Šta je novo?

i5 2500 skace temperatura

Skamer

Poštovan
Učlanjen(a)
24.02.2019
Poruke
481
Poena
80
e ovako imao sam pre njega xeon e3 1220,toliko je stabilna temperatura bila da nemam reci,nije mogao ni 60c da dostigne. ot kad predjoh na ovaj i5 2500,digoh ga na 4,2ghz,temperatura cepa cak i u igrama kad je na nekih 60% opeterecen,ide cak i do 75c pa mi obara takt na 3,8ghz cim dostigne tu tacku od 75c. nije mi jasno zasto se toliko vise greje. pasta menjana juce,kuler arctic freezer onaj stariji model
 
Snizi malo napon ako moze.
 
pa sve fabricki brate. oko 1240mV. probacu,ali ploca mi nije bas prijateljski nastrojena zato sto je Intel ploca.
 
2500 ili 2500k?

Koji tačno kuler, svi su Freezer-i?
 
Velika je to temp za 4.2. Nesto nije u redu,il je kuler konveksan a cpu konkavan, ili obrnuto,ili vent vrti sporo, ili je deff voltaza previsoka tek, trebalo bi da je malo niza temperatura. Za pocetak fiksiraj voltazu u biosu na 1.2 ili i manje ako bude htelo da radi

ALI, 75c za sendi nije visoko. Dok je ispod 80-85 nije zabrinjavajuce
 
Poslednja izmena:
I koja ploča, jer ne može na svakoj da se klokuje?
 
Ploca je Intel DP67BA. Procesor je non-k. Pa nagurao sam u biosu mnozioce maksimalne i dodao 104mhz osnovnog takta. To mu dodje 4,2ghz pri jednom jezgru. U biosu imam samo opciju da mu stavim fiksnu voltazu. Nisam probao,ali izgleda da ce mu uvek stojati ta voltaza,nece moci da ima one stvari za ustedu energije,pa ce uvek da bude vruc procesor,to mi se ne svidja. Nema opcija da se stavi gornja granica voltaze,a da sve drugo radi normalno. A kuler izgleda da se zove Arctic Freezer 7 Pro Rev 2,evo linka slike:

Jel dobar ovo kuler uopste?

https://www.overclockers.co.uk/media/image/thumbnail/HS035AR_24116_800x800.jpg
 
Naravno da nije,ali dovoljan za zakljucane procesore.

Inace,mislim da na tvojoj ploci taj cpu moze da se natera na 4.3ghz bez dizanja bclk takta, proveri.
 
Super i ako te ne zeza posto si se igrao sa bclk, ja to izbegavam... I mozda ti pasta nije dobra? Svakako treba bolji kuler, ja sam i5 2500K na 4.2 hladio sa CM Hyper 212 EVO i znao je da dodje na 65°.
 
Non K procesor ne možeš klokovati, jedino se kod nekih ploča može podesiti da sva jezgra rade na max turbo kloku/množiocu, to je kod treba da je 3.7Mhz, ali mislim da to može samo na nekim Z i nekim H77 pločama(obično malo kvalitetnije MSI, GB, Asus), na toj Intel nisam siguran. Mada pitanje koliko je to sigurno jer se non K, greju više od K, i pitanje koliko će biti stabilno da duži period.
Klokovanje promenom "base" kloka, nije preporučljivo.
 
Poslednja izmena:
Netacno. Ne pisi o stvarima koje ne poznajes.
Svaki zakljucani i5/i7 moze da se klokuje 400mhz preko svog maksimalnog boost kloka. Primer, " the max overclock you can get in a non-k i5, i7 CPU is the max turbo multiplier +4 bins, so a 3770 (3,9 max turbo) should be able to reach 4,3ghz at one core mode"

Davnih dana sam 2500 klokovao na z68 ploci dizanjem mnozioca, mislio sam da je 600mhz preko boost kloka ali moze 400mhz, dakle 4.1
 
"... at one core mode..., molim prozivanja:) onih koji su to radili samo do turbo kloka jer im je ploča toliko dala. I sve svodi na: samo na nekim pločama, tako možda je tvoja ploča bila bolja...

Ako ti te stvari poznaješ napiši lepo kako na toj intel ploči, i na kojim pločama može.

Inače to je ovo:
limited%20overclock.jpg


Tako možda samo sa jednim jezgrom i samo na nekim pločama koje daju da otključaju procesor.
 
Poslednja izmena:
Ponovo, ne pricaj o stvarima koje ne znas. 400+ na 1-2-3-4 jezgra,kao sto i jeste na toj slici,ali posto se ne razumes ne znas ni da vidis (+4 +4 +4 +4, misli se na mnozilac i za koliko moze da se podigne,ljubicasti deo tabele). 2500k na stock na 3.7 ne bustuju sva 4 jezgra, vec na 3.4, sto uz OC izadje na 3.8 (+400mhz). Inace, mislim da ima neki workaround i da moze da se potera 3.9 ili 4ghz na sva 4 jezgra, umart ili turok su ovde na forumu pisali o tome mozda, pa ih pojurite koga zanima.

Moze na p67,z68,z77. Momak koji je pitao ima intel plocu, ako je p67 moze,ako je q67 nisam siguran, ako je h67 ne verujem
 
Poslednja izmena:
Savrseno mi radi na 104mhz,na 105 nece. Takodje sam i dodao tih 400mhz,to je istina. Ipak moze fino da se clocka i stabilno perfektno. Kuler u gornjem delu mi nije lepo nalegao,izgleda je bio ispao malo. Utegao sam ga i sad ne prelazi 65c.
 
Eh te intel zabice, umeju ovakve probleme i rasprave da naprave. :D
 
da...te zabice su epic fail sto bi se reklo. pokrice ih trava zaborava zauvek.
 
Nazad
Vrh Dno