Šta je novo?

Cinebench R20

sam633

Slavan
Učlanjen(a)
23.11.2011
Poruke
5,899
Poena
385
Maxon Releases Cinebench R20 Benchmark

MAXON - CINBENCH R20

csm_Cinebench-Banner-Room_e4b3866081.jpg
Nažalost, napravljena je velika glupost, dostupan je samo preko store-a za w10 i macOS.

Dok u isto vreme na dnu zvanične stranice, piše:

Windows 7 SP1 64-bit or higher
Intel or AMD 64-bit CPU
with SSE3 & 4GB RAM

Ostaje da vidimo, da li će biti standalone izdanja.
 
Pa taj preko Store nije klasičen APP. potpuno isto radi kao portabilni.
CB20 4.3+3600a.JPG
 
Kad skineš kao APPX i samo dekompresuješ i pokreneš, to neće raditi.

Jedan mali deo je kriptovan. Samo da bi bio UWP smeće, inače je isto.
 
Poslednja izmena:
8700K delid 5.0.jpg
 
Poslednja izmena:
Je l' taj 8700K koristi i iGPU u ovom testu?
 
ne, iGPU se sam gasi cim ubodes diskretnu grafiku.

sto pitas?
 
Pitam jer je tvoj rezultat za preko 56% bolji od mog 4930K 6C/12T @ 4.25 GHz :crash:

Plus, pokazuje da i7-6700HQ @ 2.6 GHz ima 12% bolji single thread rezultat od 4930K @ 4.25 GHz :lupko:

BTW, Windows 7 je u pitanju :type:
 
pa polako pocinju malo starije masine da pokazuju godine...

ne secam se koliki mi je skor bio na stock kloku.

izvrtecu pred spavanje i na masini sa 6700 cisto da vidim kako ce da se pokaze...

okaci ti svoj rez kad mozes.

mislim da verzija windowsa nema veze sa skorom.
 
odradih i sa 6700, 1927 (single 387)

Annotation 2019-04-13 223210.png
 
'ajde KOLOS, nemoj da se brukaš tu, od tebe se očekuje bar 5.2ghz. :D
 
To kad stavim CLU i copper IHS koji stoji od decembra. :d
 
Evo i od mene nesto :)

Screenshot_274.jpg
 
kakve su vam VR VCC temperature (trebalo bi da se to odnosi na VRM) prilikom testiranja? kod mene je idle oko 70 pa ide do 90 pri R20 testu?
 
Ovo je moje, i to je Prism hladi, single je 48x, mrzi me da ponovo testiram. Dolazi mi jeftinela AIO za vikend, pa cu onda da vidim da ga prznem malo.

cine.png






@Ericm
Koja ploca u pitanju? Ti furas bese neki ITX?
 
Poslednja izmena:
da, Z370-i strix i 8700K na 4.9.
ne znam koliko bi se grejao na defaultu.

nije isto PCH i VRM i ne znam da li je sakriveno i kod tebe jer je to izgleda obicaj da se danas radi na mnogim novijim plocama, narocito nesretni asus. jos jedan razlog zasto sam pitao.

evo Tomica ih isprozivao:



evo i mojega:

Annotation 2019-09-04 235038.jpg
 
Poslednja izmena:
PCH je chipset temp, to sam slucajno osencio.
AMD nema ocitavanja te temp, VR VCC je samo za intel.
Amd ima VRM MOS, dok koliko vidim na tvom screenu, njega nema.


Attention We have a new unprecedented feature since v5.93-3610 Beta: Universal VR temperature monitoring for Haswell and later CPUs
This allows monitoring of VRM temperature also on boards which don't feature dedicated VRM sensors via their SIO/LPC hardware monitors. Values are read straight from the VRM (no mainboard-specific tweaks).
These new temperature(s) are available under the CPU sensor as "VR VCC Temperature (SVID)", "VR VCCIN Temperature (SVID)", "VR VCCSA Temperature (SVID)", etc.
Requirements are:
- Intel Haswell or later CPU (some Haswell or U/Y systems might not support well)
- SVID-compliant VRM supporting Temperature ADC (most do)
- SVID support enabled (sorry, extreme OCers, but this is required)


Inace, Asus vrm temperature i na b450 su katastrofra, idu mislim i preko 110, gde je 125 max.
Da li su hladnjaci losi ili nesto drugo, to vec ne bih znao.

Tih 90c je po meni ok, a granica bi trebalo da bude 125, mada to zavisi.
https://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/asus_z370i_strix_gaming_review/14
Ako pogledas ovo, to je ok na tih 4.9ghz.

Ako si na vodi, blok je resenje.
 
Poslednja izmena:
itx ploca Kolos, to je to.
Retko koja ima odlicno hladjenje vrm-a bez vodenog bloka.
Mnogo je to mali pcb, ali opet te temp su vise nego ok, jer bi tjunk trebalo da bude 125.
Videcu kada mi dodje AIO sta se desava, mada mislim da 60c nece preci vrm.
Amd i intel nisu za poredjenje, a da ne pricam o atx i itx plocama.

Ja obozavam itx i matx ali se nikada nisam usudio da kupim, bas zbog temp vrm-a.
Meni to cim predje 70c postaje problematicno, jednostavno nisam miran, iako je temp vise nego ok.
 
Poslednja izmena:
Uz moju ploču se dobija fan holder, ali ga trenutno ne koristim.

Ne dobija se uz Z370-I, a sigurno bi značio za VRM temp u kombinaciji sa npr. Noctua NF-A4x20-PWM ventilatorčićem.

001.png 002.jpg
 
dobro je, nije strasno, videh da sam u nekim granicama normale citajuci i po netu. itx ploca + klok, verujem da je uz default bios postavke nize, mada ne mora da znaci...

kul je ovo sa ventilatorcicem ako je kvalitetan, mozda probam sa okretanjem fana na krovu da uvlaci vazduh pa da malo pirka po vrm-u kad sledeci put budem cackao nesto oko masine.

hvala na infu, bas me zanimalo da uporedimo...
ako jos neko natrci na temu, neka okaci svoje da vidimo gde smo...
 
neprakticni su mi ovi low profile a i d15s ne diram. probacu sa rotiranjem venta na krovu...
 
Ma to onda ne moze ni da stane, tesko da moze u bilo koje kuciste, ako ima D15 unutra.

Tebi su temp ispod normale, za 5-6c dole koliko vidim, d15 je zasluzan za to.

U principu, nema razloga da brines. Ako bas hoces da budes siguran, onda holder i neka mala noctua, a i to je pitanje da li ce moci da stane, cisto sumnjam.
 
Nazad
Vrh Dno