Šta je novo?

Gaming slusalice za 100+ eura ???

hamvas

Cenjen
Učlanjen(a)
24.06.2013
Poruke
382
Poena
170
Da li da kupim COOLER MASTER MH-752 ili neke druge ? Slusalice mi trebaju iskljucivo za gaming 7.1. Kupio sam Resident Evil 2 Remake pa bih voleo da mi slusalice docaraju zvukove u igri, naprimer kad Mr.X hoda na spratu iznad mene da osetim da zvuk dolazi odozgo.
 
HyperX Cloud II ili Sennheiser GSP 300.

7.1 na slusalicama je gimmick koji se ne koristi u igrama, kvari zvuk.
 
Da, sto kvalitetnije stereo slusalice ali uz dobar DAC/zvucnu (makar i niskobudzetni model), sto je trosak od jos 50-60e mada u sustini moze da se ubode i polovan Xonar DG/X u plocu (20e).

Ako mikrofon na slusalicama nije prioritet (ili ti ne smeta da koristis dodatni mikrofon) onda za 100-120e moze da se napravi odlican niskobudzetni gaming combo, npr. Superlux HD668b (SR850, HD681, HD7 i slicne) + USB Xonar U7 MK2 (moze i AE ali u PCI-E slot na ploci ili neki od kineskih usb DAC sa pojacalom).




Kvalitetne stereo slusalice nude mnogo bolje, preciznije pozicioniranje i generalno primetno kvalitetniji zvuk od gaming ''5.1/7.1'' smeca.
 
Poslednja izmena:
imo sam cloud II nema sanse da lociras neprijatelja ni sa zvucnom sto dolazi uz njih ni sa xonar dgx ni sa creative blaster Z, za muziku su super!
Hyperx Alpha lociras neprijatelja u milimetrima, nisu bas dobre za muziku.
Zeos na youtjubu je nahvalio puno Mh751/752(rebrand takstar pro 82) i kaze da su najbolji izbor ispod 200$(link), posto su zatvorene mozda nemaju dobar soundstage kao alpha al videcemo, trebalo bi da mi stignu do petka...
za zvucnu preporucujem blaster Z 75e, surround je milijardu puta bolji nego xonar dg(x).
 
Jel neko zna ili da ima ideju zasto Mh752 ne rade na sound blaster Z kartici ? Mozda zato sto imaju malecak impedans maybe ?
 
Nazad
Vrh Dno