Šta je novo?

Default radeon wattman settings have been restored....

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,446
Poena
110
Jel se desava ovo nekome od vas sa RX karticama? Jednostavno monitor izgubi signal i moram da odradim restart kompjutera. Recimo danasnji primer:
1. Ukljucim kompjuter
2. Win+P prebacim sliku sa televizora na monitor
3. Pokrenem PUBG mobile, igram 10 min monitor se gasi a zvuk ide dalje
4. Restart uz poruku iz naslova
Zanimljivo je da mi se to desava samo na monitoru a ne na televizoru.
Druga zanimljivost je da je problem prisutan na R7, R9, RX, Vega serijama.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Da, potpuno isto kada je povezan sa TVom. Kada ih ''razdvojim'', sve je cakum pakum. Zato sad koristim Afterburner za load profila, batalio sam Wattman... Problem mozes da resis, kao sto sam vec rekao, bez dupliciranja monitora/tv, kad se igras koristi samo jedno.
 
Ne koristim opcije Duplicate ili Extended, radi monitor ili tv nikad istovremeno. Wattman nisam nista podesavao. U Afterburneru podesavam hladjenje (custom curve) i spustio sam memory clock za 1mhz.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mislim da samo prebacivanje sa jednog na drugi napravi neki problem. Mislio sam da je meni problem sto sam klokovao frekvenciju monitora na 74Hz pa je tu bilo nekih neslaganja tj driver pobrljavi...
 
Isto sam i ja sumnjao na refresh monitora. Monitor mi je bio na 74hz i kad bi se taj crash desio refresh bi se vratio na 60hz. Vratio sam na 60 i nekih 15-20 dana se nije desavalo da crashuje, ali ipak nije do toga. Nema pravila kad se desava, moze da bude odmah pri bootovanju kompjutera, dok je idle na desktopu, dok je u igri. Isto nema pravila kada se desava, moze da bude par puta mesecno, moze da bude par puta u 10 minuta.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Mda msm da je do drajvera nesto...
 
Probaj nove drajvere meni su rešili problem zelenog ekrana na tvu.. Naime posle dužeg igranja na monitoru kada bih prebacio sliku sa monitora an tv dobijao bih da mi je ceo ekran zelen pa je sve ok 5 sec pa opet zelen i tako u krug...
 
Sad sam malo testirao, kad vratim monitor na default 60Hz, nemam problema sa duplikatom, na 74Hz-problemi sa Wattman. Inace mi se to ne desava kada radim prelazak sa 1. na 2. vec samo kad uradim duplicate.
 
Da li verujete da su meni driveri izazvali povisene temperature? Sa 19.2.3 ako pustim 720p na youtubu temperatura graficke bi isla do 52c, sa 19.3.1 720p temperature su 10 stepeni manje oko 42. Trebao sam ostati u "zelenom" timu :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nisu drajveri, vec neki bag koji drajver prouzrokuje.

Sa Radeon drajverima hoce da zabaguje Link speed, zaglavi na 8GT/s i onda temperatura vrti oko 50c. Zato instaliras samo WHQL, a ne beta drajvere.

Lepo pise na sajtu koji je Recommended, a koji je Optional.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno