switch je nepotreban. Inače neće pusti TV bilo kakvi signal, već se često mora podesiti da je Input PC, inače će slika biti loša.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno