Šta je novo?

Internet optika bez troškova fiksne telefonije i preporuka koji internet provajder

Fangorn

Slavan
Učlanjen(a)
15.09.2008
Poruke
327
Poena
320
Telekom mi je ugradio optiku u stanu ali nisam siguran da ću u njemu biti naredne dve godine. Trenutno mi ističe BOX paket 3u1 (sve bez TV-a). Ugovor na godinu dana bi mi odgovarao, ali mislim da to ne nude operateri adsl/optike. Na adsl-u sam bio 10 godina (telekom,beotel,ptt). Nisam razmisljao o kablovskoj (i nju imam sprovedenu) jer ne gledam niti imam TV pa mi je besmisleno plaćati pretplatu za tv da bih imao i internet (plus bahatost SBB je čuvena, mada ni telekom ništa bolji).

Elem da li se placanje fiksnog pored optike podrazumeva? Da li mogu da izbegnem dodatni troksak kod nekog drugog operatera koji nudi optiku?
 
Samo kod Telekoma se forsira plaćanje fiksnog, koliko je meni poznato. Beotel, Orion i ostali kojima je primarna delatnost ISP ne forsiraju. Kablovski verovatno većinom forsiraju i TV pretplatu uz internet.
 
A da li orion koristi infrastrukturu optike od telekoma ili svako ima svoju pošto u zgradi što se tiče optike telekom je jedini prisutan?
 
Orion koristi svoju optiku. Ako ih nemaš u zgradi, proveri da li ih imaš blizu, ali opet imaš peripetije oko uvođenja (skupljanje potpisa stanara, itd). Ako Orion uvidi da im se ne isplati uvođenje optike u tvoju zgradu, tražiće ti neke lude cifre da je uvedu, tako da imaj i to na umu.
Najlakše ti je ostati na Telekomu, jer SBB ne voliš, a za druge se moraš iscimati malo (osim ako već ne postoji infrastruktura, a izgleda da ne postoji).

Imaš na linku u nastavku teksta cenovnik net paketa kod Telekoma bez ugovorne obaveze (nije strašna razlika) - https://mts.rs/Binary/916/Net-paketi.pdf Onih 6k mislim da ne moraš plaćati jer si već postojeći korisnik Telekoma, samo nećeš ugovornu obavezu. Ali to svakako proveri.

PS: Pošto si u NS-u, imaš i RealNet ISP. Morao bih ih kontaktirati i videti kakve su im opcije, ali ako bi i došli (prvi ulaz u zgradu), cenim da bi tražili 24-mesečni ugovor kao neki vid garancije što su se "cimali".
 
Poslednja izmena:
RealNet u praksi praktično nudi samo WiFi net a optika će "uskoro, samo što nije" da šire već godinama takva priča.
 
Nazad
Vrh Dno