Šta je novo?

xaomi mi8 ili note8 ili mate 10 pro

voki88

Cenjen
Učlanjen(a)
08.11.2014
Poruke
1,645
Poena
110
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 12400f,noctua nh14
Matična ploča
MSI B660M BAZOOKA
RAM
2X8 DDR4 3200mhz viper
GPU
Gigabyte rtx 2080 super
Storage
1tb nv2 m.2 kingston,ssd 240 kingston,1tb toshiba
PSU
Cooler master 750w
Kućište
MS titan pro
Monitor
AOC CQ27G2U/BK 2K 144HZ ADAPTIV SYNC
Mobilni telefon
a52
Pristup internetu
  1. Optički internet
Kao sto naslov kaze koja od ova tri telefona bi ste mi preporucili
Kamera da je dobra pogotovu u nocnim uslovima i displej da je kvalitetan, sta je po vama najbolje uzeti od ova 3 modela.
Nisam neki poznavalac telefona i retko ih menjam.
Trenutno imam huawei mate 10 lite koj koristim od februara prosle godine,ne bi ga ni menjao ali moram da dam lepsoj polovini posto se zali na njen telefon ,a ja da uzmem nesto drugo:D
 
Poslednja izmena:
Mate 10 pro ti je ocaj sa slikanjem u zatvorenom, naprimer u sobi uvece na svetlu, ja sam ga iz tog razloga prodao odmah posle 2 dana.. mi8 nzm nisam imao, note 8 bih ja tu bez razmisljanja sad koliko koji kosta trenutno vezu nemam...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Mi 8, najbolji softver i najbolji chipset, baterija odlicn, konkurentna kamera sa GCam u odnosu na Note 8, konkurentna baterija u odnosu na Mate 10 Pro.

Displej je najbolji na Note 8, to je bez dileme. Da je Note 8 sa SD chipsetom, pa da bude dobra kupovina, ovako je sa Exynosom od pre dve generacije, ne bih mogao to da preporucim.
 
Poslednja izmena:
Radi to ko sat... odlicni su cipseti u sva tri pomenuta telefona sve radi kao sat... razlika u brzini realna je maks 10% ostalo je marketing... bitnije ti je drugo tip kamera, ekran, baterija, kasnija prodaja i slicno i najbitije koji se tebi dopada

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hvala svima na odgovorima razmislicu dobro koji cu uzeti :D
Da kazem samo nisam spomenuo gore na telefonu skoro uopste ne igram igrice.
Imam jedno pitanje oko ekrana spomenutih telefona, kod kojih modela se spominje pojavljivanje duhova nisam siguran da li je to m10p ili note8?da li je neko upoznat sa time ?

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Od ova 3, moj predlog je mi8. Imao sam mate 10 pro, i mi 8 je mnogo bolji u svemu. Noteo 8 je vec stari, i nema sta da trazi ovde, eventualno note9 . Moj predlog je da pogledas i mix 2s. Sem selfi kamere , u izradi je premium naspram mi8.
 
Kao sto naslov kaze koja od ova tri telefona bi ste mi preporucili
Kamera da je dobra pogotovu u nocnim uslovima i displej da je kvalitetan, sta je po vama najbolje uzeti od ova 3 modela.
Nisam neki poznavalac telefona i retko ih menjam.
Trenutno imam huawei mate 10 lite koj koristim od februara prosle godine,ne bi ga ni menjao ali moram da dam lepsoj polovini posto se zali na njen telefon ,a ja da uzmem nesto drugo:D

Ako su ti samo displej i kamera prioritet onda Note 8, koji ima najbolji displey i kameru koja slika solidno u LL ali ima krs bateriju pogotovo na 3/4 g i egde ekran od koga imas vise stete neho koristi. Rizik loma edge ekrana je visetruko veci.
Mi 8 ima solidan amoled displey i jako dobru kameru uz GCam. Mana je sto se mene tice izgled prednje strane zbog ogromnog Notcha i moze da bude mana 64gb interne (ako nadjes 128gb onda super) Prednost je najjaci cipset svakako, pogotovo njegova grafika.
Ako hoces da slikas u LL kao sto rece doct.cor u zatvorenom sa vestackim svetlom onda Mate 10 zaobidji.
Ako si ljubitelj Custom Romova takodje zaobidji Mate.
Sa druge strane ima najbolju bateriju najbolji dizajn sto se mene tice, bez notcheva i edge displeja, 128gb interne, ip68 koji mislim da mi8 nema.
Sad ti treba da odlucis preko kojih mana bi presao i koji tel odabrao.
Rece slavisaj MiMix 2s je bolji izbor od Mi8 pa uzmi u obzir i njega.
Ja bi sacekao Mi9 i za 100-ak eura vise imas najnoviji hardver u lepom pakovanju
 
Da li bi mozda lg g7 mogao da uleti u ovu pricu :D .kakav je sada Lg imao sam odavno g2 koji me sluzio fenomenalno 3 godine. Posle sam cuo sve najgore za te telefone. Da li je sada bolje stanje.
Znam da su za azuriranja bas slabi i da treba dosta vremena da stigne neko azuriranje, da li je sada bolja sutuacija?
Vidim da lg g7 ima samo 4gb ram memroje ,da li je to malo za takav telefon?
Za ovaj telefon sam se slucajno setio pa ajde da vas pitam za vase misljenje.
Inace od ovih telefona iz naslova nekako me vuce vise mi8, procitao sam postove i ubedili da bi mi8 bio dobro resenje ali me sada zanima i g7 sta mislite za taj telefon.
Verovatno vas smaram ali me bas zanima sta cete mi reci za g7 posto nemam nameru da.menjam telefon sigurno jedno 2 do 3 godine :D

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
G7 je odličan, izrada brutalna + dobar zvučnik i ips ekran. Jedino nisam siguran kakva mu je kamera u ll uslovima

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Kamera me je super medjutim nebih ja to preporucio bez garancije ako planira covek da taj tel nosi duze vreme...
To sto pisu ovde poneki da se nista nije promenilo nisu ni prosli pored g7.. sve u svemu lg bez garancije jok...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na oglasima se prodaju sa garancijom od 12 meseci ,24 nigde nisam nasao.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Dosta mi je zanimljiv g7 ima ga na oglasima sa godinu dana garancije za oko 340,350e.

Poslato sa RNE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
^ Zašto majke ti? Zbog pink linija i duhova na displeju? A ne, to je Samsung. Zbog Hulk displeja? A ne, to je Huawei.

Da li je G6 imao problema? V30? V40? G7? ... To što su sa G4/G5 us*ali stvar i nisu se dobro marketinški oprali ne znači da i dalje imaju iste probleme. Naprotiv. I to će ti svaki upućen čovek reći.

Racionalan i pametan čovek će iskoristiti pomračenje uma slepih i uzeti FLAGSHIP model za 300€ a "pametni" će pre*ebati sistem, kapitalizam i svetske hokštaplerske kompanije kupovinom Poco-a i sličnih flagship ubica jer su kompanije greškom izbacile taj model za smešne pare iako nudi sve kao i oni za 3x više novca. Hoće mali Srba ili mali Hindustanac da za 200e dobije sve kao čovek za 1000e, pa sam sebe ubeđuje u svoju neverovatnu pamet.

Elem, da se vratim na temu. Pored G7 možda vredi razmisliti o OP6 ali je veliko pitanje vredi li dodatnih 100€.
 
Nazad
Vrh Dno