Šta je novo?

Sony Bravia KDL-42EX440 - problem - gasi se odmah po uključivanju

zarko.nikolic

Cenjen
Učlanjen(a)
07.03.2013
Poruke
8
Poena
151
Imam problem sa Sony Bravia KDL-42EX440 LCD televiyorom.
Kada prikljucim TV na napajanje (220V AC) TV ponekad ode u Stand by (svetli crvena LED) ali češće se upali zelena LED odnosno TV pokuša da se upali.
U tom pokušaju uključivanja u jedniom trenutku blicne pozadinsko osvetljenje ali se posle 15 sekundi TV sam od sebe isključi - ne svetli više ni crvena ni yelena LED.
Pretpostavljam da u TV-u proradi zaštita koja potpuno ugasi TV.
Ukoliko pritisnem StBy taster na TV-u ili daljinskom upravljacu, pre nego što pozadinsko osvetljenje blicne, TV ode u stand by i tako stoji sve dok ponovo ne pokušam da ga upalim.

Pregledao sam sve elektrolite u PSU - svi mi deluju OK, proverio sam i diode i tranzistore snagaše u napajanju (nema kratkih spojeva)
Od napona na PSU izmerio sam 3.3V i 12V napon - deluje mi OK.
Takođe sam izmerio napon za pozadinsko osvetljenje ekrana (V+ V-) na oba konektora i sve mi deluje OK.
U tom periodu dok TV pokušava da se uključi u ekrani sam uperio baterijsku lampu i na ekranu se nazire Sony logo.

Pomocu USB flash-a sam upucao poslednju verziju firmvera u TV ali TV se ponaša isto.

TV ima dve grane za napajanje pozadinskog osvetljenja, rekao bih da samo jedna grana blicne, druga grana mi deluje mrtva.
Mislim da TV ne bi trebalo da se ugasi sam od sebe ako je jedna grana pozadinskog osvetljenja mrtva.

Na osnovu ovoga nisam siguran gde da tražim problem.
Sve mi deluje kao da je PSU problematčan ali nemam neko naručito iskustvo sa popravkom PSU LCD televizora.
Rekao bih da ekran nije probleatičan (osim eventualno te jedne mrtve grane pozadinskog osvetljenja) ali to bih već nekako sredio ako uspem da osposobim da se tv ne gasi sam od sebe.

Ne znam da li oštećen sadržaj EEPROM-a može da bude uzrok ovakvog ponašanja TV-a. Mogao bih da pokušam i da isprogramiram EEPROM ako bi to moglo da reši problem.

Nadam se neko ima da mi da savet šta dalje da proveravam.
 
Nazad
Vrh Dno