Šta je novo?

Problem sa novom rx 580

Taz-91

Poštovan
Učlanjen(a)
04.08.2014
Poruke
286
Poena
70
Dakle ovako,drugar uzeo novu rx 580 4gb model nitro + ostatak konf mu je ryzen 3 1300x. 8gb ddr4.
Problem je sto bf1 ocajno radi ne moze da prebaci 40fps.U single player radi normalno ali u multi katastrofa,cpu zakucan je na 100% a gpu varira izmedju 0-99. Prvo smo probali reinstalaciju drajvera,ali onda je bacila neku ljubicastu sliku,nesto kao inverted colors,pa posle pc nije hteo uopste da upali,nakon vadjena graficke i vracenje iste pc je upalio i primio drajvere normalno. Posle smo probali bfv, radi malo bolje ali isti slucaj. Dok Apex legends radi normalno ima 80-90fps bez dropova. Normalno da sam tu posumnjao na cpu bootleneck ali opet gledam na youtubu likovi sa istom konfiguracijom igraju bf1 bez problema, E onda sad je poceo monitor da se gasi na sekundu dve,ne stalno ali ponekad,inace temperatura grafike je normalna,sta to moze da bude?
Probali smo novi bios,novi sistem,nova igra,stari,novi drajveri problem ostao isti.
 
Nije ovo za podforum za GPU (sto se tice CPU usage-a), mala je sansa da je do GPU-a. Sto se toga tice, ako ne koristi ReLive, Chill i ostalo mozete probati da instalirate drajver bez Radeon Settings-a. FreeSync radi po default-u.

Sto se procesora tice, iskljucite turbo, C6 State, cool & quiet i ostale power saving i auto OC opcije u biosu. CPU klokujte na 3.7-3.9GHz, zavisi od primerka sta ce moci, kod mene 1300X sa 1.325V radi na 3.85GHz, to mu je sweet spot. Skinite ParkControl program i uradite unpark za sva jezgra. Iskljucite HPET (High precision event timer) u Device Manager>System devices. Pogledajte da li nesto drnda CPU dok radi igra.

Sto se gasenja monitora tice, svasta moze da bude. Pad napona i/ili lose napajanje deluje najverovatnije, opisi detaljnije.
 
Poslednja izmena:
^nemoj ništa od gorenavedenog da radiš dok ne ustanoviš problem.

1. Koje napajanje imaš?
2. Poslednji Windows 10?
3. Jesi instalirao čipset drajver?
4. Poslednji drajver za zvuk?
5. Da li si deinstalirao prvo drajver prethodne grafičke?
 
U pitanju je seasonic s12ii 620w, poslednji Windows. Novi Windows i sveži drajveri. Nisam ništa instalirao, sto se tice cipseta i zvuka. Nisam znao da je to potrebno.
A sto se tice oc, ne znam dali moze pošto je ploča a320m.
Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne moze oc na toj ploci

Obavezno chipset driver i stavi u power planu razen balanced pa probaj
 
Probaj Directx12 ako je 11, i obrnuto.

Možda multiplejer traži više memorije, probajte pozajmiti od nekog još 8GB pa probati:




Ima videa gde je manja razlika, tako ne mora da znači.

Da li je problem na svakom serveru?
 
Poslednja izmena:
Probaj sintetičke testove da se uveriš da li karta radi ok...unigine...furmark itd...i naravno da li su rezultati u granicama za tvoju karticu i procesor.

Ako tu nemaš problema onda je definitivno do bf1...

Obavezno instaliraj i chipset drajvere i sound drajvere.

Danas su izašli i novi drajveri za karticu...

Na žalost programeri su sve aljkaviji tako da prema simptomima bih rekao da je 80% do bf1....jedino što me malo brine je ta ljubičasta slika ali kao što rekoh prvo testovi kartice....

I da nikako nikakv oc na toj ploči...čak može malo i UC :)....
 
Poslednja izmena:
Da underklokuje Ryzen 3? Kako da ne :D
Mogao bi da klokuje slobodno, steta sto ne postoji opcija.

Posto je A320 ploca i ne mozes da klokujes, uradi ono sto sam napisao, samo nemoj iskljucivati auto-OC opcije.
 
Da underklokuje Ryzen 3? Kako da ne :D
Mogao bi da klokuje slobodno, steta sto ne postoji opcija.

Posto je A320 ploca i ne mozes da klokujes, uradi ono sto sam napisao, samo nemoj iskljucivati auto-OC opcije.

Po nekada dođe feleričan primerak silikona (bilo gpu bilo cpu) i mali UC recimo 2-3% može da pomogne da sistem radi stabilno...ovo je naravno za one koji ne žele da se zezaju sa garancijom...ja sam tako terao jednu gainward 460 karticu bar 4 godine....ako je uc 3% sve ej radilo ako je stafim na defaul pucala je...gubitak u performansama je zanemarljiv...ne kažem da je idealno....ali po meni:

1. Instalirati sve drajvere
2. Pustiti furmark jedno sat vremena
3. Unigine
4. Mem test
5. CPU test
6. Ako je to sve ok onda je do igre...ako nije onda se nešto menja od hardvera ili kao što rekoh probati UC...ali to sam samo ja ;)...
 
Poslednja izmena:
Da underklokuje Ryzen 3? Kako da ne :D
Mogao bi da klokuje slobodno, steta sto ne postoji opcija.

Posto je A320 ploca i ne mozes da klokujes, uradi ono sto sam napisao, samo nemoj iskljucivati auto-OC opcije.
Naravno da moze i to podosta.

Moj r3 1200 radi na 4ghz 1.285 voltaza, stabilan vec godinu dana. Zlatni primerak, nije svaki takav ali opet ima sigurno prostora za undervolt
 
Underklok nije isto sto i undervolt.
 
Probano je sve, i ništa. U multiplayeru očajno. U kampanji radi odlično. I u drugim igrama radi super. Naručeno još 8gb rama pa ćemo videti.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
A nisi rekao brzinu ram-a i da li je jedan štap ili dual?
 
To je verovatno to, ram pravi stutter. 8gb je malo. Posebno ako SP radi normalno.

Obavezno proveriti u sintetici dal je sve u redu sa kartom,ali najverovatnije jeste.
 
Brzina rama je 2666mhz, jedan štap. Grafika je probana u raznim programima i ponaša se normalno.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Biće bolje u dual, samo uzmi istu memoriju
 
Samo da javim da je stigla memorija, radi bolje ali i dalje kad je gužva fps pada ispod 50. Tako da je verovatno cpu bottleneck. U međuvremenu i ja sam nabavio rx 580, i isto u nekim situacijama ni moj i7 4770 ne može da je isprati.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Jel si probao bilo sta od onoga sto sam naveo?
 
Probaj da smanjiš podešavanja za teksture. Stavi sve vezano za texture na medium

I pogledaj ovde

Trun off DX12. I have a comparable system(r5 1600x, rx580 4gb, 16gm ram) and DX12 introduces heavy stutter and overall frame hitches from the moment I join a match.

Turning DX12 off resolved all my FPS issues
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno