Šta je novo?

CI modul i provajderi

sboban

Čuven
Učlanjen(a)
01.04.2004
Poruke
373
Poena
630
S obzirom da imam dva Tv_a novije generacije želeo bih da kod nekog provajdera uzmem paket Tv, net. itd.. ali da ti isti imaju u ponudi CI modul. Znači ne želim dodatne Stb uredjaje i daljinske upravljače. Ima li neko saznanje o takvim pružaocima usluga osim pošte jer oni zahtevaju da svi stanari budu njihovi korisnici.
 
Kao i u mnogim slučajevima istih pitanja, takav odgovor zavisi od toga šta je dostupno na tvojoj lokaciji. Ne možeš ti da biraš hoćeš li SBB, Vektor, Kopernikus ili nekog desetog ako taj ne pokriva tvoj kraj. Mahom svi ti provajderi imaju CI module (sa karticama naravno) koje izdaju korisnicima na korišćenje. Inače, čak iako imaš mogućnost za nekog od navedenih provajdera, i oni se vode istog mantrom - 51% stanara se mora složiti sa njihovim uvođenjem infrastrukture u zgradu.

Ovo što ti je neshtry linkovao, pojma nemam kakve to veze ima sa tvojim pitanjem...
 
Poslednja izmena:
Kao i u mnogim slučajevima istih pitanja, takav odgovor zavisi od toga šta je dostupno na tvojoj lokaciji. Ne možeš ti da biraš hoćeš li SBB, Vektor, Kopernikus ili nekog desetog ako taj ne pokriva tvoj kraj. Mahom svi ti provajderi imaju CI module (sa karticama naravno) koje izdaju korisnicima na korišćenje. Inače, čak iako imaš mogućnost za nekog od navedenih provajdera, i oni se vode istog mantrom - 51% stanara se mora složiti sa njihovim uvođenjem infrastrukture u zgradu.

Ovo što ti je neshtry linkovao, pojma nemam kakve to veze ima sa tvojim pitanjem...

To i jeste problem, u zgradi niko ne želi jer su većinom kod Telekoma kao i ja. Razmišljao sam o Total TV_u, slao mejl ali ne odgovaraju pa rekoh da pitam, možda neko nekog zna.
 
TotalTV samo za tv i što se tiče kvaliteta i stabilnosti usluge, na nivou je. Dobiješ i pristup EON-u, plus sad imaju neke fore 8 meseci po nižoj ceni.

Internet, čak iako da uzmeš od Total-a (kod njih je ADSL tehnologija u pitanju i moraš imati fiksnu Telekomovu pretplatu pride), neće biti ništa bolji od Telekomovog.

Ako hoćeš brži i kvalitetniji net, nađeš onog ko je blizu tvoje zgrade i kreneš u borbu sa vetrenjačama (komšijama) oko pribavljanja potpisa oko uvođenja infrastrukture obližnjeg kablovskog provajdera. Mora inače i provajder da bude zainteresovan za to, pa ako oni procene da im se ne isplati, mogu čak i da te odbiju.
 
Poslednja izmena:
Upravo dobih odgovor od Total TV_a posle nekoliko dana. Prenosim odgovor

"Ovim putem želimo da Vas obavestimo da se signal Total TV-a emituje putem satelitske antene, risivera i kartice.
Za sada ovo je jedini način na koji usluga funkcioniše. Ukoliko u narednom periodu bude nekih promena, sve informacije će biti dostupne na sajtu"

Znači za sada ništa, ostaje Telekom i njihov box 3 paket bez TV_a za neko dogledno vreme. Telekom mi ponudio njihov "Antena plus" provajdera za koji postoji mogućnost izbora receiver ili CI modul ali su im kanali totalna glupost.
 
Poslednja izmena:
Mislim da MTS sat(pandan Total Tv) ima mogucnost koriscena bez risivera,tj ako ti Tv ima mogucnost prijema sa satelita,mozes uzeti njihovu karticu. Neka me ispravi neko ako gresim
 
Tako je. mts sat nudi mogućniost izbora cam-a ako tv ima ugrađen sat risiver
 
Nazad
Vrh Dno