Šta je novo?

Halo: The Master Chief Collection

Ja presao sve igre osim Reacha prosle godine, planiram sa zadovoljstvom da obrnem jos jednom na visim nivoima tezine.
E sada, kako nekome objasniti da su doabar gameplay i atmosfera stvari koje ne zastarevaju...
 
Upravo tako. Neverovatna igrica, još sam jako mlad ali sećam se kad sam ovo peglao pre 7-8 godina kao klinac. Ima taj neki SF šmek i formula je jednostavna, ako uživaš dok igraš - to je to.
 
Ma jel ovo neka sala?
Posle skoro 10 godina oni ovo izbacuju za PC... ja sam na igru totalno zaboravio, a sad kad je pogledam, toliko je zastarela, bez obzira na ovo "4K remaster" da ne vidim ko bi ovo danas igrao, koja je poenta... PC je stvarno postao garbage platform, kad nam bacaju ovakvo smece.
Probace se, igrace se mozda, bolje ista nego nista, ali ovako kako su je izbacili, ne bi primetili i da nisu...



Meni igra isto izgleda zastarelo, tj. cini mi se da je ovo najobicniji port sa Xbox-a 360 uz 4k rezoluciju i nista vise od toga. Mada s obzirom da ce igra kostati 10e to je onda sasvim prihvatljivo. Ja cu je svakako igrati jer mi je Halo uz 18 WoS omiljena igrica iz detinjstva. Xbox 360 sam uzeo samo da bi presao ostale delove jer sam mislio da MS nikada nece izbaciti ostale delove za PC. Sad cu polako kupovati svaki deo i prelaziti ga na Legendary jer sam ipak na misu mnogo bolji nego na kontroleru. Jedino sam Halo 1 uspeo preci na Legendary na Xboxu jer sam ga toliko puta presao da znam mape i kad ce ko gde da iskoci napamet.
 
Ja upravo kupio na steam i jedva cekam da dodjem sa posla. Halo CE je igra koja mi je ostavila lepa secanja i jedva cekam da je obrnem opet, iako sam je presao bar 20x do sada. Halo 2 mi nikad nije ostavio isti utisak.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Prvi utisak , ne mogu da verujem koliko je los zvuk.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da, zaista ocajan zvuk. Nadam se da je to neki bug, koji ce ispraviti. Ovako oruzje zvuci... pa skoro nikako.
 
Svesni su toga i rade na tome, samo nazalost nisu stigli do kraja audio da rese. Doslo je do problema zbog :
"To update Halo: Reach for Xbox One and PC required entirely changing the encoding for the game’s audio which has resulted in it sounding different from the original release. We are aware that areas of the title don’t sound like what you or we ideally want them to. It will take some time to work through solutions to improve the overall experience for audio and that work is already underway. When it is ready, we will flight to test the fixes we can make prior to updating the title. We also plan to go into more detail on our Reach audio journey in a later blog."

https://www.halowaypoint.com/en-us/news/mcc-development-update-november-2019
 
Izasla igra i u poznatim "apotekama" ;) pa da probate pre kupovine.
 
Ako neko ima problem sa pokretanjem igre iz xbox app, tj da se ne desava nista...igru pokrenite iz Start menija

Btw: gde su graficka podesavanja, imam samo za Fov, refresh rate, rezoluciju i skroz dole nesto tipa performanse,enhanced... Gde je ostalo, ne kontam?
 
Tako je i kod mene. A od grafike je to to, mozda ima neki .ini da se izmeni. Posle 4 misija, ja sam zadovoljan, jedino taj problem za zvukom. Na 1440x900 sa RX 570 4gb radi dosta dobro. MP jos nisam probao, jer bukvalno prvi put igram neki Halo i jos se navikavam
 
Ma mora da radi dobro s obzirom da je ovo malko graficki pojacana igra stara koliko , 10 god lupicu :) Igrao sam je pre davno i X360,vec zaboravio ...
A zvuk ne znam sta su naradili...bas lose
 
Svesni su toga i rade na tome, samo nazalost nisu stigli do kraja audio da rese. Doslo je do problema zbog :
"To update Halo: Reach for Xbox One and PC required entirely changing the encoding for the game’s audio which has resulted in it sounding different from the original release. We are aware that areas of the title don’t sound like what you or we ideally want them to. It will take some time to work through solutions to improve the overall experience for audio and that work is already underway. When it is ready, we will flight to test the fixes we can make prior to updating the title. We also plan to go into more detail on our Reach audio journey in a later blog."

https://www.halowaypoint.com/en-us/news/mcc-development-update-november-2019

On hold do tada sto se mene tice.
 
Ako neko zeli da prelazimo coop ili multiplayer nek me doda na steam LordMile slicica crveni zmaj pozadina crna
 
A moze li da se igra coop Steam i Microsoft Store? Znam da su pisali da je MP crossplay
 
Moze, rekli su da moze samo ne znam kako da se nadjemo u igrici imas diskord?
 
Jel ovo zahtevnije od originala ? Imam q9650/gt1030 u decijoj sobi s obzirom da sam rasprodao gaming setup. Ako neko igra na slicnom prastarom kompu nek se javi :D
 
Mislim da ce raditi bez problema, jedino ako ne trazi SSE4.2 instrukcije koje taj C2Q nema.
 
Naravno da ce raditi, kad vec moze i Phenom II:

ZBdxQFJ.jpg
 
Bogami, ako je ovako, konacno nesto sto cu moci da igram u 4K/ 60fps na svom TV-u.
 
Premotao Reach po prvi put...auh kakva igra. Sad samo treba docekati ostatak MCC. Mada ozb razmisljam da krenem da igram originalni Halo:CE.. Usvakom slucaju, odlican port. Da srede zvuk i top ce biti. Topla preporuka.
 
