Šta je novo?

Halo: The Master Chief Collection

Konacno i ovo remek delo na PC-u! Iako sam ih presao na Xboxu, nemam nista protiv da odigram opet sve delove na PC-u
 
Fino sto ce biti na Steamu. Iskreno. Bas sam se prijatno iznenadio.
 
^Takodje. Toliko mi je drago da necu ni da piratizujem :d
 
To mi kazi DeRadicci! :) Ja bas za vikend ceprkao da nadjem Halo 1 za PC... :)

Hoce li ovo biti "remasterizovano" ili samo osposobljeno da se odigra na modernim ko(n)fama?


Jos samo kad bi AOE1 remaster dovukli na Steam i pustili medj Win7 seljadiju...

Ah, nay with the heresy!
 
Poslednja izmena:
4k, hdr, imas i remaster i original. Odlican je mcc.
 


Sjajne vesti od MS-a, bas sam dugo cekao na ovo. Jos samo kad bi bar nesto rekli/objavili i za AOE4...
 
Shield charged, shotgun reloaded!

Sjajne vesti!
 
Za nas koji nismo igrali HALO, sta je toliko legendarno kod ovog FPS-a? Uvek sam se pitao.
 
Ni meni nikad nece biti jasno, meni skroz obican FPS i da nije Microsoftov sumnjam da bi tako dobre ocene pokupio...
 
Za nas koji nismo igrali HALO, sta je toliko legendarno kod ovog FPS-a? Uvek sam se pitao.

Muzika i atmosfera u prvom delu. Posle toga sam vec bio navucen.
Dizajn okrsaja je takodje zanimljiv, jer su okrsaji dosta siri, sa vecom slobodom sto fino ide sa dobrim AI-em protivnika. Menjanjem tezine igre se dosta menja i nacin na koji moras da igras.
Ideja im je bila da naprave 5 minuta zanimljivog gameplay-a i onda to vrte kroz celu igru. Neke od nivoa bih bez razmisljanja stavio medju najbolje FPS nivoe ikada.
MP je takodje unikatan i prilicno se razlikuje izmedju delova.

Naravno, uvek ce biti gomila ljudi kojima je to sve previse sareno, neugledno, sa decijim neprijateljima i kupljenim ocenama.
Ako ti se prvi deo ne svidi, nema razloga da probavas ostale.
 
Poslednja izmena:
Da budem iskren ni meni napucavanje u Halou ni dizajn neprijatelja (bar prva 2 dela koja sam igrao) nije bio nista specijalno. Ali u vremenu kada je gotovo apsolutna susa single player FPS naslova bez ikakvih grinding, looting i ostalih kvazi RPG (ponavljajucih) mehanika ovo dodje kao totalno osvezenje. Pogotovo sto cini mi se da Halo 3 (ODST) i Reach imaju super atmosferu.
 
Za nas koji nismo igrali HALO, sta je toliko legendarno kod ovog FPS-a? Uvek sam se pitao.

Meni je najvise ostao u secanju fenomenalni gunplay. Sve od zvuka, preko ponasanja oruzja pa do reakcije neprijatelja je tako odradjeno da stvarno imas osecaj da ubijas boga u njima. Fenomenalan osecaj koji nisam primetio u mnogim drugim fps-ima
E sad, to je bilo davno i pitanje je da li bi mi bilo isto misljenje sada posle miliion drugih odigranih pucacina
 
Poslednja izmena:
Davne 2001/2 je bilo drugacije vreme, ako gledamo iz danasnjih uglova i igara, prosek igra i sve vec poznato. Ali tada, ko je igrao i navukao se, zna zbog cega je sve to. Meni je muzika, AI, dizajn nekih mapa, ne skupljanje hp packova non stop nego se regenerise shield van borbe, razna vozila ( cak i jedno letece pa su nivoi u kojima je to bilo dostupno dobijali drugaciju dimenziju) Ok, mnogi smo bili klinci tada, ja prvi sa 11 na 12 god, pa sam se lozio na sci fi dosta i to me je privuklo. Ring world mind blown tada jer nisam znao mnogo o tome. Multiplayer je isto bio dobar, msm igrao sam quake, cs, ali oni su mi bili bas suvi i hc, ovo je nekako bilo lepse meni, subjtektivnost je ovde ipak glavna stvar. Sad sto ce izbaciti ovo sve meni je drago vise zbog te nostalgije sto nikad nisam igrao dalje od 2 na PC, a hteo sam jos od 2006 kad sam video trailer za halo 3 da igram. 13 god cekanja se isplatilo hahah TL:DR Nostalgija igra ovde veliku ulogu i zna MS koliko su ljudi molili za ovo + ubacice REACH i ODST koji ne prate MC nego druge spartane ( R) i obicne vojnike (O).
Verujem da mnogima kojima to nije bilo zanimljivo tada, nece ni sada biti zbog milion drugih koji su izasli posle, ali sta je, tu je. Trziste je trziste i videcemo sta ce biti.
 
Poslednja izmena:
Hehe, mi stari fanovi se razumemo :d Od novih igraca, sta da kazem, probajte kada izadje, pa odlucite tada ,)
 
Ja sam se obradovao, baš dobra vest :D
Odmah mi krenula ona opening muzičica u glavi, i zvuk ubacivanja metka u cev one automatske puške :)
Najzad smo dočekali da odigramo sve!

Za one koji nas ne kontaju:
Ima taj šmek na "Aliens", ima dobru atmosferu, muziku, razne neprijatelje, Gordanu, tj. Kortanu :D Zanimljiva oružja, ima tu i priče, nije baš šuplje.
I samo okruženje, prstenovi, podseća na "Susret sa Ramom". Ramo, Ramo, druže moj :D
Kec sam odigrao bar 4-5 puta, dvojku kontam 3 put.
 
Poslednja izmena:
Ja sam od celog Halo serijala igrao prvi i drugi deo na pc-u u vreme kad su izašli. Kec mi je bio onako ok a dvojka mi je bila dosta bolja. Drugi deo mi je ostao upamćen iz dva razloga. Prvo po tome što je mogao samo na Visti al je bila neka fora pa je moglo da se igra i na Win Xp. A drugi razlog je što je grupa Breaking Benjamin snimila pesmu baš za Halo 2. :)
 
Poslednja izmena:
s obzirom da mi nedostaju FPS igre sa kampanjom i pricom, jedva cekam ovo da izadje :D
 
Moze biti sto neki kazu da u to vreme nije bio veliki izbor igara pa je Halo stvarno odskako od ostatka ali igra stvarno jeste bila posebna i imala neki šmek a pri tome mislim na kampanju,mp nisam igrao, jer cela atmosfera je bila jako intezivna od pocetka do kraja. Ovih dana cesto pozelim da odigram bar jos jednom kampanju
 
Ma jel ovo neka sala?
Posle skoro 10 godina oni ovo izbacuju za PC... ja sam na igru totalno zaboravio, a sad kad je pogledam, toliko je zastarela, bez obzira na ovo "4K remaster" da ne vidim ko bi ovo danas igrao, koja je poenta... PC je stvarno postao garbage platform, kad nam bacaju ovakvo smece.
Probace se, igrace se mozda, bolje ista nego nista, ali ovako kako su je izbacili, ne bi primetili i da nisu...

 
Poslednja izmena:
Ja vala ovo cekam ko ozebo sunce :) s druge strane iznenadio bi se koliko dugo vec ljudi moljakaju MS da uradi remaster za PC.. tako da budi siguran da ima ljudi koji ce ovo da peglaju :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja vala ovo cekam ko ozebo sunce :) s druge strane iznenadio bi se koliko dugo vec ljudi moljakaju MS da uradi remaster za PC.. tako da budi siguran da ima ljudi koji ce ovo da peglaju :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Bice, ali mislim da bi mnogo vecu zaradu imali da su to izbacili mnogo ranije, dok nije izgledala ovoliko zastarelo.
Ja iz principa ne bih igrao, jer se cekalo 10 godina, i onda ga sad izbace cisto malo money grabbing.
 
Nazad
Vrh Dno