Šta je novo?

IPTV iskustva (FAQ i pravila u prvom postu)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dajte neki predlog za proverene kineze ili slicne jeftine liste koje imaju SK, odnosno eon sportsku ponudu
poslacu ti u poruke linkove, napravi nalog na aliexpressu i zatrazi od svakog test 24h vlc, ako im posaljes veceras ujutro od 6 do 12 otprilike u tom periodu ce ti odgovoriti, pa pregledaj sve i izaberi koji ti odgovara
 
Pogledao sam malo i otprilike ovako funkcioniše (bar kod ovog provajdera kod kog sam uzeo):

1. Otvorimo m3u listu i player otvori {domain}/get.php?username={username}&password={password} i download-uje listu
2. Kad odaberemo kanal player otvara url za taj kanal ({domain}:80/{username}/{password}/{channel_id}) i request dolazi do Xtream / proxyja
3. Xtream / proxy napravi url ({ip_address}:25461/{username}/{password}/{channel_id}?token={token}) koristeći geografska (na osnovu IP adrese) i možda druga pravila za load balancing i redirektuje (302 redirect) na njega. Token nisam siguran na osnovu čega generiše i koje mu je trajanje (moguće da koristi username + password + ip + secret_key/salt). Takođe svaki Xtream server / load balancer verovatno ima svoja balancing pravila.
4. Player pušta stream sa te adrese.

Do 503 greške dolazi verovatno ili jer je u podešavanjima za load balancing izbačena zemlja / IP adresa / provajder ili jer jer je dat niži prioritet IP adresi (lokaciji) sa koje dolazite i Xtream server vas odbije. Ručno kada otvorim url iz koraka 3 radi bez problema. Tako da, nije do mreže/provajdera nego do podešavanja na IPTV panelu (a čemu preprodavci verovatno nemaju pristup).
 
Могуће је да је ИП адреса стрима блокирана од стране твог провајдера интернета. Узми програм http debugger и испрати пут пуштања једног канала. Посебно покрени неки канал, посебно неки филм из видео клуба. Дешава се да сервери нису исти. (Види се да је другачији порт пуштања стрима).
Помоћу тог програма можеш да видиш сваки упит и где се налази блокада. После изгуглај ИП адресу где се налази блокада. Можеш видети да ли је та ИП адреса стављена у црну листу код неког провајдера или чак државе (сумњам да је ово).
 
Xtream / proxy pravi problem - čak i download m3u playliste dobija 503. Obično se neka druga greška dobija kad provajder blokira (uglavnom je to domain block na DNS-u). Ovde server vraća odgovor.

Jednom kada se redirektuje na pravu IP adresu stream radi bez problema (proverio u VLC-u, korak 3 iznad, preko VPN-a sam pokrenuo kanal i video pravu IP adresu pa ugasio VPN).
 
Poslednja izmena:
Xtream / proxy pravi problem - čak i download m3u playliste dobija 503. Obično se neka druga greška dobija kad provajder blokira (uglavnom je to domain block na DNS-u). Ovde server vraća odgovor.

Jednom kada se redirektuje na pravu IP adresu stream radi bez problema (proverio u VLC-u, korak 3 iznad, preko VPN-a sam pokrenuo kanal i video pravu IP adresu pa ugasio VPN).
Ајд овако, укуцај своје податке у овај линк и реци шта се дешава.
http://sozare.com/player_api.php?username=твојкорисничкиналог&password=твојалозинка

Иначе са када се упути захтев са сталкер портала king-ott.com (алтернативни ДНС evolpro.net, caporpoly.com, jobsanalyst.net, eagleiptv.ddns.net, magnum-ott.net, tektv.co), добијају се одзиви према http://sozare.com/ који је основни портал за тај ИПТВ. Као и king-ott.com, локација је Украјина.
Кад се затражи линк према каналу, добија се ИП адреса http://107.152.105.105:25461/ и ту се налази Xtream Codes Reborn. Локација тог сервера је у Америци, тачније у Чикагу. Одатле долази стрим. Питање је опет, која путања теби се блокира?
 
