Šta je novo?

Savet oko upgrade-a

Cherwell

Cenjen
Učlanjen(a)
15.05.2012
Poruke
48
Poena
155
Davno beše od poslednjeg upgrade-a, pa sad i to dođe na red. A pošto je bilo davno, dosta toga se pozaboravljalo i nije se baš mnogo pratilo, te bih molio za savet/pomoć.
Trenutno je na programu samo procesor+ploča+memorija (kasnije će grafika i SSD, o tome drugom prilikom).
Biće korišćeno za svašta, pa i za gejming, ali nije da mi treba high-end gejmerska konfiguracija, niti me interesuje overklok.
Šta mi treba? Otprilike ovako:

CPU: kom se carstvu privoleti - AMD (neki Ryzen) ili Intel (neki, recimo i5) (skloniji sam Intelu)
MB: Prema procesoru svakako, poželjno da ima M2 slot (trebaće kad dođe SSD na red)
RAM: Bar 8GB, ne mora ultra brz, ali ne bih ni najsporiji.

Budžet: do 350€ (može i malo "preko", ali ne mnogo)
Može "naši", može "Mađari", sve je u igri...
 
Ryzen varijanta (KP): R5 2600 145e, MSI Tomahawk/Gaming plus/Mortar-105e, 16GB RAM (u zavisnosti za koji se odlucis-G.Skill, HyperX Predator, GEIL-bitno da je 3000+MHz) oko 115e. Zajedno oko 365e. Intel varijanta bi bila: i5 8600-230e, H310-80e, RAM 8GB 55e, zajedno oko 365e. Napominjem da je AMD trenutno za ove novce neprikosnoven, besmisleno je kupovati Intel za ovu svotu.
 
KP iliti madjari. Ne gledaj postavljene cene, kad ih pitas totalno je drugacije. Greska za R5 2600, nije 145 vec 146 evra sad :) Ne Fanta, on je malkice skuplji ali isto pouzdani prodavci sa 1000+ ocena (PC W***d/Hard***e...)
 
Nazad
Vrh Dno