Grafika bi mogla biti bolja, mada, Halo nikad nije briljirao u tom segmentu.
Opleo sam nekih pola sata, nije me baš uhvatilo.
Mada sam sve to na brzaka odradio.
 
Jok, nešto pucketa.
Dal' tripujem, ili sam imao taj problem i sa nekim prethodnim delom.
Inače, zaraza je, paljevina, kao i prethodni delovi, brzo se učitava, fps dobar, nije bilo nekog štucanja.
Ginuo sam lepo, treba malo razmisliti pri okršajima :D
A ja kao konjina, zaletim se, pa posle saspem ceo okvir u lešinu :D
 
Ja ovo nisam BUYnuo, a ulogovao sam se preko mog microsoft akaunta da bi igrao. Valjda nece poslati MasterChefa da me ispresavija
 
Poslednja izmena:
Poceo sam da igram, igra zaista ima uzasan audio problem, meni nista ne pucketa, ali su glasovi i zvukovi u igri toliko muffled/ priguseni, da skoro nista ne cujes i jedino resenje je da spustis dobrano ton muzike, da bi bar nesto cuo, ali daleko je i to resenje od savrsenog...
Jedino lepo cujes HQ i naravno filmice izmedju nivoa.
Rekose kao sredice cim pre, kolko vec proslo nedelja, nista, nisam mogao vise da cekam.
Igru kad sam prvi put pokrenuo, bila je u borderless i izgledala je apsolutno uzasno, ne znam dal je neki bag, ali drugi put kad sam pokrenuo i stavio fullscreen i onda imas mogucnost da stavis rez, a ne da ti pise samo ono Native (ko zna u koju je rez stavila igra kod prvog pokretanja) i sad izgleda mnogo bolje, to jest normalno kako i treba da izgleda ovaj remaster.
Igra jeste prastara u svakom smislu, remaster ne pomaze nesto puno, meni je gameplay glavni problem, mada voleo sam jedino prvi Halo koji je izasao za PC, mislim da je to bila dvojka, zbog tada te glatkoce, tecnosti, vozila i granata, ali i taj deo mi je dosadio tamo negde posle prve polovine igre, dok mi je ovde dosadno od starta, a presao sam vec 3 misije, izgleda da me ne drze vise ovako zastarele igre.
Jeste da igram na predzadnjem nivou tezine, sto je greska, bolje da sam stavio normal, ne znam kolko bi pomoglo, mada secam se da je tako bilo i ranije, efekat gumenih neprijatelja, gde moras da ispraznis nekoliko sarzera u recimo onog velikog neprijatelja, ne bi li mu oborio stit, pa onda da ga ubijes, mene to toliko smara da je to uzas... pa bolje ako su hteli da dignu tezinu da su ubacili duplo vise protivnika, ali bar da mogu odmah da ih resavam, nego ceo minut da se napucavam sa samo jednim protivnikom, pravi bullet sponge festival, uzas! ja ne znam kako neko moze da voli ovo? ne daj boze da sam stavio Legendary, tek bi onda bilo matletiranje.
Prica i likovi su meni licno nula, te nemam nikakvu zelju ni da ih slusam kolko su dosadni i mozda je dobro sto ima taj bag u audiu, pa ni ne mogu normalno da ih cujem, meni je i ta dvojka sto sam igrao pre toliko godina na PC-u bila tezak smor sto se tice price, mislim ameri, pritupa igra isto ko Gears of War, ne mogu oni da se porede sa japancima ili evropljanima.
Dobro necu da generalisem, mislim na tipicne amere, average Joe.
Zavrsicu igru najverovatnije samo zato sto je toliko kratka, ali sledeci deo koji naidje ide na Normal i da vidim dal cu moci da ga svarim.

Aj da kazem i neku lepu stvar, barem imam preko 200 fps, sto se ne secam kad sam imao, mada padne na 60 kad gledas sa visine u daljinu na neku zahtevnu scenu.
 
Poslednja izmena:
Heroic i Legendary nisu za svakoga :) Moras dobro poznavati oruzje, mape, nivoe kao i neprijatelja sa kojim se boris kako bi znao koji kombo da koristis. Cim ti je trebao citav sanzer da ubijes jednog Elite-a to znaci da si koristio Plasma Rifle ili Assault Rifle. Ta dva oruzja se na Legendary i Heroic ne koriste. Za neprijatelje koji imaju stis koristi se kombo Plasma Pistol/UNSC Pistolj ili Plasma Pistol/DMR Rifle (jedan plasma pistol overcharge da mu skine stit i jedan metak iz pistolja ili DRM puske u glavu; i elite padne za manje od 3 sekunde) Kada vozis auto postares se za to da marinac koji sedi desno od tebe ima Rocket Launcher (ako ima bilo koje drugo oruzje to je skoro pa nemoguca misija na Legendary). Isto vazi i za tenk. Na tezim nivoima treba uvek gadjati u glavu jer se protivnici bez stita mogu ubiti u jednom potezu. Na ovaj nacin pored toga sto brze uklanjas protivnike stedis i municiju koje nema bas na izobilje. Za novajlije je Normal tezina, a Heroic i Legendary za one koji poznaju Halo. Tezi nivo ne znaci samo vise protivnika. Halo 1 je na tom polju briljirilao. Morao si da razmisljas kad ces koje oruzje nositi, kako ces pristupiti svakoj borbi itd. Tako da ako nisi nikada igrao Halo, ili sa ga presao svega par puta onda je Normal tezina za tebe. Ako te zanimaju detalji kad se koji kombo koristi ukacaj na YT hokiebird428 i kod njega imas sve lepo objasnjeno.
 
Nazad
Vrh Dno