Šta je novo?

Sta dodati na ovu polukonfu

ak47

Poštovan
Učlanjen(a)
25.07.2017
Poruke
309
Poena
70
Pozdrav drugari,

pazario sam sledece komponente:

Asrock a320-DGS
AMD Ryzen 3 2200
ddr4 8gb na 2666mhz

imam i IG-MAX case 560w i 1tb hdd.

Pre svega, potrebna mi je preporuka za graficku i eventualno napajanje, posto kontam da je ovo lose.

Konfiguracija mi je potrebna za PUBG i novije igre.

Moja razmisljanja idu ka rx580 ili 1060, eventualno ka 1050ti...

i uzecu ssd one jeftine kingston od 120gb za sistem...
 
Pa max 200e... mislim za graficku i napajanje eventualno.... Imam par ovih kucista sa tim napajanjem, ali to napajanje nema onaj dodatak za graficku...

150 sam planirao, jer sam video da za taj kes ima polovnih 1060 6gb...
 
RX 580 polovna i nov Seasonic SS-520GB.
 
580 je osetno bolja grafika, a u budzet od 200e se komotno uklapaju polovna 580 4GB i novo Seasonic napajanje.

Ako je usteda cilj, okej je uzeti GTX 1060 i LC-600H-12.
 
Lično ne bih razmatrao 3gb grafike pogotovo za pubg i novije igre.
 
580 je osetno bolja grafika, a u budzet od 200e se komotno uklapaju polovna 580 4GB i novo Seasonic napajanje.

Ako je usteda cilj, okej je uzeti GTX 1060 i LC-600H-12.

Imam jednu rx580 4gb i lc-600h-12

Da probam kako ce da ide to.



Inace sam na pazaru za jedan rig sa saphire 580 8gb, da li ce uz te karte biti dovoljno to lc napajanje ili da idem na seasonic!?







Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tehnički hoće, meni je na takvom napajanju radio rx580 8gb jedno kratko vreme, ali je ipak zamenjeno iz predostrožnosti jer sam uzeo novu konfiguraciju i nisam hteo da se igram hoću-neću. Može varijanta privremeno pa zameniš za mesec-dva kad se steknu uslovi za to.
 
Ma necu da se zezam, nije u pitanju jedna konfiguracija... vise njih je u pitanju.


Do sada su mi ryzen 3 1200 i 1050ti cepali normalno sa lc-600


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Rx570 je sad egal sa 1060 3gb a 580 je fino ispred. Ne verujem ovom "testu", da je 6gb pa i mozda u nekim igrama...
 
Rezervisao karte rx580 8gb, sad me muci napajanje, uzeo sam neka ms kucista, unutra je 550w napajanje njihovo, to vadim, sta da stavim?


Koje napajanje a da nije mnogo skupo, da li mogu da prodjem sa 5000 din, npr LC neko... ili?

I da li je potrebno da promenim kuler na procesoru?
 
Chieftec ELP-600S za 6k je neki minimum.

Za 6.800 imas Seasonic SS-520GB, odlicna cena s obzirom na trziste..
 
620 ako se uklapa.
 
narucio 2 620...

Da li bi napajanje koje ide uz ovo kuciste zavrsilo posao?
CoolerMaster Case K350 (VE-K350-KWA600)

i sta mislite o ovim napajanju:
Cooler Master MWE 650W, 230V, 80Plus Bronze, Fan type: Silent 12
Cooler Master MasterWatt Lite 700W MPX-7001-ACABW-EU

Tacnije, sta je bolje da uzmem ako ispunjavaju uslove da teraju ono sto sam naveo... Prvenstveno, da li kuciste sa tim napajanjem moze da mi zavrsi posao? Ili ste pre za neko obicno MS kuciste i neko od dole 2 navedena napajanja...


Ovo pisem zbog specificnosti terena gde zivim (Kosmet) nije mi dostupno seasonic, narucio sam ova 2 i nekako ce da dodju do mene, ali mi hvali jos 7,8 napajanja a ne mogu mnogo da cekam....
 
Poslednja izmena:
Od ta dva iskljucivo Cooler Master MWE 650W, 230V, 80Plus Bronze, Fan type: Silent 12

Prilicno je bolje od Lite modela. Ne isplati se uzeti <650W MWE modele zato sto nemaju DC-DC konverziju na 3.3v i 5v rail (stara groupna regulacija) i zbog jos nekih dodatnih falinki, ali 650W i navise modeli su sasvim solidna napajanja.

Ne mogu da nadjem forum thread od diskusije sa jonnyguru foruma, al nadjoh review za Full Modular verziju koja je indenticna, i ciji review je slican onome sto je proizaslo iz diskusije iz tog forum thread-a:

https://www.pcper.com/reviews/Motherboards/Cooler-Master-MWE-Gold-750W-Full-Modular-Power-Supply/Final-Thoughts-and-Conclu

Opet kao i sa ne-modularnom bracom, iskljucivo 650W i navise :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno