Šta je novo?

Firewall na adsl modemu

kenparker

Poštovan
Učlanjen(a)
08.03.2018
Poruke
50
Poena
60
Zadnjih meseci mi je povremeno prekidala wifi konekcija na laptopu (na ostalim uređajima wifi je radilo normalno). Pokušavao sam sve, od ponovnog instaliranja sistema i drivera, ali nisam našao rešenje. Onda sam slučajno probao da ugasim firewall u podešavanjim mog tp link adsl modema/ routera i od tada evo sedam dana veza nije pukla niti jednom.

Nisam siguran da li je sada sve u redu baš zbog toga što sam ugasio firewall, ali pošto radi neću da ga uključujem.

Zanima me da li firewall na adsl modemu bitan, i da li je pametno isključiti ga?
 
Poslednja izmena:
Bitan je,ne diraj ga. Tvoj problem je sto si imao dva firewall-a u, tj treba ti FW ka spoljnom internetu ali u lokalnoj mrezi se ne stavlja,a ti si imao na tom tp-linku.
 
Bitan je,ne diraj ga. Tvoj problem je sto si imao dva firewall-a u, tj treba ti FW ka spoljnom internetu ali u lokalnoj mrezi se ne stavlja,a ti si imao na tom tp-linku.
Šta sad da uključim FW na adsl modemu, a iskljućim windowsow na laptopu?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Bitan je,ne diraj ga. Tvoj problem je sto si imao dva firewall-a u, tj treba ti FW ka spoljnom internetu ali u lokalnoj mrezi se ne stavlja,a ti si imao na tom tp-linku.

Ovo nema nikakvog smisla.

Šta sad da uključim FW na adsl modemu, a iskljućim windowsow na laptopu?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Nemoj gasiti ni jedan ni drugi firewall. Razlog zbog kojeg je prestala da puca konekcija nakon gasenja HW firewall-a je verovatno delimicno neispravan modem ili ispravljač.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno