Šta je novo?

iMac 4K 2015 vs 2017 vs LG Ultrafine 4K + Macbook Pro 13 '15?

Z1000

Cenjen
Učlanjen(a)
25.11.2007
Poruke
704
Poena
169
Bavim se fotografijom i prosto sam odusevljen '17 4K ekranom. Zapravo malo je reci da sam odusevljen. Oduvek se znalo da je imac u top tri racunara/monitora za dizajn/foto/video rad, ali 4k uzivo me je razneo:banana:

Iskreno smatram i da je cena za nov bazni model sasvim korektna, ali ipak trenutno nisam u mogucnosti da olako dam toliki novac pa gledam gde bi ustedeo.

Ono sto je meni faktor broj 1 pa nekoliko mesta prazno je kvalitet displayja, sve bazne cak i starije konfiguracije ce mi raditi posao za fotografiju, ali displej je ono sto je najbitnije. E sad, nedoumice...

Da li je 2015 model u kucnim uslovima znacajno tamniji u odnosu na 500cd brightnessa koje nudi 17, da li tih 500cd brightnessa moze nekim 'hackom' da bude dostupno konstantno? Posto sam procitao da se to aktivira samo kada je ukljucen ambijentalni senzor i kada on proceni da je svetlo prejako i da li ista stvar vazi za LG ili je dostupno 500cd kada se slajder pomeri na 100% brightnessa? I kakve probleme ima LG posto svuda negde nalazim da nije savrsen, ima nekih bugova, ali ne znam o cemu se konkretno radi.
Takodje za LG stoji problem nabavke, u SRB nema, ali gledao sam i neke EU sajtove, nema ni tamo, samo na apple sajtu internacionalnom stoji ponuda?

Macbook pro 13 2015 + lg bi mi bili idealna kombinacija, a 2015 4k imac najjeftinija, vidim moze za 800e da se iskopa nekad, samo se bojim da je tih 350cd tamno. (ja sam od onih koji iphone drzi na 100% brightnessa stalno:D i gledao sam novi air sa 300cd (neki merili 340), to je meni bas tamno)
 
Nazad
Vrh Dno