Šta je novo?

Konfiguracija do 65k

branko95

Poštovan
Učlanjen(a)
10.08.2017
Poruke
20
Poena
54
Pozdrav, sastavljam drugu novu konfiguraciju pa mi je potreban savet. Budzet je 65k. Racunar ce se koristiti za gejming, tacnije csgo. Ne zeli polovan racunar, samo moze grafa polovna i to sa garancijom, mogu i madjari sa kp. Ja sam nesto gledao da mu uzmem i5 8600k i h310, svejedno nece overclock. Ali je to malo preko budzeta, pogotovo sto uz njega ne ide kuler. Tako da razmisljam o 7600/8500/8600/9400f. Ne bih mu kupovao ryzen posto slabije radi csgo na njemu, a on samo zbog toga uzima racunar.
Sto se tice graficke gledao sam polovne 1050ti/1050/560/570. Oko 100e bi max dali za graficku.

Nesto sam mu ja planirao:
i5 8600, h310, 8gb ddr4, 120/240gb ssd, lc600h. To mu dodje nekih 420e, procesor sam racunao oko 230. Ostaje 130e za kuciste i graficku.

Ako mozete da mi date neke predloge sta bi mogao da mu uzmem? I savet koje napajanje i kuciste?
 
Odakle ideja da csgo slabije radi na Ryzen? CS:GO mi je bio na 200+ fps na starom i5 2500K, to je već "matora" igra koja više zavisi od grafičke nego od CPU. Ryzen je više futureproof od Intela a o razlici u ceni da ne pričam...
 
Pa i na mom starom 3770 radi na 200+. Csgo mnogo vise zavisi od CPU.

Generalno na netu se dosta ljudi zali da slabije radi, ja nisam licno imao kontakt sa ryzenom i csgo, skoro su na nekom turniru u HR imali dosta problema sa ryzenom.
 
Odakle ideja da csgo slabije radi na Ryzen? CS:GO mi je bio na 200+ fps na starom i5 2500K, to je već "matora" igra koja više zavisi od grafičke nego od CPU. Ryzen je više futureproof od Intela a o razlici u ceni da ne pričam...
Ovo nije tacno, csgo je bas naprotiv cpu heavy igra!
Po meni 8600k + z370 + neko solidno hladjenje, malo oc taj cpu i mocice lepo da se igra bez padova ispod 250 fps
Ako ne moze da uklopi u budzet bolje da saceka malo dok skupi jos neki dinar.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ovo nije tacno, csgo je bas naprotiv cpu heavy igra!
Po meni 8600k + z370 + neko solidno hladjenje, malo oc taj cpu i mocice lepo da se igra bez padova ispod 250 fps
Ako ne moze da uklopi u budzet bolje da saceka malo dok skupi jos neki dinar.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Pa on hoce sad da uzme, posto nema trenutno uopste racunar nece da ceka. Ja sam licno za 8600k, koji planiram i sebi licno da uzmem za par meseci, ali je on za par hiljada kratak. Cak i da uzmem sa h310 opet mora malo vise da se da za i kuler i za napajanje.
 
Meni je fps u plafon na max podešavanjima 1080p. CPU usage 30-40%. Svaki noviji cpu će bez problema izgurati vremešni kanter.
 
Ljudi koji igraju competitive csgo stave rezoluciju 1024x768, detalje na minimum i fps 300+, jer je igra zivi raspad, od fps-a zavisi kako ce pucati puska :)

Blagi uzas od igre.
 
Na zalost cs:go kao competitive igra bez 8700k ne moze da se igra bez padova fps-a, i5 4460- 5v5 padovi fps-a idu i na 120, [email protected], idu padovi do 180fps, i5 8600k stock, padovi do 170fps, [email protected] nema padova ispod 250fps, dakle svez windows, od programa teamspeak i sve na low + rez 1280x1024.

Sada zavisi kome sta znaci i kome je sta dobro, naprimer gore sto kaze weedman njemu je isto da li ce biti 300 fps ili 150 jer nece primetiti razliku, ili mu ta razlika nece ni biti bitna, ali ovde pricamo o ljudima koji se igraju na 144/240hz monitorima tako da je bukvalno svaki pad fps-a vise nego primetan.
 
Haha da mada to meni nema smisla, na 24" ne mogu ispod 1080p,sve ispod toga mi je minecraft :)
Nego, r5 2600,b450, 16gb ram i 500gb ssd ti izlaze na KP oko 400evra,pa razmisli. O lošijem radu ryzena nemoj niko da te laže... CV samo igram, nikad drop video nisam ispod 280fps sa rx 580 8gb...
 
Ako se ide na Intel svakako 8600K/8700K, ili to ili Ryzen.
 
Da ali on pominje u prvom postu 8600 bez K i neku h310... To je po meni mnogo loše rešenje za brdo para,a nikakav potencijal za OC i budućnost... A 8600K (o 8700K da i ne pričam) i prosečna z370 ploča ce ga izneti 150 evra više... Po meni za OVAJ budžet Intel nije opcija...
 
Poslednja izmena:
On se slabo razume u kompove, tako da bilo kakav OC ne dolazi u obzir. Ne treba njemu cpu sa mnogo jezgara za buducnost, nego za gejming. Gledam da uzmem zakljucanu verziju i5, posto nismo pri budzetu za 8600k i z370. Nisam iskljucio ni kupovinu ryzena.

I sam znam da se mora dodati bar 150-200e da bi se uzeo 8600k sa valjanom mb i napajanjem, kulerom i sl. Zbog toga vas i pitam za ovaj budzet sta je najpametnije uzeti.
 
U tom slucaju Ryzen 2600(X) i B450 ploca, kao sto su ljudi predlozili.
 
Kuciste MS Industrial Cyclops V. Napajanje Chieftec ELP-600S.
 
Ne znam baš za taj Chieftec, ELP serija je namenjena za office mašine (prema njihovim specifikacijama), i nema puno testova o njemu. Ja sam svojevremeno odustao od njega. Ima za tu lovu (plus neki dinar) Seasonic modularno 520w ili 620w čini mi se.
 
Ne znam baš za taj Chieftec, ELP serija je namenjena za office mašine (prema njihovim specifikacijama), i nema puno testova o njemu. Ja sam svojevremeno odustao od njega. Ima za tu lovu (plus neki dinar) Seasonic modularno 520w ili 620w čini mi se.
Zaboravih da moze i sa oglasa da se uzima. Nije losa ELP serija, tiha, hladna, efikasna napajanja. Za 50e kod nas je dobra kupovina, kad je nestao Raidmax Cobra 800-AE Gold (koje je zapravo sasvim korektno sa komponentama s obzirom da je kostalo 50e novo, ja sam prvi imao averziju prema Raidmax napajanjima).

Bolje je uzeti Seasonic, naravno, ali ako je budzet tanak i ova sto sam naveo su dovoljno dobra, bolja od 600H-12 i slicnih.
 
Poslednja izmena:
Netacno. Cobra Bronze jesu losa, ovaj model koji sam pomenuo nije.

https://www.overclockers.ua/power/raidmax-cobra-rx-800ae/

Nippon-Chemicon i Teapo kondenzatori, dobra stabilizacija, dobra efikasnost i tiho pod opterecenjem, za 50e sa domacom garancijom je bilo odlicna kupovina.

@BokiPK je iskopao recenziju, njemu ide "kredit" :)
 
Poslednja izmena:
Vise verujem ljudima na jonnyguru forumu nego pijanim rusima i nekoj placenoj recenziji.
Imao sam raidmax silver 550w napajanje, vent poceo da krci posle mesec dana. Smece.

Ima na kp Seasonic Focus Gold modularno 450w za 70eur, sasvim dovoljno ako vec mora da se skrtari
 
Poslednja izmena:
Okaci Johnyguru recenziju za ovaj konkretan model koji sam naveo, nisam uspeo da pronadjem.
 
Nije se pisalo nista o tom modelu, pisalo se u globalu da Raidmax kao marka ne valja, ja sam i sam to pisao.

Raidmax kao i vecina ostalih brendova ne proizvodi svoja napajanja, vec lepi nalepnicu, tako da mora da se gleda od modela do modela.
 
Nekako sam mu sklepio 8600k i sve ostalo, samo ima jedan problem. 5000 mu ostaje za napajanje, da li uzeti za 5k neko napajanje ili ipak preci na ryzen ili non K procesor.


Edit: Sad tek videh da je neko postavio ovaj raidmax cobra, hvala.
 
Poslednja izmena:
Nekako sam mu sklepio 8600k i sve ostalo, samo ima jedan problem. 5000 mu ostaje za napajanje, da li uzeti za 5k neko napajanje ili ipak preci na ryzen ili non K procesor.


Edit: Sad tek videh da je neko postavio ovaj raidmax cobra, hvala.
Bilo na bench oglasima evga g3 supernova za 50e vidi to da li mozes uklopiti

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
стави цобру и не брини.
 
Nazad
Vrh Dno