Šta je novo?

Nova Graficka

Miki_Laf

Poštovan
Učlanjen(a)
25.12.2016
Poruke
117
Poena
70
Pozdrav forumasi. Doslo vreme za novu graficku, posto je moj 660ti odzvonilo. Budzet je do 250eura. Preferiram gtx, ali moze i RX neka. Pa sad ne znam koja bi najbolje isla uz FX 6100. Procesor ne planiram da menjam za sada, jel odlicno radi za moje potrebe, ali mozda i njega zamenim kasnije, al prvo graficku. Ostatak racunara:

Maticna: GA - 970-DS3P
Ram: 12GB ddr3
Napajanje: CM Vanguard 750w

Tako da moze i graficke koje malo vise trose :)

Takodje preferam kartice na kojima se dobro hladi i vrm, posto moja zna da nabije i 80C na vrm-u.

Ako sam pogresio mesto topica, izvinjavam se. Pucajte savete i predloge. :D
 
Za sta ce se koristiti GPU? Koji je monitor u pitanju? Da li se kupuje polovno ili novo, oglasi ili radnje?

Za igranje FX 6100 je bottleneck i za kartice koje su polovne 100 eura, a nove 150-160. Karticu od 250e staviti uz taj procesor je tracenje novca.
 
Monitor 1080p BENQ GC2870

Racunar koristim za igranje i surf netom: Ring of Elysium, pes 19, ets2, wot i to je to i radi solidno, jedino graficka zna da ugusi ROE sto me malo i nervira. Problem je sto je meni maticna nova, dobio na poklon ima 3 godine garancije pa mi se ne prodaje. Pa ne znam jedino neku 1050 da stavim i posle da promenim na FX 8xxx. Iskreno nemam pojma. Zato sam i dosao po koj savet.
 
roe je izrazito cpu zahtevan, tako da ti sigurno graficka ne gusi nego procesor. jacom grafickom skoro nista neces dobiti.
 
Imam kuci i i7 2600 sa maticnom jedino njega da prepakujem u kuciste pa onda da razmisljam o novog grafickoj, nego sam u manjak za 4gb rama onda. Ali na fx maticna nova, i ima sata 3 i td. Ma nabacicu fx 8xx neki ne skup previse i graficku.
 
Poslednja izmena:
Bacanje para.

Sa i7 2600 i 8GB ce ti bolje raditi igre.
 
Poslednja izmena:
U kom smislu no name?

Ni ta 970A-D3SP nije nista posebno, jeste puna portova ali vrm nije za klokovanje FX-a, a to je najbitnija stavka na tim plocama jer FX i klokovan gusi u igrama, kamo li na stock podesavanjima.
 
Pa lepo, nema nikakav brend, kupljena kod overnight sa kp-a, ima 2 godine garancije.Al ima drajvere za sve windowse. Problem je meni kod 8GB rama, sto izotvaram tabove i programe, i ostane mi slobodno 2.5-3gb. ROE mi je radio dosta bolje na stok i7 2600. Mislim radi i na FX solidno moze da se igra, ali ne kao na i7. I ova FX platofrma mi se manje greje. Ova intel ploca micro atx pa sve nekako nabijeno. I uvek vrti ventilator od cpu=a na max brzini, dok kod ove 970a to nemere. I takva je no name maticna, da mi ni ne ocitava ni u bios ni u windows brzinu cpu ventilatora. I bios ima ona stari, nema uefi kao 970a
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno