Šta je novo?

PCSX2 emulator podesavanja za ps2 igre za 60 fps

ljubinko

Cenjen
Učlanjen(a)
07.08.2009
Poruke
518
Poena
170
Najbolja podesavanja za pcsx2 emulator za 60fps-a :)

pogledajte baze framerate adjust u emulatoru

iQ0KRxA.png


3dE7q3D.png


uzivajte :wave:
 
Ja poslednjih 7-8 meseci na PCSX2 emulatoru sa R5 2400G igram samo PS2 igre koje nisam ranije prešao, 98% igara na emulatoru radi kao sat :)
Nzm koliko je uopšte ovaj način igranja PS2 naslova popularan kod nas ali emulator koji bez problema emulira konzolu moje mladosti..... NEPROCENJIVO !!! :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
dva krstena jezgra i relativno solidna dx11 grafika.ja sam zbudzio originalni setap sa logitech pro dzojstikom i trinitronom,nema tog emulatora koji moze tome da pridje.
 
dva krstena jezgra i relativno solidna dx11 grafika.ja sam zbudzio originalni setap sa logitech pro dzojstikom i trinitronom,nema tog emulatora koji moze tome da pridje.
Živa istina !!!

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Fin emulator. Radi super. Jel moze neko da preporuci neki dobar plugin za grafiku i zvuk?
 
nema potrebe,sve imaš već spakovano,sem ako kopčaš bežično ds4 ako se sećam dobro,treba ti posebna verzija lillypada sa podrškom za scp toolkit.
 
Mislis da su dovolji ovi njegovi default pluginovi? U pricipu sve radi extra, samo sam pomislio da mozda ima neki jos bolji plugin za grafiku da malo smanji "mutnoću" slike :)
 
Ja poslednjih 7-8 meseci na PCSX2 emulatoru sa R5 2400G igram samo PS2 igre koje nisam ranije prešao, 98% igara na emulatoru radi kao sat :)
Nzm koliko je uopšte ovaj način igranja PS2 naslova popularan kod nas ali emulator koji bez problema emulira konzolu moje mladosti..... NEPROCENJIVO !!! :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Sta je bese imao PS2 od ekskluziva koje nisu nikad videle PC ?
 
Sta je bese imao PS2 od ekskluziva koje nisu nikad videle PC ?
Shadow of Colosus, God Of War, Okami, ICO, Gran Turismo....
Postoje i serijali koji su svoje začetke imali na PS1 i PS2 (kao i na nekim drugim tada aktuelnim konzolama), MGS, RE, Silent Hill, kasnije su portovane na PC i druge novije konzole...
Da se ne lažemo, igranje ovih "starijih" naslova će leći najviše onima koji su u to vreme imali ili su jako želeli da imaju PS2.
Recimo jasno je da je ta konzola namenjena CRT televizorima i u nativnoj rezoluciji te igre danas na wide televizorima izgledaju loše.
Međutim kada se preko emulatora uključe razni filteri i rezolucija se prilagodi današnjim standardima onda se dobija jedna sasvim nova dimenzija igara.
Ali ne postoji dostojna zamena za PlayStation 2 nakačenu na dobar CRT.
Ali ko nikada nije isprobao kombinaciju PS2 i CRT neće znati o čemu govorim [emoji1]

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Hvala za info.
Sta ga znam, nikad nisam patio za PS2, u to vreme je bilo toliko kvalitetnih PC naslova...

Secam se samo za Metal Gear Solid 1, da je bio vrh kad sam ga probao i kratko nesto igrao, jer nisam znao sta cu sa gamepadom :d
 
Imam ih za PS3 na disku.
Metal Gear Solid HD Collection se zove, svi MGS do 4. dela (bez njega).
 
Odličan emulator,ja sam ga instalirao odavno zbog Burnout 3 i dominator(imaju glitch da je nebo crno,ali lako se rešava),wrc 4 i Black.
Sve radi odlično i u 1080p izgledaju skoro kao remastered verzije za konzole novije generacije.Preporuka.
 
apskejling interne rezolucije u podesavanjima samog video plagina.mutnocu resavas bas sa tim,a u samom emulatoru imas peceve za 16:9.dosta ranijih igara ima skoro lo fi assete i pojacana rezolucija,deinterlacing itd ne cine im uslugu (npr SH2).taj problem,zavisno od ukusa moze da se resi sa daljim filtriranjem slike,ali blag scanline po mom misljenju je ultimativno resenje ako displej na kojem igrate ima donekle krstene crne (va i oled paneli).
 
Jasno. Imas bas dosta raznih podesavanja... Treba ubosti kombinaciju koja najvise odgovara. Pretpostavljam da je najbolje izabrati ono Hardware jer tada se koristi graficka karta za obradu grafike?
 
ne,i dalje većinu radi CPU,ali jeste bolje i to dx11 ako imaš mogućnost.nije neka nauka,digneš rezoluciju da se poklapa sa rezolucijom tvog displeja ili ako imaš konja 2x,4x itd i tako faktički radis supersample AA,upališ filtere po ukusu,poigraš se sa widescreen pečevima i forsiranjem 480p (mada npr meni dobar deinterlacing je bolje rešenje jer ja lično želim više da izgleda kao na besnom CRT-u nego da bude uslovno rečeno HD) i to je to.
 
A gde su ti filteri u podesavanjima i ti pečevi za widescreen?
 
već sam ti odgovorio,jedino da ti dođem kući i podesim...
 
Sta je bese imao PS2 od ekskluziva koje nisu nikad videle PC ?

Fatal frame, Primal, Tenchu, Clock Tower 3, The Getaway, Ghosthunter, Onimusha, Sly Cooper, Tekken, SOCOM, Galerians: Ash, Jak 3, Persona 3, MGS 3: Snake Eater, Black, Killzone... Konzola sa najvecim brojem sjajnih igara.
 
Iskreno, osim MGS3 i KZ1, za ove ostale nikad nisam ni cuo.

Zar nije PS3 bila konzola sa najverim brojem ekskluziva :)
 
računaj i SH2 jer je među gorim portovima ikad,ne samo na PC-ju već i na drugim konzolama,a bogami i RE4 tek na wii-ju je dobio dobar port...i ovo je prvo sa glave,ima toga na kila još.
 
Jos jedno pitanje vezano za PCSX2... Da li je bitno koja verzija BIOS-a se koristi u emulatoru - USA ili EUR? Jel ima veze ako je BIOS u emulatoru USA, a igra je PAL?
 
mislim da je nemoguce odgovoriti bez uplitanja piraterije,koja je najstrozije zabranjena na forumu...uglavnom nije bitno,najverovatnije ce raditi kako treba svakako i ne bi inace ni video razlike.
 
Nazad
Vrh Dno