Šta je novo?

Server za manju firmu

@Filo
Odlican izbor jeste, ali samo za entuzijaste :). Slackware nije za svakog naravno, stvar je izbora, a takodje ne moze da se koristi za sve namene, jednostavno ne moze. Tu je i CentOS sa sirim spektrom mogucnosti, zavisi od potreba i licnog izbora, svako ima pravo na to.

Ne treba gledati samo sta kaze internet, nego probati, testirati...
Stabilna verzija je i danas, zbog mnogih stvari, a to sto zauzima 33. mesto na Distrowatch-u je potpuno nemerodavno, jer moze da ima veze sa drugim stvarima (npr taj pkgtool, sporije konfigurisanje, nekima komplikovano, subjektivno). Sto se tice pkgtool-a, tacno, ne ide sve po automatici, ali zato i jeste stabilan i zato ne mozes tek tako da instaliras brdo stvari koje ti padnu na pamet kao kod ostalih, vec da pazljivo istrazis kako i sta, zatim uradis kako bog zapoveda i po PS-u. Za stabilnost i sigurnost, po meni je ok da se nesto zrtvuje.
Ovo sa cirilicom ima veze sa GUI okruzenjem, ja tako ne zamisljam Linux server.

Prvi put cujem da neko ko je poznavalac hejtuje tako dobro uklaviren sistem kao Slackware, ali dobro, stvar izbora, a mozda i strah od nepoznatog :)
Da ne pricam o tome, koliko nekom moze da bude dobra podloga za ucenje, to je poznato, doduse nije puno vazno za ovu temu.

Ne hejtujem nego smatran da softver cija je poslednja verzija izasla pre 3 godine, a pri tome je komplikovaniji od ostatka, jednostavno nije za upotrebu, sem ako neces da se hvalis kako si jedan od 0.1% linux gurua koji bas eto koriste Slack.

AKo im treba Linux imaju izbor od 10+ jako popularnih distroa,s a velikom zajednicom i supportom, placenim ili ne, ako im treba Unix mogu i to da nadju, i u free i u placenoj varijanti.

Inace, odosmo jako daleko od necega sto verovatno moze da zavrsi Freenas na kompjuteru sa dva diska, ili QNAP ili cak i Windows 10.
 
Poslednja izmena:
Linux je linux. Ja sam administrirao/odrzavao gentoo na enterprise nivou,pa moze itekako. Slazem se da je ponekada vise posla,ali i zavisi sta ti treba tacno.
Dobro je sto su krenuli linux putem,cisto da vide sta sve mogu sa time da urade.Tu je samo rezervisanost dok ne udje linux,posle je sve bolje.
 
Nazad
Vrh Dno