Xtream / proxy pravi problem - čak i download m3u playliste dobija 503. Obično se neka druga greška dobija kad provajder blokira (uglavnom je to domain block na DNS-u). Ovde server vraća odgovor.

Jednom kada se redirektuje na pravu IP adresu stream radi bez problema (proverio u VLC-u, korak 3 iznad, preko VPN-a sam pokrenuo kanal i video pravu IP adresu pa ugasio VPN).
Добро... дај да пробамо ово: јави се на ПП, а у међувремену скини стбему на бокс или СФВИП плејер, па да ти пошаљем пар макова од тих твојих. Чисто да их истестираш, као што си написао у неком ранијем посту.
 
Ајд овако, укуцај своје податке у овај линк и реци шта се дешава.
http://sozare.com/player_api.php?username=твојкорисничкиналог&password=твојалозинка

Иначе са када се упути захтев са сталкер портала king-ott.com (алтернативни ДНС evolpro.net, caporpoly.com, jobsanalyst.net, eagleiptv.ddns.net, magnum-ott.net, tektv.co), добијају се одзиви према http://sozare.com/ који је основни портал за тај ИПТВ. Као и king-ott.com, локација је Украјина.
Кад се затражи линк према каналу, добија се ИП адреса http://107.152.105.105:25461/ и ту се налази Xtream Codes Reborn. Локација тог сервера је у Америци, тачније у Чикагу. Одатле долази стрим. Питање је опет, која путања теби се блокира?
Isti odgovor dobijam sa sozare.com (503), isti header-i, isti proxy.

Kad dobijem link ka kanalu koristeći srpski VPN (npr. tu 107... IP adresu koju si okačio) tome mogu da pristupim i bez VPN-a i gledam stream u VLC-u dok ne istekne token (imaš li info kako sa gradi i koliko traje token?).

Šta misliš kad kažeš када се упути захтев са сталкер портала king-ott.com? Ok mi je i github dokumentacija ili slično.

Добро... дај да пробамо ово: јави се на ПП, а у међувремену скини стбему на бокс или СФВИП плејер, па да ти пошаљем пар макова од тих твојих. Чисто да их истестираш, као што си написао у неком ранијем посту.
Hvala ti, šaljem, al' nisam siguran koliko će da pomogne jer je izgleda kompletno blokiran pristup iz UK.
 
Token istice svaki put kad se prekine strim za odredjeni kanal. Tako je u 95% slucajeva, desi se da izdrzi pokretanje kanala jos mozda 2x ali ukratko, kratkog je daha.
 
Evo ako nekome zatreba, ovo su DNS-ovi ovog (pre)prodavca sa AliExpress-a za $19 (iz Srbije radi ok):

domains.png
 
Isti odgovor dobijam sa sozare.com (503), isti header-i, isti proxy.

Kad dobijem link ka kanalu koristeći srpski VPN (npr. tu 107... IP adresu koju si okačio) tome mogu da pristupim i bez VPN-a i gledam stream u VLC-u dok ne istekne token (imaš li info kako sa gradi i koliko traje token?).

Šta misliš kad kažeš када се упути захтев са сталкер портала king-ott.com? Ok mi je i github dokumentacija ili slično.


Hvala ti, šaljem, al' nisam siguran koliko će da pomogne jer je izgleda kompletno blokiran pristup iz UK.
Ta lista nema token već se promjeni user i pas.
 
A mene zanima koliko troše iptv streamovi mb po satu? Ako je kanal 720p na primer. Pitam čisto onako iz znatiželje.
 
Зависи од квалитета, тј. протока (битрејта).
Али ако мислиш гледати ИПТВ преко мобилних података или А1/Теленор кућног нета - боље немој.
Мислим, можеш ако ћеш пустити канал једном у 3 дана.
 
  • Like
Reagovanja: gec
Isti odgovor dobijam sa sozare.com (503), isti header-i, isti proxy.

Kad dobijem link ka kanalu koristeći srpski VPN (npr. tu 107... IP adresu koju si okačio) tome mogu da pristupim i bez VPN-a i gledam stream u VLC-u dok ne istekne token (imaš li info kako sa gradi i koliko traje token?).

Šta misliš kad kažeš када се упути захтев са сталкер портала king-ott.com? Ok mi je i github dokumentacija ili slično.


Hvala ti, šaljem, al' nisam siguran koliko će da pomogne jer je izgleda kompletno blokiran pristup iz UK.
Токен који се добија из стрима није битан, јер при свакој конекцији на портал, додељује му се нова лозинка, то што @torpedoo каже. Једини начин да користиш токен и корисничке податке које добијеш, је да портал који отвориш, држиш отворен. 😃
Е то је за многе људе научна-фантастика.
 
Ubacili Altitude Sports vrlo zanimljiv kanal (bar meni :)) u CP listu:

1280x720 u 60 FPS

To je lokalna TV iz Kolorada - Denvera i imaju sva prava na utakmice Denver Nuggets-a jer je isti vlasnik televizije i franšize :)
 
Токен који се добија из стрима није битан, јер при свакој конекцији на портал, додељује му се нова лозинка, то што @torpedoo каже. Једини начин да користиш токен и корисничке податке које добијеш, је да портал који отвориш, држиш отворен. 😃
Е то је за многе људе научна-фантастика.
nije to jedini nacin, secam se kad kad mi je tako trebao odredjeni portal na kojem se mijenja password nakon svake prijave, napravio sam skriptu koja na svakih 1h ulazi u portal,uzima password,postavlja novi password u m3u listu koja je na github-u. funkcionisalo super na tivimate uz podešavanja oko updatea liste. naravno funkcionisalo preko servera.

ovih dana je lako restreamat svaki portal,ali opet uz neki vps koji nije toliko teško nabaviti
 
Poz,
Čitao sam malo o TVMATE aplikaciji itd, i došao do zaključka da probam neki IPTV servis. Voleo bi da ima sve US koje vredi imati, kao i evropu.

Koji preporučujete? Nalazim svašta po netu, ali mi sve deluje kao prvoklasna prevara , moguće da sam paranoičan ali ipak reko da pitam.
Hvala za savete
 
Kinez kod koga sam prije placao IPTV listu mi nije dao da instaliram listu na TiViMate. Nije mi rekao zasto, samo da nikako ne koristim njegovu listu u toj aplikaciji.
 
Ipak u UK svi (mobilni) provajderi po naređenju u isto vreme blokiraju IPTV servise (uključujući i ovaj moj) na transparent proxy nivou, pa je malo teže utvrditi zašto ne radi.
 
ima li ko kontakt od art liste,koga god sam pitao nema,ili eventualno url portala pa da i sam proverim xD
 
Poz,
Čitao sam malo o TVMATE aplikaciji itd, i došao do zaključka da probam neki IPTV servis. Voleo bi da ima sve US koje vredi imati, kao i evropu.

Koji preporučujete? Nalazim svašta po netu, ali mi sve deluje kao prvoklasna prevara , moguće da sam paranoičan ali ipak reko da pitam.
Hvala za savete
Sale i Sale, dajte coveku par lista ako imate da proba.
Vidore, za pc skini SimpleTV ili SFViPPlayer (sa serbian foruma), ubacis liste i vozi.
Za android skines npr IPTVSmarters.
Vrlo dobro si upoznat sa oba sistema, snaci ces se lako.
 
Може - нека се јави на ПП.
Видео сам коментар, али нисам стигао да му одговорим.
"ако имате" 🤣
 
Pa dobro, ne prati covek ali ga poznajem odavno, kul lik, zasluzuje.
 
Добио што је тражио. Мада нешто на брзака са мобилног. Пре пар дана ми тражио један члан Випмакс. Ја од кад сам прешао на сателитску, заборавио на ове листе. Још имам једну unlimited!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno