Šta je novo?

HDMI kabal, iz PC-ja, pregoreo plocu na TV

zelvel

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
30.08.2012
Poruke
332
Poena
170
Otvaram temu jer mi se upravo to desilo. A desilo se jos nekima iz moje okoline.

U mojoj familiji se to desilo. Pregorela je ploca na TV-u i kada su posle nekoliko dana doneli drugi TV povezali su ga sa HDMI kablom i odmah je crkao i drugi TV. Logicno razmisljanje je da nesto nije u redu sa kablom.

Povezao sam (pre dva meseca) novi HDMI sa TV i juce mi je pregoreo ulaz na TV. Odnosno TV vise ne vidi HDMI. Povezao sam drugi TV i on vidi HDMI. Ne treba mi majstor da bi zakljucio da je ulaz pregoreo.


Ovo pisem da bi bilo ko, mogao da nadje na internetu, temu o ovom preblemu.
 
Poslednja izmena:
Staro pravilo,kad nesto pregori,kablovi koji su na taj uredjaj bili prikaceni se vise ne koriste

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da kad bi znali da je crkao TV zbog HDMI kabla. Prestao je da radi. Mozda je crkao TV. Pa tek kad su povezali drugi i on crkao onda je bilo jasno da je do HDMI. Nema nacina/logike da se zna da je televizor prestao da radi zbog kabla.
 
Meni kada je SBB menjao d3 i kada su ga povezali sa TVom istog momenta je riknuo HDMI ulaz....Povezali su ga sa drugim i posle par dana i taj je crkao....Kabl je isti bio kao na starom uredjaju. Odgovor koji sam dobio od SBBa je da je u pitanju verovatno neko nevreme kojeg njje bilo.......

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Da kad bi znali da je crkao TV zbog HDMI kabla. Prestao je da radi. Mozda je crkao TV. Pa tek kad su povezali drugi i on crkao onda je bilo jasno da je do HDMI. Nema nacina/logike da se zna da je televizor prestao da radi zbog kabla.
Ti rece da je pregoreo prvi. A i mozda nije hdmi kabl pokvario tv,mozda je taj tv pokvario kabl

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Meni kada je SBB menjao d3 i kada su ga povezali sa TVom istog momenta je riknuo HDMI ulaz....Povezali su ga sa drugim i posle par dana i taj je crkao....Kabl je isti bio kao na starom uredjaju. Odgovor koji sam dobio od SBBa je da je u pitanju verovatno neko nevreme kojeg njje bilo.......

Sent from my LEX820 using Tapatalk

Nije do SBB. Jer HDMI je poseban a njima treba HDMI (drugi ulaz) predvidjen za d3.


Ti rece da je pregoreo prvi. A i mozda nije hdmi kabl pokvario tv,mozda je taj tv pokvario kabl

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


Ne DVA TV su crkla kod sestrica a meni je otisao ulaz, hvala bogu.


U ovoj temi su vec prijavljena 4 televizora koji su crkli zbog HDMI. Moj kabal je NOV kupio u "Nebo" firmi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno