Šta je novo?

IPTV iskustva (FAQ i pravila u prvom postu)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mare011

Cenjen
Učlanjen(a)
22.11.2012
Poruke
553
Poena
180
Moja oprema  
Mobilni telefon
Samaung A52s
Pristup internetu
  1. Optički internet
Tema je cisto informativnog sadrzaja. Benchmark.rs se odrice bilo kakve odgovornosti niti ima ikakve veze sa sadrzajem koji postuju ucesnici.

Pravila teme, koja ce se vrlo strogo provoditi:

1. Strogo zabranjeno postovanje direktnih linkova kao npr: www.google.com
ka bilo kom portalu, mailu, stranici, krekovanoj app na gdrive i sl: momentalno brisemo jer ne znamo niti zelimo da znamo da li je to strani ili domaci portal, virus, reklama ili preporuka.
Pogotovo vazi za mac adrese, gde takodje ne znamo da li je prava ili virtuelna tj da li ostecuje nekog.

2. Strogo je zabranjeno reklamiranje, ponude, promocije, "preporuke" aka lazni hvalospevi. Krsenje ovog pravila dovodi do direktnog permanentnog bana, bez obzira na vas staz na forumu.

3. Ako mora web adresa radi npr uporedjivanja ili provere servera, tipa preporuke prodavnice sa Alija i sl koristite "code" opciju, koja izgleda ovako:
Kod:
www.google.com
Ali ako vidimo reklamu u kodu ili mac adresu, primenjujemo tacku 2.

4. Sta komunicirate preko pm je vasa privatna stvar koja nikog ne zanima. Ako vas neko spamuje sa reklamama preko pm, prijavljujte i momentalno resavamo.


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posto se dosta pise na ovu temu, mislim da bi trebalo da imamo odvojenu temu, da svako moze da napise kakvo iskustvo ima sa kojim IPTV uslugomi koga preporucuje i zasto

Ako moderatori misle da ne smemo da objavljujemo koga koristimo i kako smo zadovoljni neka obrisu temu
 
Poslednja izmena od urednika:
IPTV

Koristio sam nekoliko IPTV-a, pruzaoci usluga iz Srbije, nesto oko 1000 kanala. Nisam bas zadovoljan, neki kanali ne otvaraju, neki umesto naslovljenog kanala prikazuju sasvim drugi kanal, sve u svemu prilicno siromasno, cene od 800 do 1000 dinara.
Video sam neke reklame, inostrani sa 10000 prilicno zanimljivih kanala, ali nisam probao.
 
Koristio sam dosta njih ali sve je to nesigurno. Pogotovo liste za 7 - 8 evra mesecno. Strimovi seckaju, ispadaju, dodje na mesto 1 kanala totalno drugi. Baferovanje redovna pojava. Slika na kako kojem kanalu negde ok negde žali bože. Gomila kanala, to stoji sa sve filmskim i sportskim paketom ali čik probaj da odgledas nesto a da radi sve kako treba. Uostalom većina daje test na 24 ili 48h pa probaj. Neka preporuka od svih njih možda tvviet skuplji jesu ali su im strimovi najstabilniji.
 
Ja sam isto koristio mnogo, tj. trazio test od dosta njih. Skoro svi ovi za 5 - 8eur mesecno imaju isto sve, 20.000 kanala koje relalno neces nikada gledati i kvalitet onako..Dosta puta mi se desilo da gledam jedan kanal i onda samo prebaci na neki drugi sam od sebe, to me je mnogo nerviralo.

Onda sam uzeo tvviet da probam, jeste da je jedan od skupljih i da ima najmanje kanala od svih ali reko ajde da probam posto ga svi hvale. Nakom par sati testiranja odmah sam uzeo godinu dana. Lista jeste mala ali meni je taman, treba mi Arena, HBO i neki dokumentarni kanali, sve to ima ovde i skoro sve je u FHD-u. Takodje sta mi se mnogo svidja je podrska, ako ima neki problem ili bilo sta posaljes coveku mail ili poruku na viber odgovori ti odmah i sve se resi u par minuta.

Od stranih listi dobra je i NORDIC ima dosta kanala u FHD-u ali nije mi se svideo nihov suport, dugo im je trebalo da mi odgovere na mailove pa sam odustao od njih.

Ima jos neki red devil nas koga isto dosta hvale ali nisam ga testirao isto iz razloga, sto sam mu pustio mail odgovorio mi je tek posle 24h, jeste da je rekao da su imali neke probleme ali cim je tako bilo sa prvim mailom kada sam trazio cene i test, nisam hteo ni da probam.

Ako neko trazi jeftiniju uslugu sa dosta kanala, mogu da mu preporucim cableguy. Bas je jeftin, ima stalno neke popuste, nisam ga testirao, saznao sam tek kasnije za njega nego sto sam uzeo tvviet, ali sam citao da su OK kanali,mada takodje sam citao da za vreme LS ili neke bitinije utakmice dosta ljudi se bunilo da im secka i da se gubi utkamica. Pa ko trazi jeftino moze da proba.

Kada trazite test od nekoga najbolje bi bilo bas za vreme LS ili tako neke bitne utakmice da vidite kakva je slika kada je najvece opterecenje.
 
ja sam upravo testirao tvviet i to arene HD za vreme lige šampiona i nije bilo nikakvih problema sa prijemom. Na tv od 55 inča slika je bila dosta kvalitetna, bez seckanje i pikselizacije.
 
evo jos jedan provajder koji je jeftin, kazu da je OK nisam probao, ako neko hoce da proba nek ostavi utiske

NOVA IPTV
 
Probao i Cablegui IPTV. Mnoštvo kanala, ex yu i stranih, puno sporta, prenosi NBA utakmica, ali velika mana što Arene nisu u HD rezoluciji.
 
Mene nekako odbija to što se plaća, ako već plaćam, uzeću Telekom, pretpostavljam da tu Arene rade 1/1.
 
Probao sinoć TVViet (Hvala salacue) za vreme Lige Šampiona uporedo sa D3 SBB na kanalu RTS-1. Uporedio sam još par filmskih kanala u FHD i razlika u kvalitetu postoji, ali..
ALI za gledanje u inostranstvu i ko ima potrebu za TV kanalima 1, 3 ili 6 meseci PREPORUKA.
Kvalitet slike u odnosu na free liste nebo i zemlja, kao i izbor kanala.
Za nas koji imamo signal domaćih provajdera ( SBB, MTS, EXE itd) idealno bi bilo kada bi postojali tematski paketi: sportski, filmski, zabavni, jer pitanje je koliko se isplati uzeti listu samo zbog Arena ili SportKlub-a.
 
Ja imam SBB i tvviet sam uzeo pretplatu... trenutno imam neku akciju za SBB pa nije strasno mesecno, tako da cekam do kraja godine da vidim dal ce poskupeti a nadam se da hoce da mogu da otkazem taj ugovor i onda cu uzeti samo net + tvviet i to ce biti jeftinije od SBB a mnogo bolji izbor kanala cu imati

Tako da ko ima mogucnost samo net da uzme + neki dobar IPTV mislim da je to dobitna kombinacija
 
Управо тако. Мени уговор у СББ истиче у јуну/јулу и тада их одјављујем. ТВВиет ми остаје за ТВ, а за нет ћу нешто већ наћи.

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ma to je OK, ali je problem Net. Trenutno imam sve TV kanale, net 200/10 i fiksni za 4000 (Superset).
Teško bi se uklopio sa Tvietom + net + fiksni (neophodan).
Ko ima povoljno net, onda je to druga priča.
U svakom slučaju ko ima potrebu TVViet je za preporuku.
 
Ja imam SBB i tvviet sam uzeo pretplatu... trenutno imam neku akciju za SBB pa nije strasno mesecno, tako da cekam do kraja godine da vidim dal ce poskupeti a nadam se da hoce da mogu da otkazem taj ugovor i onda cu uzeti samo net + tvviet i to ce biti jeftinije od SBB a mnogo bolji izbor kanala cu imati

Tako da ko ima mogucnost samo net da uzme + neki dobar IPTV mislim da je to dobitna kombinacija

Ne bih se ja nikako odrekao SBB-a. Gleda se na 3 tv-a, kvalitet slike bolji od svakog IPTV-a, vracanje 7 dana unazad, stabilnija opcija, lakse rukovanje ... Jedino fale Arene, ali sto neko napisa mozda je bolja opcija za malo vise para dodati MTS
 
Ја сам за арене узео поларис, плаћам 500 динара месечно све канале. У том моменту је била акција све за 500 колико је било само и за арене. Мана је што арене нису хд. Колико кошта та тввиет листа ако није тајна (може и на пп) и шта све има од спорта?
 
Ја сам за арене узео поларис, плаћам 500 динара месечно све канале. У том моменту је била акција све за 500 колико је било само и за арене. Мана је што арене нису хд. Колико кошта та тввиет листа ако није тајна (може и на пп) и шта све има од спорта?
Evo imas ovde sve http://tvviet.gs

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Јел ово сав списак канала? Неко је у другој теми окачио да има планет спорт, овде га не видим. Генерално то није пуно пара, кад би укинуо хбо на СББ-у и поларис, листа би ме изашла исто толико а имао би арене у хд-у
 
Kako ne vidis, kada odes na kanale imas ceo spisak...ima i planet sport od 1 - 5....Imas sve Arene, Sve Sk, Sve planet sportove, sve HBO...
 
Кад кликнем на пуни пакет, па на више канала, избаци листу али без планет спорта. Додуше видим да изнад пише наранџастим словима "Ponuda koju sada vidite, nije potpuna."
 
Cudno meni izbaci sve kanale, mozda zato sto sam logovan... Najbolje je da mu trazis test i videces sta ima sve od kanala
 
Ишао сам сад на распоред, па у оном падајућем менију сам видео списак свих канала. Хвала у сваком случају.
 
Znači bukvalno u browseru se gledaju kanali? Uz instaliran VLC ili Ace Stream?
 
Moze u browseru da gledas. Imas i androdi aplikaciju, kodi add on a mozes i da trazis listu pa ubacis sam gde hoces

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Jel nasao neko gde jos imaju Arene u FHD osim tvviet?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
ahahahah exe net :D
ima i Telekom hehehe
reddevils isto ima, mada ne znam na koje mislis, sr il hr
ima obe
 
Pa mislim da covek nije mislio na legalne provajdere, cim je spomenuo tvviet.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno