Šta je novo?

Laptop prodavci sa KP? Proverena kupovina ili...?

A sta mislite o HP EliteBook 840 G2 14’ 8gb rama i jos jedan slot slobodan i 256gb ssd? Za nekih 280e?
Ili je bolje ici na neki od gore navedenih ThinkPad-ova?

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
To su sve sitnice, elitebook je u rangu thinkpad-a, ja sam subjektivan i ne dopada mi se taj "sareni" srebrno-crni dizajn. Mislim da IPS ekran treba da ti bude sledeci prioritet.
 
Poslednja izmena:
Thinkpad ima ips?
Ma nije mi ni to bitno, koristice za neke osnovne stvari i office paket. A pc imam HP sa SSD i jako lepo radi sa win 10pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
nema po default-u, sarena je ponuda na oglasima pa treba da pretrazujes, 1080p i IPS bi bilo extra, za to mislim da treba preko 300€, ako je TN sa 1600x900 ne bih dao vise od 250€
 
Meni se više sviđa elotebook dizajn od thinkpad-a, sebi sam uzeo elite i nisam zažalio.
Mada bilo koji da izabereš nećeš se pokajati, i5+8gb+ssd+fhd imaš za te pare, thinkpad ili elitebook.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Uzet elitebook 8/256 ssd i5, nisam ga cackao mnogo ali prelep je i brz kao munja [emoji106][emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
cheers, a bice brz i lep koliko kod ga budes zeleo zadrzati, to su masine koje su kostale preko 1,500$ po izlasku...
 
Isao sam tom logikom, a i uvek ima mesta za upgrade na njemu neki ako bude potrebe. Za sad sam odusevljen za te parice stvarno, hteo sam u pocetku da uzmem neki MacBook Air 2016-17, ali stvarno necu da dajem 600+ e na polovan lap, ako moze ovako nesto za 280e. jednostavno ne isplati se, iako imam iphone i volim taj ios-mac odnos i sve sto on donosi.
Nece mi mnogo toga doneti, posto mi posao nije vezan za komp niti sam u it. Ponesto radim i ucim za svoju dusu ali za to je ovaj od 280e itekako dovoljan :D
 
Moje iskustvo sa polovnim laptopom: Pre par meseci kupim 17 incha HP, prodavac je kao mane naveo da je izgrebano kuciste i polomljen jedan USB, prodaje se ispravan bez HDD. Dobijem lapto koji izgreban do j.. (na srecu stvarno samo kuciste), displej je u nekom trenutku menjan (ali nije los), ne rade dva tastera na tastaturi, DDR3 memorija sklepana od 2GB 800MHz i 4GB 1333MHz. Ne mogu da kazem, prodavac je ponudio da vrati pare posto tastatura ne radi a to nije primetio, ali nadjem na ebay-u novu za 10 evra, zamenim komplet kuciste (na limundu 15 evra ocuvano polovno), izvucem iz fioke modul 4BG 1333 pa uparim sa onim koji je vec bio unutra, zamenim polomljeni USB, dodam SSd koga sam vec imao i sve lepo ocistim i stavim novu pastu. Tako da za 140 evra (plus komponente koje sam izvukao iz fioke) sad imam 17" I5 2540 8GB laptop, koji izgleda solidno ocuvano, radi VRLO dobro (prosto sam iznenadjen, po brzini sije moj HP sa 5200U samo tako iako je par godina i generacija izmedju njih). Poenta je da je velika vecina ponude na slicnu foru, sklepani otpad ali to opet ne znacio da nece dobro da radi ili da se nemoze lako srediti.
 
Ja sam kod decka od koga sam uzeo cak i bio u stanu, porodicnom, gde mi je pokazao gore pomenuti HP elitebook. Preko telefona sve sta mi je rekao je tako i bilo, naravno lap top je kao nov i nije nista unisteno, sve radi i sve je ocuvano! ti si jurio nesto ispod cene sa ociglednim defektima koje pokazuju nacin koriscenja, ja nista ne bih kupio sto je iscvrkano i izgrebano jer to znaci da je vlasnika obicno bilo vise i da se niko nije brinuo o toj stvari, onda to znaci da isto tako ko zna sta je radjeno i budzeno. Elitebook gore pomenuti je kostao 280e sto je u rangu ostalih cena na kp u toj klasi polovnih lapova.... sve zavisi sta juris i koliko si voljan da platis! da sam ja ovaj moj platio 150e verovatno bi bio izubijan i sklapan takodje
 
Da li imate neke preporuke kako proveriti laptop na licu mesta kada se kupuje polovan?
Ok za fizicki pregled masine cu se snaci da vidim u kakvom je stanju, da li ima ostecenja, ogrebotine i slicno.

Ali zanima me pre svega koji softver mogu da ponesem na USB da proverim da li hardver odgovara onom u opisu oglasa kao i da proverim neki health status sistema (tipa za HDD/SSD ili generalno da li ima nekih drugih mana).

Gledam malo KP oglase, ima zanimljivih ponuda. Konkretno zagledam profesionalne modele novijih generacija (do godinu-dve stari) cije su cene na KP reda 800-900e a po prodavnicama 30-50% skuplji.
Bavim se programiranjem i do sad sam uvek kupovao nove laptopove pa nisam neki ekspert za hardver, ovo bi mi bila prva kupovina polovnjaka.
 
Ljudi ne znam da li Asus daje još one worldwide garancije..možda uzeti Asus i onda ste mirni i u Srbiji.
Inače nije toliki problem sa prodavcem na KP nego *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ima iz kurirskih službi koji mogu da ga zafrljače..
 
Chupkko@
Šta li ti lupaš nije mi jasno ??!!!
 
K o liko je preporucljivo da posalje kurirom, ne samo da ne moze da se istestira pre kzpovine, vec moze i da se osteti u transportu?
 
Uvek postoji rizik. Ja kad saljem spakujem bolje nego fabrika, obavezno tvrda kutija, puckava folija ili novine sa svih strana ili stiropor, ako imam. Saljem samo Post Expressom i nikada nijedan problem. Mada zavisi i sta se salje, ako saljes neki ubogi Asus nije isto kao da saljes Thinkpad koji je robustan i kvalitetno kuciste.
 
^ +1

@ironmanbg

Ovo ti je i najbolji savet.

PostExpress i višeslojno pakovanje su najbolja opcija za iole lomnjivije stvari. Doduše, nisu ni oni cvećke, baca se i kod njih sa vremena na vreme, ali ako napomeneš da je stvar lomljiva (pa oni stave "lomljivo" nalepnicu), vode računa da nema bacanja i sličnog.

A oko testiranja/stanja laptopa, to već zavisi od prodavca. Ako je neki fer/korektan, neće te prevariti i biće onako kako je napisao u oglasu. Ako je neki muljator, e onda mjau-mjau. ;)
 
Poslednja izmena:
Ipak sam kupio na licu mesta.
Oni imaju toliki promet, da malo bolje pogledaju laptop tek kad dodje kupac, tako da u startu može svašta da promakne.
Dobro da je poneo 2, pa sam uzeo drugi.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 
Sta si pazario na kraju
Ja uzeo elitebook 840 G2
I5 8gb ram, 256gb ssd za 280e na kp u sjajnom stanju. Prezadovoljan sam.
a43890178f49318ebc1898cc9fb4cbbc.jpg


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
T440S, umesto T450S, iste spec. i full HD za 250eur.
 
Htedoh i ja thinkpad medjutim izleteo ovaj, ma bitno je da rade lepo sve se to da promeniti i kupiti drugo[emoji106][emoji106]


Sent from my iPhone Xs using Tapatalk
 
Vidjam dosta thinkpad-ova (mahom novijih tipa Tx70, Tx80) na KP sa nekim nordijskim tastaturama (verovatno iz Danske). Zna li neko po kojoj semi to dospeva kod nas? Cesto u oglasima navode da su masine nekoriscene i da imaju garanciju 3 godine kod Lenovo ovlascenih servisa. Jesu li to refurbished laptopovi ili?
 
Poslednja izmena:
Po semi sverca, kako drugacije. Ako ima neku nerealno nisku cenu treba izbegavati jer su mozda ispali iz nekog kamiona, ko zna. Ja sam uzeo Thinkpad T430 ali znam da je polovno, to dolazi iz reciklaznih centara po evropi, Austrija, Nemacka, Svajcarska. Na zapadu na svakih 3-4 godine menjaju komplet, nema veze sto im ne treba brze. Obicno su odlicno ocuvani i cisti jer se tamo dva puta dnevno sve usisava i cisti, mozes sa poda da jedes. Jedna rodjaka je radila u CH a druga u DE, kaze idemo da cistimo a nemamo sta, sve cisto.
 
Ovaj sto sam ja kupio je iz Svajcarske, kaze prodavac da je cistiji unutra iako je 5+ godina star, nego ovdasnji od par meseci.
 
Ne, djalfe, to one ne vide sta treba da se cisti, i ne razumeju :)
Uvek ima sta da se cisti. Pametne zemlje, sa zdravom populacijom i nacinom razmisljanja, to razumeju.

TO sto su laptopovi cisti ne znaci da se ne vide znakovi koriscenja, morala bi minimum sasija da se promeni skroz, ma koliko korisnik cuvao isti.
 
Po semi sverca, kako drugacije. Ako ima neku nerealno nisku cenu treba izbegavati jer su mozda ispali iz nekog kamiona, ko zna. Ja sam uzeo Thinkpad T430 ali znam da je polovno, to dolazi iz reciklaznih centara po evropi, Austrija, Nemacka, Svajcarska. Na zapadu na svakih 3-4 godine menjaju komplet, nema veze sto im ne treba brze. Obicno su odlicno ocuvani i cisti jer se tamo dva puta dnevno sve usisava i cisti, mozes sa poda da jedes. Jedna rodjaka je radila u CH a druga u DE, kaze idemo da cistimo a nemamo sta, sve cisto.

Sta su zapravo ti reciklazni centri? Jel to svaki brend ima svoj reciklazni centar ili kako to funkcionise?
Ove masine sto ja gledam su stare godinu-dve dana, tvrde da su nekoriscene ili malo koriscene ali da su nepopravljane i da postoji garancija jos 2-3 godine. Mogu li se nekako proveriti te tvrdnje ili ostaje da verujemo na casnu rec prodavca (koji pri tom imaju sasvim solidnu reputaciju na KP - par stotina ili cak hiljadu pozitivnih i bez negativnih ocena)?
 
Poslednja izmena:
Za Lenovo proveris u PINu olako.
Za ostale ne znam, pretpostavljam CT najvise?
 
Bez nekog papira mora provera po serijskom broju kod uvoznika. Reciklazni centri valjda otkupljuju to od firmi da se ne bi bacalo jer onda firme moraju da plate da bace, ovako ili ne plate nista ili cak i dobiju nesto za baceno. Vecinom je sve ispravno.
 
Nazad
Vrh Dno