Šta je novo?

Koji HDD može za ovu matičnu ?

Qaxentius

Poštovan
Učlanjen(a)
15.10.2016
Poruke
334
Poena
70
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 9 5900X | Cooler Master MasterLiquid ML240 Illusion
Matična ploča
Asus ROG Strix X570-E Gaming
RAM
Kingston HyperX Predator 32GB DDR4 3200 Mhz
GPU
ASRock RX 6700 XT Challenger Pro OC
Storage
Samsung 980 Pro 1TB
PSU
Antec HCG 850W 80+ Gold
Kućište
Cooler Master MasterBox TD500 Mesh
Monitor
LG UltraGear 24GN650-B
Miš & tastatura
Asus ROG Harpe Ace Aim Lab edition + Redragon Kumara K552
Laptop
Asus X550CC-XX1010
Tablet
Nemam
Mobilni telefon
Xiaomi 13
Steam
https://steamcommunity.com/id/qaxentius/
Pristup internetu
  1. Optički internet
Crko mi HDD, treba da uzmem novi, matična mi je Gigabyte GA-H55M-D2H, koji HDD da uzmem ?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Moze svaki, a metod izbora ne moze biti eci-peci-pec pa da pogadjamo za sta ti treba taj hdd.
Ako je za OS (neki win) i za skladistenje, dakle particije 2 na njemu, onda neki sto se vrti na 7200 obrtaja.
Koliko veliki i koji kvalitet, to zavisi od para koje si spreman potrositi.
Ako je samo za skladiste moze i sporiji neki...
 
Ako želiš i da podižeš Windows sa tog diska, onda nemoj da uzimaš veći od 2TB. Ako je samo za skladištenje onda bi trebalo da može i veći.
 
Moram uzeti najjeftiniji mogući, nisam pri novcu, a hitno mi treba. Nabavljam Western Digital WD3200AVVS. Nije problem da se poveže sa ovom matičnom ?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nijedan SATA disk nije problem.
 
A zasto ne SSD za pocetak? Imas za 2700 dinara Kingston A400 120GB , kasnije kupi HDD za skladiste.
 
Uzmi 500GB 7200rpm polovan za ~2k na oglasima.
 
I koliko kosta to njesra reparirano? Nekoliko riknulo ljudima iznenada, par slato na spasavanje podataka, mnogo su nepouzdani.
Uzmi bolje 120GB SSD kako je predlozeno za 2700 a kasnije dodaj neki hard disk.
 
Uzeo za 1530 din, 320 GB, Western Digital, 7200 rpm. Stavio sam ga, podigao Windows 10 i nema problema za sada.
 
A sta moze "vredno" cuvati na 320GB ? :)

Mozda 100.000 bitcoin-a kupljenih 2010. a koje nije prodao 2017. ... :eyebrows:
 
pa vredan moze biti npr crtez u autocadu od 20tak mb, tako da je glupo pitanje.
 
Samo bratovih crteza i ostale dokumentacije s poslova koje je radio se nakupilo kod mene 258GB.
A ko cuva na rapariranom hdd (bilo kojem), pa jos tako malom hdd, na kome mozda nece praviti 2 particije, izaziva zlu sudbinu sa znacajnom verovatnocom da ce izgubiti te tako vazne podatke... toliko o gluposti.

Ima desetak godina, kad mi je snaha radila diplomski, a sve sto je pisala i radilia i skupljala kao gradju za isti drzala u jednom folderu na desktopu, njoj bilo lakse tako, nije htela da slusa sta joj se govori (savetuje iz najbolje namere)...
Pobrljavio sistem, ne radi joj komp, aaaaaj kuku... drz ne daj donese batica meni komp, ja i on (a oba duduci za spasavanje podataka) uspemo spasiti celi folder, opravimo sistem i OPET joj kazem(o) da ne drzi to na desku vec u drugoj particiji, na zalost istog diska...

To je glupo (bilo) druze, a ne preporuciti nekome da ne cuva nista vazno na takvom hdd ili pitati, pa nek je bilo i zezanja radi, sta se moze cuvati vredno na takvom hdd.
 
Ti si napisao sta moze vredno cuvati na 320gb. Razumeo sam da kada si to rekao, mislio si na 320gb prostora a ne na reparirani hdd.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Ne držim ništa od važnih podataka na ovom HDD-u, opustite se. Samo Windows i Warframe igrica.
 
Nazad
Vrh Dno