Šta je novo?

Odbijena reklamacija zbog toga sto ne znaju sta je telefonu ? Honor x8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MiroslavM

Poštovan
Učlanjen(a)
07.03.2019
Poruke
0
Poena
50
Honor x8 telefon star 2 meseca kupljen u BC GROUP bez ikakvog ostecenja odjednom se ugasio i vise se nije upalio,poslat u servis posle 10 dana oni odgovaraju?Sta su pesnici hteli reci ?
Da telefon kod njih radi ili ne radi pa ne znaju sta je kvar??

Odgovor - " Postovani, Tokom testiranja uredjaja nismo primetili nesaobraznost koju ste reklamirali. U duhu dobrih poslovnih odnosa i poverenja koje ste nam ukazali, uredjaj cemo proslediti u ovlasceni servis radi detaljnog testiranja. Po zavrsenom testiranju bicete obavesteni o rezultatima. U skladu sa Zakonom o zastiti potrosaca i definisanim zakonskim rokovima obavestavamo Vas da Vasa reklamacija nije prihvacena. Srdacan pozdrav, Nepo System Korisnicka podrska | Reklamacije.rs powered by Nepo System Info: [email protected] | Telefon: 011 40 30 100 Korisnicki portal: http://www.reklamacije.rs | Nepo System: http://www.nepo.rs "


Sta raditi sada ?

Slika odgovora - https://prnt.sc/murj2a
 

Prilozi

  • 53669209_274479156803608_4937358072629690368_n.jpg
    53669209_274479156803608_4937358072629690368_n.jpg
    21.7 KB · Pregleda: 246
Nista, cekas.
Standardna poruka da produze vreme za realizaciju reklamacije.
 
i ja sam dobio istu poruku za usisivač, a prethodno me je pozvao serviser i potvrdio da uređaj nije ispravan i da ću dobiti novi.
CTR99, jesi li siguran da je samo formalnost zbog produžetka? MiroslavM, ima li novosti u tvom slučaju?
 
100% samo formalnost kako bi te odlozili.
 
Ista priča i kod mene kad sam reklamirao električnu grejalicu. Na kraju je zamenjena za novu iako su pisali da je reklamacija odbijena.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
I ja sam dobio takvu poruku za rernu, pa mi je posle zamenjena novom. Iskreno Nepo sistem se pravdao da oni moraju po zakonu da posalju odgovor, ma da nisu uspeli da odgovore na moje pitanje " Gde pise u zakonu da moraju prvo da mi ne prihvate reklamaciju"
 
U petak 8.3 je zvanicno biko 30 dana od kad sam predao televizor na servis u winwin. Nije me niko, osim one poruke na 8 dan obavestio. Obratio sam se tržišnoj inspekciji, poslao sta su trazili. Danas oko 15h stize sms sa nekog broja, da mi je televizor u prodajnom objektu. Sta mi je dalje ciniti? Svakako sam u medjuvremenu uzeo nov televizor.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk
 
Traži pare nazad.
 
Da ne otvaram novu temu pisacu ovde. Redmi Note 10, u radu se samo ugasio i nije hteo da se upali. Odneo ga u prodavnicu, oni poslali u servis, i posle 7 dana dobijam ovaj mejl:
"Postovani,

Tokom testiranja uredjaja nismo primetili nesaobraznost koju ste reklamirali.

U duhu dobrih poslovnih odnosa i poverenja koje ste nam ukazali, uredjaj cemo proslediti u ovlasceni servis radi detaljnog testiranja. Po zavrsenom testiranju bicete obavesteni o rezultatima.

U skladu sa Zakonom o zastiti potrosaca i definisanim zakonskim rokovima obavestavamo Vas da su Vasa reklamacija i zahtev odbijeni.".

Sta im ovo znaci, na oci prodavca telefon nije hteo da se upali, niti je vukao struju iz punjaca, sto je i on napisao, medjutim oni izgleda ne znaju sta je sa telefon... Je l jos uvek koriste ovo da odloze reklamaciju ili ?
 
Ako majstor u servisu ukljuci uredjaj i on radi,prodje testiranje,onda ga vracaju.Ako neuspe ,predlozice zamenu.
 
