Šta je novo?

GTX 1070 Problem

subzero

Cenjen
Učlanjen(a)
29.12.2013
Poruke
117
Poena
170
Pozdrav,

Uzeo sam GTX 1070 danas. Prethodna grafička mi je bila 970. Međutim, koliko sam video 1070 je poprilično jača od 970, nekih 50 do 60 posto. Problem je što je meni u nekim igrama, posebno navodim Battlefield 1, fps skoro isti kao i s 970. Uglavnom ide od 55 do 110, ali to je kad baš gledam u nebo.

S snimaka od yt sam video da 1070 gura bf1 na 90+ fps konstantno, a sa baš jačim procesorima i do 130 fps , a da baš pada na 55 pa i ispod... To mi nije shvatljivo. Na ispod 50 mi je padao fps s 970. Da napomenem da igram na ultrawide monitoru, 2560x1080 rezolucije.

Da li neko zna do čega može biti? GPU usage je ~100%. Drajvere sam instalirao nove, stari izbrisani preko DDU. Windows takođe reinstaliran.
Ostatak konfiguracije je Ryzen 5 1600, 8GB DDR4, ASUS B350 ploča.

Planirao sam da kupim 1080p 144hz monitor, da bih igrao bf1. Međutim ovo me je jako neprijatno iznenadilo, da igra ne uspeva u žaru borbe da pređe ni 80 fps.
Takođe, ako neko ima navedenu grafičku i probao je bf1, da li može da potvrdi da bi trebao da bude veći fps? Ili je ipak ovo ok.
 
Instalacija chipset drajvera za mativnu, update biosa, mogao bi i da kloknes CPU na 3.7-3.8GHz i pogasis power saving opcije, kao i turbo.

Ako je 1x8GB sporog rama, to je problematicno takodje, BF1 ima benefite i od dual channel-a, i od brze memorije, i od vise od 8GB memorije.
 
16GB dual channel, optimum.

Probaj još Directx 12 i Future frame rendering:eek:ff u podešavanjima. Naravno ažuriranje W10 i drajvera.
 
Poslednja izmena:
Chipset driver instaliran. Bios apdejtovan. U pitanju je 2400Mhz RAM. Dakle definitivno nije brz toliko.
Probaću DX12 i future frame rendering da isključim. U single-player mi je fps od 80 do 110, baš kako bi trebalo s ovom gpu.
Ako baš bude gusto, onda ću verovatno uzeti još 8GB Kingston Fury, jer tu trenutno imam.
 
Da, to sam video po jutjubu na benčmarcima. Svakako ću uzeti ja i 8GB, samo eto. Ja probelm s stuttering-om nemam, samo me taj low fps muči. Probao sam DX12, čini se da ima marginalnog poboljšanja u fps, ali na svakih 20sec imam stuttering i nije igrivo.
Elem, proverio sam Win10 update. Trenutno mi je na 1803, pa sad ga update na 1809. Videćemo kad se taj update instalira.
Npr u Shadow of the Tomb Raider sam uključio DX12 i imam sigurno 40 do 50 posto poboljšanja. Drastična razlika. Bukvalno mi je u toj igri sličan average fps sličan kao u BF1, a Tomb Raider je jako loše optimizovana.
Javljam kako stoje stvari kad se update Windows na 1809 :)
 
Treba za multiplayer 16GB. Ja sam poceo da igram PUBG i ako hocu na high da igram, imam stutter, pada fps sa 100fps na 40fps na sekund i onda ide do 100fps npr.
 
To je do pubg krs igre, nema veze sa konfom... i meni isto tako pada sa 1080-kom, drugaru sa 2080...

TuturuTu on 6X
 
@subzero koji cpu imas?
 
... pise u prvom postu sve, samo treba jos i da se procita :)
 
Ja sam na mojoj konfiguraciji, samo sa gtx 1070, na fhd imao konstantno preko 80fps, sve na max.

Dodatno, Shadow Of The Tomb Raider je verovatno najoptimizovanija igra trenutno, ali je tvoj komp preslab da gura na max.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ljude mrzi da izdvoje 20 minuta i nauce osnove o OC-u, OC Ryzena je smesno lak, a dosta se poboljsavaju gaming performanse.
 
Poslednja izmena:
Slepac nisam video, a 2 puta "procitah".

Klok bi sigurno pomogao dosta, citao sam da ljudima na 1600 i slabije grafe loše rade i to samo u BF.
 
Da, klok je i dalje najbitniji, pa ce se cesto desiti da brzi 4 core radi bolje od 6 core.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
4/8 da, 4/4 je mrtav prakticno.
 
Hvala na odgovorima. Rešen problem. Instaliran windows 1809 build i to je to. Sad je fps visok kako treba da bude.
A neko reče da je Tomb Raider jedna od optimizovanijih igara, ne bih baš rekao sem ako nije u DX12
 
Ja cu sad da update odradim na 1809 jer imam cini mi se 1503 ili tako nesto... Ne mogu uopste DX12 da ukljucim u igrama. Nije da mi je bitan DX12 ali probacu bas Tomb Raider da vidim razliku kako radi.
 
Poslednja izmena:
Generalno radi i u tom slučaju update. Klini na "check for updates" i vidi šta nudi.
 
U DX12 nebo i zemlja, veruj mi. Na DX11 pada fps na ispod 40, a sad ispod 65 ne ide, na High podešavanjima i 2560x1080 rezoluciji.
 
Elem, da li mogu da OC Ryzen sa stock kulerom? Čuo sam da je ok i stock za OC.
 
Naravno, ja mog R7 1700 drzim sad na 3.4Ghz 24/7. Temperature u losem kucistu, su do 61-62c.
 
4/8 da, 4/4 je mrtav prakticno.
7600k na 5Ghz je bolji od 8400 za gaming.

Ne preporucujem da se uzima 5l4 core uopste, ali da se obavezno overclockuje ili u istoj klasi uzimati onaj sa vecim fabrickim klokom.

Moze stock kuler, ali je lc cc 120 previse jeftin da bi se ignorisalo da daje duplo bolje performanse i vecu tisinu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma imam ja jedan Arctic Cooler 13. Mislim da je kompatibilan s AM4 pa ću njega da stavim kad uradim OC.
 
Nazad
Vrh Dno