Šta je novo?

IPTV iskustva (FAQ i pravila u prvom postu)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Кашњење сигнала у случају ТВВИЕТ јесте производ бафера сигнала. Бафер се прави од извора до сервера, па потом од сервера до корисника. Кашњење, наравно, зависи и од брзине нета, јер је исти потребан за брже баферовање сигнала.
Да подсетим неупућене: СББ дигитални сигнал је каснио у односу на аналогни неких 20-ак секунди , ЕОН каснио у односу на дигитални.

Послато са NOVA 5T уз помоћ тапатока
 
Meni ovo kasnjenje nije problem, pa ne kasni po pola sata signal :D

Kvalitet mi se bas bas dopada. E sad stoji i to da mozda ja nisam neki prezahtevni korisnik, pa bi neko zeleo vise? Slazem se da ima i toga.

Ovako neke kanale koje bih izdvojio sa bas (opet, po meni) odlicnom slikom su RTS 1 i 2, Nova S, Superstar TV, N1, Arene, Sport Klubovi, Nat Geo i Nat Geo Wild, HBO-ovi, Cinestari i to ne samo Premiere nego i Comedy i Fantasy, onda History, Viasat History, Discovery ali ne Showcase kao sto je na kablovskoj vec samo Discovery i on je u HD, BBC Earth, SciFi, Epic Drama, Pikaboo.

E sad cinilo mi se sinoc da su Foxovi malo losiji, ne nesto preterano, za nijansu. Ali mi deluje da su se danas poboljsali. Ne znam mozda mi se sinoc ucinilo samo? Iskren da budem Foxovi, iako su u HD-u i na kablovskoj kod mene nemaju ostru i bas odlicnu sliku kao neki ostali HD kanali, pa mozda je i to? Danas i nema neke razlike.
Jedino sto mi je krivo sto nemaju Travel Ch. u HD-u. Taj kanal volim nekad da pogledam pa pored ovih silnih kanala u HDu mislio sam da Travel moraju imati isto, ali obican je. Nije slika losa, daleko od toga, ali nije ostra recimo kao na Nat Geo ili BBC Earth gde je izuzetna.

Ja sam kod mene na Kodiju naravio listu i poredjao kanale kako meni odgovaraju, za sada sam organizovao 100 kanala. Ostalo mi da poredjam jos ove regionalne i neke inostrane poput Sky Bundesliga ili BT Sport za koje mi se cini da su HD, ali iskreno nisam se puno fokusirao na njih za sada. Isto kao sto nisam gledao ni ove regionalne kakvog su kvaliteta. Njih cu tek da ubacim u moju listu pa cu ih isproveravati.:)
 
Ajde da pitam ovde, jel postoji bilo koja besplatna lista koja sadrži Nova S u HD i N1, znači samo ta dva kanala su mi bitna, ostalo imam.
Pokušavam da Green Balkan, LiveTV buildom, ali slaba vajda, PVR neće da se učita na Xboxu iz nekog razloga, stalno izbacuje grešku sa Stalker Add-on. Uspeo sam neki drugi Build da nabacim I postoji neka Dario IPTV lista, ali kanal radi 20s i izbaci... Facebook grupa uopšte ne želi da objavi moje pitanje.

Ako nema ništa drugo besplatno, jel može bar neka pomoć kako da osposobim ovo čudo sa LiveTV da radi na Xboxu?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
svaka lista sa ex yu kanalima ima te kanale

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Upravo sam uplatio onaj veći paket, na mesec dana da probam. Vidim da kanali rade na sajtu, ali čekam da mi pošalju onu m3u listu da ubacim u IPTV Simple Client. Deluje mi da su kanali vrlo dobrog kvaliteta?

Kvalitet ko na totalu za BiH bar tako kažu oni sbb kružići i zagrade da od njih zajmi signal.
 
svaka lista sa ex yu kanalima ima te kanale

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Ja koji god Green Balkan Build da sam probao, niti jedan nije imao navedene kanale pod osnovnim kategorijama, PVR kao što rekoh iz nekog razloga ne mogu da pokrenem, stalno izbacuje autentification error za Stalker.. Voleo bih ako neko može da pomogne, verujem da kad bih sredio Stalker imao bih celu listu, a ne neke lokalne kanale+RTS.

Jedino eto gde sam uspeo da dođem do veće liste jeste GreenLeila Build, pa IPTV lista nekog Darija, međutim radi Nova S, ali 20s i izbaci iz strima.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Probaj live tv build umesto green ako ti je do tih kanala. Ili uzmi listu od kineza za male pare.
 
Neće ni on, učitava sto godina listu kanala, kad pokušam da uđem u PVR zabode Kodi.
Naravno odmah pri uključivanju Kodija izbacuje istu grešku: Stalker Add-on Autentification error...
Nije mi jasno gde je problem.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Па рекао сам ти да не ради Коди на Сталкер портал. Бар неће на ове моје сервере. Један је писао, већ сам заборавио ко, од мојих сервера да је успео покренути, па ће се можда јавити.

Добио си листе и користи их са провереним програмима. Та два канала што ти требају, раде.

Измена: ти пушташ преко Xbox па због тога ти треба Коди. Једна добра варијанта ти је да узмеш од Кинеза за пар еврића листу и да тако решиш себи проблем.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni od svih lista samo neće da pusta one što si mi poslednje dao, sve drugo radi bez greške.

U čemu može biti fora?
Čak ni grešku ne izbacuje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Уваљује вам Салекојот неисправне листе за мале паре [emoji16]

Послато са NOVA 5T уз помоћ тапатока
 
Fina je Art lista, ima dosta kanala i solidan kvalitet slike.
Tvviet nemam već godinu dana, znam da je prije bio dobar kvalitet.
Nije mi smetalo što kasni mnogo strim.
 
Meni od svih lista samo neće da pusta one što si mi poslednje dao, sve drugo radi bez greške.

U čemu može biti fora?
Čak ni grešku ne izbacuje.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Чекај је ли то причаш за Коди или уопште ти не раде листе? Ово задње што си добио је јако добро. Имам тих листа довољно, али тешко се набављају. Рекао сам ти, јави ми се кад ти престане радити.


Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Ne koristim kodi za IPTV već stb Emu
Ove zadnje 4k ne rade nikako, sve drugo radi, nije mi jasno da samo one ne rade

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Па рекао сам ти да не ради Коди на Сталкер портал. Бар неће на ове моје сервере. Један је писао, већ сам заборавио ко, од мојих сервера да је успео покренути, па ће се можда јавити.

Добио си листе и користи их са провереним програмима. Та два канала што ти требају, раде.

Измена: ти пушташ преко Xbox па због тога ти треба Коди. Једна добра варијанта ти је да узмеш од Кинеза за пар еврића листу и да тако решиш себи проблем.

Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
Da baš je tu problem, Xbox nažalost jedino ima Kodi I još neke baš očajne programe za IPTV koji nude samo puštanje basic liste, bez setovanja recimo mac adrese...
Ako kolega prati temu, bio bih mu zahvalan da mi pomogne oko ove tvoje liste i puštanja u Kodiju.
Lista je stvarno fenomenalna, sve sadrži, al samo nekako da je nateram da se pokrene na TV-u.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Fina je Art lista, ima dosta kanala i solidan kvalitet slike.
Tvviet nemam već godinu dana, znam da je prije bio dobar kvalitet.
Nije mi smetalo što kasni mnogo strim.
Ima li negde spisak kanala, bas me onako bzv zanima sta nude? Ko ima bolji kvalitet tvviet ili art?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Dzabe ti spisak kanala ja kolko znam ART ne mozes da kupis. On prodaje samo starim musterijama ne uzima nove. Tako je bar pre bilo ako gresim neka me neko ispravi.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pogresna adresa servera najverovatnije, otvori isti server u pretrazivacu na PC.

Послато са SM-G900F помоћу Тапатока
 
Drugačije napiše kada nije dobra adresa

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Na Windowsu sve lepo radi u SFPlejeru. Ovo prijavljuje samo na STBEmu na različitim android uređajima. Dakle, nije do MAC-a.
 
Evo ja probao i ART listu i nije da navlacim sad na nekog, ali ART po kvalitetu slike ne moze da se poredi sa tvvietom. Jesam prezadovoljan sa njima i to je jedini razlog sto ovako pisem. Da ART ima slican kvalitet kao tvviet pisao bih probajte i jedno i drugo, sitnice su tu ili tako nesto, ovako bilo sta drugo da napisem slagao bih. ART ima preko 700 kanala, ali sve je to nekako zbrkano i cesto kanali ne rade. seckaju, prekidaju. Tvviet je nekako sklopljen kao da je kablovska ili iptv za nase trziste, nema ni blizu kanala kao ART, ali nije ni potrebno jer sve sto iole vredi je tu. Malo sam iznenadjen sto nema MTV i VH1 (ima VH1 Classic) jer su bukvalno u svakoj ponudi na kugli zemaljskoj ali dobro, mozda bude nekad.

E sad to za kasnjenje, tacno je. Danas sam gledao Bundesligu malo na nasem Eurosportu, malo na nemackom Sky Bundesliga, malo na BT Sportu 1. Na svim kanalima kasnjenje je bilo oko minut u odnosu na realan interval. Kasnjenje jeste zaista malo vece, ali nista strasno ako ne gledate u Livescore aplikaciju ili imate bucne komsije :D Inace ovako sto se tice kvaliteta slike odlican je na sva tri kanala. Cenim da jeste bolji na kablovskoj ili satelitu, ali ovo se po meni isplati. Juce sam merio bitrate kanala na tvvietu i evo recimo za Eurosport je od 5Mb/s do 6, dok je na kablovskoj kod mene na Supernovoj uglavnom blizu 8Mb/s. Jeste ostrija slika na kablovskoj i vidi se golim okom mala razlika, ali je i na tvvietu zaista slika odlicna. Bitrate na ART kanalima nisam merio jer em je rezolucija kanala vecinom 1280x700 ili cak 500, em je vidno losija slika, em svasta nesto od kanala je ili seckalo ili cak i prekidalo. Dok sam na tvvietu Bundesligu danas odgledao bez sekunde seckanja i prekida.
 
Stvar ukusa a o ukusima se ne vredi raspravljati, mada, iskreno, tvoj post mi zvuci kao jeftino placena reklama za TV Viet :D ali ko voli nek izvoli.

Ja TV Viet imam još od 2014, ba AFS instalirao APP i jedva da ga pokrenem, u odnosu na ART. Al ajde. Ja licno 12 ili 13 eura nikad ne bih dao za Viet, prosto nisam opterecen time dal je kanal HD ili FHD, UHD. Bitno mi je da je slika pristojna, da radi bez zakucavanja, da nisu velika kašnjenja. Za onih stotinak kanala (manje vise) i lose sortiranu i preglednu videoteku, 12e mi je previse.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
iskreno, tvoj post mi zvuci kao jeftino placena reklama za TV Viet :D ali ko voli nek izvoli.
Nek deluje ako deluje nek deluje, a mene zanima sta sam preuvelicao ili slagao pa da ih reklamiram? :)

Sinoc sam probao na ARTu Nat Geo Wild da gledam par puta u pola sata me izbacilo. Nova S vrti vrti vrti krene, bufferuje pa opet malo krene i zakuca. Viasat History malo malo pa krene da se kocka slika pa onda da skripi ton pa par sekundi normalno pa opet sve isto. Mnogo je brate za ovaj kratak test koji sam imao sinoc. I to sigurno nije stvar ukusa, nema coveka koga ne bi izvelo iz takta takav rad.
 
stbemu ne vidi adult listu kanala na na racunaru je vidi,ne vidim nikakvo podesavanje?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno