Šta je novo?

Pomoc crkao adapter za tv

cobraman

Slavan
Učlanjen(a)
05.02.2009
Poruke
1,369
Poena
395
Moja oprema  
Laptop
Asus vivobook pro 15 oled
Mobilni telefon
Huawei p30 pro
Pametni uređaji
Huawei gt2
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
... Za tv sony kdl 48w705c...19.5v, 5.2A...danas poceo da zuji glasno... Ja raskacim i izmerim, ima 19.57...opet zakacim i na samom paljenju tva, nesto pucnu unutra i mrtav... Uspeo sam ga rastavim i vidim da je crn osiguracic u njemu i neki bakarni kablic prekinut... Ima li neko da se bavi ovom elektronikom od nasih ovde sa foruma, orginal adapter 10 soma... Moze li se sta uciniti... E da jos nesto, u trenutku kad je on crkao ispade i osigurac 16A u stanu... Pomooooc drugovi! :wall:
 
Poslednja izmena:
Slika bi pomogla
 
Stize, a ovaj limic sam izgleda ja polomio prilikom skidanja seme mi j... krvavo! Elem mora jedna nnapomena! Pre nedelju dana isti ovaj adapter crkao kolegi, isti tv totalno... Odnesem moj da proba i radi... Samo upalio na 10sec. I sad bas meni da crkne, da li je mogao njegov tv da prouzrokuje kvar mog adaptera, nesto mi previse slucajno... Elem evo i par slika i imam i njegov neotvoren pa ako moze da se nesto i kombinuje od delova...
 

Prilozi

  • IMG_20190310_213554.jpg
    IMG_20190310_213554.jpg
    1,002.8 KB · Pregleda: 95
  • IMG_20190310_213535.jpg
    IMG_20190310_213535.jpg
    981.6 KB · Pregleda: 93
  • IMG_20190310_213437.jpg
    IMG_20190310_213437.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 90
Poslednja izmena:
glavno sta crkava u tim adapterima su na ulazu osiguraci, diode ili komponente vezane za hladnjake
 
Osim sto je naglo prozujao, bio je i bukvalno usijan ma dodir... Da ponovim imam jos 1 isti neispravan ako neko moze pomogne u poravci...
 
na slici se vidi da je izgoreo crveni osigurac sa oznakom f1 ali one retko izbiju bez razloga
 
Veliki kondenzator je nabubreo, a moguce ni da ovi mali nisu bolji. Uglavnom kad se to zameni i onaj osigurac, eventualno pregleda da li negde ima i neki kratak spoj, trebalo bi da proradi.
 
Ima li neko sa foruma da je elektronicar, da bi moglo da se dotera do njega da pogleda, zameni sta treba i naravno naplati rad...
 
Da li moze adapter od aony laptopova, 19.5v, 6.2A...isti je dzek, ima polovnih za 15ak evra...
 
Isti napon a veća snaga, može samo proveri + i - dali su isti polaritet.
 
Jos samo jedno, nazovem tv servis u gradu informativno, kaze rade popravku i zamenu komponenti adaptera ali kaze moraju da se zamene i elektroliti u samom TVu... Kao radice al ne dugo ako se ne odrade oba... Da li me samo lozi ili ima tu istine?
 
Pa moguće je da je napajanje crklo zbog nečega u TV-u ne samo od sebe.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno