Šta je novo?

Pomoć oko literature za maturski rad

Markic

Slavan
Učlanjen(a)
15.02.2013
Poruke
4,247
Poena
475
Moja oprema  
Laptop
Macbook Air M1, HP Pavilion 17
Mobilni telefon
Google Pixel 8 Pro
Pametni uređaji
Galaxy Watch 4 Classic
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav ljudi!
Jel zna neko neku literaturu koja će mi pomoći oko izrade maturskog rada na temu "Istorija razvoja Android platforme"?
Bilo kakva pomoć je dobrodošla, poželjno je da je u formi knjige, ali i sajtovi su dobrodošli. Samo da je što opširnija i da obuhvata lepo razvoj što stock android-a, što custom verzija samih proizvođača.
 
Poslednja izmena:
Nisam ni planirao da prepisujem, nego čisto da imam da navedem nešto osim običnih sajtova. Hvala vam za ovo, ako ima još neko neke predloge slobodno šaljite. Može čak i paralelno neka priča o razvoju smartphone-a i OS-a.
Mislio sam čak da pomenem i Chrome OS (Jel mislite da je to okej? Ja nekako vidim taj sistem kao evoluciju Androida, pogotovo što je primarni za tablet računare)
I možda neka priča, ako mi zafali materijala, o novom Fuchsia OS-u kao na kraju, o nekoj budućnosti?
Šta mislite o ta dva predloga?

Kad završim šaljem, do kraja marta nadam se.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Koliko strana je preporuka za marirski rad? Ne verujem da je preko 30-40. Prema tome se rukovodi.

Gledaj da ne ideš van teme i da sve sto pišeš, a preuzimaš ili prepričavaš, staviš kao referencu koju na kraju u poglavlju "Literatura" navodiš.

Bilo bi dobro da imaš dijagrame, trendove razvoja i tome sl.

Pokušaj sistematski da obuhvatiš šta je to sve uznapredovalo za ovih 10-ak godina. Počni od bezbednosti, UI-a, funkcionalnosti, ..., pa dalje navodi nekakvim redosledom.

Svakako pomeni open source kod i nezavistan razvoj launchera. Obuhvati njihove prednosti i mane u odnosu na ono što nude kompanije.

Ne verujem da ste radili razvoj nekih aplikacija ali ako ste pominjali možeš i to da uzmeš u obzir. Ne kao primer aplikacije već IDE koje se koristilo za to.
 
Preporučljivo je između 15 i 20 strana, trudiću se da što manje idem van teme. Znači Chrome OS mogu slobodno da izostavim?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Chrome OS is an operating system designed by Google that is based on the Linux kernel and uses the Google Chrome web browser as its principal user interface. Google announced the project in July 2009 ...

Android is a mobile operating system developed by Google. It is based on a modified version of the Linux kernel and other open source software, and is designed primarily for touchscreen mobile devices such as smartphones and tablets. Initially developed by Android Inc., which Google bought in 2005, Android was unveiled in 2007, with the first commercial Android device launched in September 2008.

Android applications started to become available for the Chrome OS in 2014, and in 2016, access to Android apps in the entire Google Play Store was introduced on supported Chrome OS devices.

Nije da imaju baš nekavih dodirnih tačaka prilikom razvoja. Pogledaj ovo:

https://futurist.se/gldt/wp-content/uploads/11.03/gldt1103.svg

2019-03-11_160420.png
 
Šaljem vam sa ogromnim zakašnjenjem maturski, međutim još nije završen kompletno, fale fotografije i grafikoni, plus negde fale reference:
https://1drv.ms/w/s!AgQBgb85lX9PpaVnQV601HBtyMoWCw

Razumem da je ovo maturski rad srednjoskolca a ne diplomski na fakultetu, ali kako je to rad iz informatike nedostaje mu malo "informatike". Ja da sam tvoj profesor informatike ocenio bih u ovoj formi rad sa slabom dvojkom.

Tema ti jeste istorija, ali ne treba da bude puko nabrajanje novosti i popularnih tekstova o raznim verzijama Androida. Ja bih ocekivao uvodno poglavlje, od jedno desetak stranica, u kome bi bilo jasno objasnjen Android, njegovo mesto medju drugim operativnim sistemima, komponente (kernel, fajl sistem, standardne biblioteke, u cemu se razlikuje Java na Androidu od "standardne"...), platforme (ARM i x86), itd. A tek onda ide nabrajanje revizija itd.
 
Tema jeste ISTORIJA, a ne arhitektura Android OS-a,
dobićeš odličnu ocenu.
Sasvim solidno sa srednjoškolsko nivo, nije akademski, ali kolko vidim po rečniku biće uskoro
:smash:
 
Poslednja izmena:
Složio bih se zormanic-om.

To je maturski rad i sasvim je korektan za nekoga ko ima 18 godina.

Imalo je tu i par tehničkih detalja oko sređivanja teksta da se popravi ali ako tvom nastavniku ne smeta onda je to OK.
 
Poslednja izmena:
Ako cemo oko tehnickih sitnica... Akademski radovi se generalno formatiraju (barem u mojoj oblasti) kao Times New Roman 12 pts, 2.0 spacing, justified. Lepse izgleda.
 
Hvala ljudi na savetima, formatiranje ću odraditi. I takođe dodati grafikona zastupljenosti verzija. Možda i stranicu rekapitulacije gde je Android danas i šta se očekuje u budućnosti (Fuchsia OS).
Ja bih se raspisao baš dosta, obuhvatio bih i arhitekturu detaljnije, ali jednostavno ograničen sam brojem strana, sa ovih 30 sam daleko ispred većine odeljenja koje ima po 15 strana sa sve slikama, koje ja planiram da prilikom odbrane rada prikazujem na televizoru, čisto da mogu da se primete promene u vizuelnom smislu.

Nego, da pitam još: Imao sam neku ideju da svaka stranica koja se odnosi na neku verziju Androida, dole u uglu, recimo pored broja stranice sadrži i kao "piktogram" u vidu zvaničnog logoa određene verzije (KitKat robot, Oreo robot, Robot sa lizalicom). Šta mislite o tome? I kako to izvesti, pošto bi onda mini fotografija išla dole u footer?



Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Uspeo sam sam da odradim ovo sa piktogramima. Nova verzija je dostupna na linku koji sam postavio gore, možete slobodno da mi kažete jel uredu da ostane sa tim logoima? U ponedeljak šaljem profesoru pa ćemo videti jel on ima neke zamerke.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno