Šta je novo?

Gde da kupim HDD ili SSD za laptop ?

Qaxentius

Poštovan
Učlanjen(a)
15.10.2016
Poruke
334
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X | Cooler Master MasterLiquid ML240 Illusion
Matična ploča
Asus ROG Strix X570-E Gaming
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB DDR4 3200 Mhz
GPU
ASRock RX 6700 XT Challenger Pro OC
Storage
Samsung 980 Pro 1TB
PSU
Antec HCG 850W 80+ Gold
Kućište
Cooler Master MasterBox TD500 Mesh
Monitor
LG UltraGear 24GN650-B
Miš & tastatura
Asus ROG Harpe Ace Aim Lab edition + Redragon Kumara K552
Laptop
Asus X550CC-XX1010
Tablet
Nemam
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Steam
https://steamcommunity.com/id/qaxentius/
Pristup internetu
  1. Optički internet
Crkao mi je SATA HDD od 750 GB (5400 rpm), laptop je Asus X550CC-XX1010, Intel i5 3337U, GT 720M, 6 GB (maksimalno do 8).

Gde da nabavim HDD ili možda SSD za njega ?
 
Нормално да је увек боља опција Сдд. Имаш их у малопродајама колико душа иште. Од 4000 па на више.
 
Нормално да је увек боља опција Сдд. Имаш их у малопродајама колико душа иште. Од 4000 па на више.

Da, znam to, nego jel se ti SSD-ovi mogu staviti u laptop ?
 
Tebi matori treba 2.5 inča hdd ili SSD. Inače Google je tvoj prijatelj i tamo si ovo mogao da saznaš za 2 minuta.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Tebi matori treba 2.5 inča hdd ili SSD. Inače Google je tvoj prijatelj i tamo si ovo mogao da saznaš za 2 minuta.

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk

Zahvaljujem na tako ljubaznom odgovoru, duša si od čoveka.
 
Ne mogu da nadjem informaciju, da li je taj hdd onaj tanki od 5mm, ili deblji? Uglavnom su SSD-ovi tanki, ali za svaki slucaj proveri koji je hard i da li ima mesta i za deblji (odokativno), cisto da eliminises taj rizik, ako fizicki staje SSD, sigurno ce moci i sistem da radi na tom laptopu na SSD-u, nema razloga da ne moze. Moja preporuka je Duocom ili Monitor.
 
Windows 10 su dva racunara,al vidim da mogu i na windows da idu.
Mene muci koji je tu bolji.
Vise vucem ka ovom lacie 2 tb.
 
Lacie ti je izdrzivljiji, ali ovaj drugi je lepsi i brzi je malo, lacie pise do 130mb/s, a ovaj 175mb/s. Tako da ono, ako si osoba koja stavlja tehniku gde stigne i zna da ti pada, onda lacie definitvno, ali ako si osoba koja preferira dizajn i brzinu(mada nije tolika razlika) onda uzmi g technology, ja bi licno uzeo Lacie, jer cesto zna da mi nesto od tehnike pada, pa ojacan eksterni hdd bi mi vise dobrodosao. :)
 
Nazad
Vrh Dno