Šta je novo?

Sierra Airlink GX450 i SMTP

BigBoy

Čuven
Učlanjen(a)
15.12.2001
Poruke
1,489
Poena
660
U vozilu imam montiran ovaj 4G modem i u njegovom meniju postoji opcija da na neki dogadjaj (Event) se primeni neka akcija (Action). Kao akciju zelim da mi posalje email. U posebnom delu za podesavanje email sam podesio kao na slici (dodao sam i mail quick test destination primaoca (isto gmail), sto se ovde ne vidi). Dole ima izbor SSL i TSL, stavio sam SSL a probao sam i TSL sa promenom porta na 587 i sve moguce kombinacije medjutim ne dobijam probni mail. Na tom nalogu sa kojeg saljem sam podesio manju sigurnost u gmail podesavanjima (ne secam se sta tacno) i uspesno ga koristim za slanje mailova sa ESP8266 (samo za to se i koristi). Probao sam i redovan gmail koji koristim i gde je sve redovno medjutim nista.

Ima li jos neka caka ili preporuka za neki drugi mail sa kojeg ce slanje mailova raditi?

https://www.sierrawireless.com/products-and-solutions/routers-gateways/gx450/

Firmware:4.9.3

x1f407.png
 
Pored GMail-a, imas i recimo SendGrid smtp, besplatno do 100 poruka na dan. Kod GMail za smtp podesavanja je obicno problem ta opcija u vezi sigurnosti koju kazes da si vec podesio, ukratko, mora da se dozvoli pristup nalogu za "less secure apps".
 
Poslednja izmena:
To sam već podesio na tom gmail nalogu sa kojeg šaljem no opet neće. Probacu i sendgrid, hvala na preporuci.
 
Nazad
Vrh Dno