Svaka mu cast ako je uspeo da upali telefon koji se spalio od pregrevanja
 
Da ne otvaram novu temu pisacu ovde. Redmi Note 10, u radu se samo ugasio i nije hteo da se upali. Odneo ga u prodavnicu, oni poslali u servis, i posle 7 dana dobijam ovaj mejl:
"Postovani,

Tokom testiranja uredjaja nismo primetili nesaobraznost koju ste reklamirali.

U duhu dobrih poslovnih odnosa i poverenja koje ste nam ukazali, uredjaj cemo proslediti u ovlasceni servis radi detaljnog testiranja. Po zavrsenom testiranju bicete obavesteni o rezultatima.

U skladu sa Zakonom o zastiti potrosaca i definisanim zakonskim rokovima obavestavamo Vas da su Vasa reklamacija i zahtev odbijeni.".

Sta im ovo znaci, na oci prodavca telefon nije hteo da se upali, niti je vukao struju iz punjaca, sto je i on napisao, medjutim oni izgleda ne znaju sta je sa telefon... Je l jos uvek koriste ovo da odloze reklamaciju ili ?
Ovo je generični odgovor kojim kupuju vreme. Nije niko ni pogledao telefon, sedmi dan od prijema na reklamaciju šalju ovaj mail jer su po zakonu o zastiti potrošača dužni da te u tim roku obaveste šta su preduzeli...
 
To je već tako godinama, čudno da neko nezna za to. U najbolju ruku daje prodavcima šansu da časno postupe ali se retko dešava. U neku rurku je i normalno da se kvar konstatuje i rešava tek u servisu, prodavci su tek posrednik bez detaljnog znanja o uređajima ili mogučnosti za detaljno ispoitivanje. Zato i postoje servisi za određene grupe proizvoda, nema nikoga ko sve zna.
Malo je nezgrapno napisan taj zakon, bilo bi bolje da prodavac samo potvrdi prijem i slanje u servis u utvrđenom roku, onda ne bi bilo zabune.
 
Problem je što se šalje generički odgovor da reklamacija nije prihvaćena, ali se bez znanja i odobrenja vlasnika uređaj šalje u servis na "dodatnu" proveru.
Ovo nije po zakonu i svako kome je tako poslat telefon nakon 8 dana u servis, a nije za to dao saglasnost (pisan trag), može da tuži maloprodaju.

Suština je u tome što servis koji je jedini pozvan da odluči da li je uređaj ispravan ili neispravan, tj. da li je nesaobraznost nastupila usled neadekvatnog korišćenja ili ne, ima toliko posla, da fizički ne može da ispoštuje period od 8 dana ili ih jednostavno boli uvo, jer su navikli da šalju generički odgovor i računaju da će za 38 dana rešiti stvar. Ovo je jako loša praksa koja je postala kod nas standard, ali nije ni prva ni poslednja odredba zakona koja je potpuno obesmišljena u praksi, pokazalo se da smo za to majstori kao nacija.
 
Da, mngo se tu podrazumeva a što izgleda logično kupcu nije isto što i prodavcu. Zašto jednostavno kad može i komplikovano ?
 
Kriv je Zakon... Ovako se i kod mene odgovaralo.
Fora je u tome što reklamacija je pravno izjednačena sa zahtevom, a odgovor po zahtevu mora biti potvrdan ili negativan, i onda ne bi bilo po Zakonu da odgovorimo u tih 8 dana uz naglašavanje da će uređaj biti prosleđen u servis recimo bez izričitog Da/Ne u odgovoru.

Tako da prodavci nisu krivi... Ne mogu odgovoriti Da, jer u 90% slučajeva uređaj uopšte nije ni testiran još, a logično ne mogu odgovoriti ni sa Ne jer bi time proizveli pravno dejstvo konačne odluke po zahtevu, i onda ide Ne + ali nastavljamo forma.

Zapravo nije mana ni u zakonodavstvu, jer je na taj način ostavljen prostor za više od 8 dana za odluku, što naravno sa ove strane znači komotnije poslovanje prodavaca, servisa kome zakonodavac i jeste naklonjen, jelte.
No, lomi se preko rezona kupca koji nije upućen.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno